The Wheel of Time (Kolo času)
70/100 - 82×

The Wheel of Time(Kolo času)

Tento fantasy epos se odehrává ve světě, kde sice magie existuje, ale pouze ženy ji dokážou používat. Příběh sleduje Moirain, členku stínového a vlivného sesterstva nazývaného Aes Sedai, na strastiplné cestě po celém světě s pěti mladými společníky. Moirain věří, že jeden z nich by mohl být reinkarnací nesmírně mocného muže, kterému proroctví přisuzují, že buď lidstvo zachrání, nebo ho uvrhne do záhuby. Sága obsahuje množství prvků evropské i asijské kultury a filozofie, nejsnáze postřehnutelný je především motiv cyklické povahy času, který nalézáme v buddhismu či hinduismu.

USA | 2021 | Vysílá se
vysílání
3 sezóny | Amazon | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Nadpřirozený
hrají
Rosamunde Pike (Moiraine Damodred), Daniel Henney (al'Lan Mandragoran), Josha Stradowski (Rand al'Thor), Zoë Robins (Nynaeve al'Meara), Madeleine Madden (Egwene al'Vere), Marcus Rutherford (Perrin Aybara), Barney Harris (Matrim Cauthon), Álvaro Morte (Logain Ablar)

Amazon překvapuje bonusem k první sérii

Amazon překvapuje bonusem k první sérii

První řada seriálu startuje za čtyřiadvacet hodin a tak přišel čas odhalit malé překvapení od Amazonu. Ten kromě samotného hraného seriálu uvede ještě navíc sérii animovaných kraťasů, ve kterých prozkoumáme roky a staletí před hlavním dějem ságy.

11 0
18.11.2021

Diskuze /6

Fat Tony

Odkukane od GoT, kde to fungovalo skvele.

18.11.2021 | 15:35:27
Felix Jaeger

no, neprekvapili, je to cca take ako som ocakaval. jediny co tam nieco hra, je Matrim Cauton, a aj ten bude preobsadeny. (Lan je OK, Rand je model, Perrin vyzera ako z osobitnej skoly) Aes Sedai maju byt bezveke, nie 50tnicky

21.11.2021 | 22:42:58
mirdasedai

Tak jsem se si pustil ty první tři díly, ale za mě naprosté zklamání roku. Asi to ani dál sledovat nebudu, nic mi to nedává. Že to těžko bude tak dobré, jako knihy, se dalo čekat. Že to asi nebude moc dobré, jsem se začal obávat po prvních ukázkách. I přesto jsem doufal, že by na tom nakonec mohlo aspoň něco být. Ale ne, je to ještě mnohem, mnohem horší. Tak na úrovni amaterského filmu skupiny lidí bez talentu. Herci nesympatičtí (sem tam je někdo ok), herecké výkony podobně, řekl bych. Troloci jsou trapní – trapní v řadě než zaútočí na Moirain, trapní míhající se rychle v lese, trapní jak čertíci v české pohádce kymácející se u přívozu na břehu řeky Taren – zde klidného jezírka s chatou. To měla být dost velká a rychlá řeka (a přechod měl být myslím v noci a v mlze) a přívoz měl být v menším městě a mělo tam být víc převozníků – prostě vše je tak levné a ořezané až na kost. Čímž se dostáváme k tomu, že konkrétní děj je oproti knihám značně pozměněn – to by zřejmě nevadilo, kdyby ho vytvořil někdo s talentem na úrovni autora knih, ale toto je náhodný mix jak to někoho napadlo, že by to mohlo jít obměnit nebo přehodit nebo přeskočit… aby to vyhovělo potřebě narvat ne jen celou jednu velkou první knihu ale i něco z dalších knih do první serie. Děj se hrne bez ladu a skladu, trochu podobně jako, když už potřebovali konečne ukončit GOT. Výsledkem je splácanina. Splácanina, která se snaží být bombastická. Žádný prostor, aby si člověk mohl oblíbit hrdiny. Žádný prostor aby se tam mohlo něco rozvinout. Jako když Mat získal tu dýku – v knize celkem slušný děj, kdy potkal Mordetha, ten mu ukázal poklad, pak ho ostatní hledali… nakonec se jim podařilo mu uniknout, ale Mat si nechal tajně tu dýku – tady si vyšel skoro už za soumraku a pak ji našel, když na nějaké haraburdí svítilo oknem slunce jak v poledne…

21.11.2021 | 23:49:14
mirdasedai

A to jsem zapoměl napsat, jak necitlivě tam pracují s krajinou – hned jsou někde v dolomitech, pak v českém lese, pak v nějaké pustině…

21.11.2021 | 23:56:41
mirdasedai

A mizelec má tvář vetřelce z plastu. A Balzamon vypadá jako ten hlaví modrookej v GOT jen je v černým a oranžovookej. To fakt nedokazali najít (nebo zaplatit?) nikoho s trochou fantazie aby vytvořil něco originálního. Kdyby požádali fanoušky knih o kresby, jak si je představovali, když to četli, tak by měli určitě z čeho vybírat. Jenže to by pak možná nebylo takové překvapení, taková bomba – no toto bylo teda taky překvapení, ale jiné…

22.11.2021 | 0:06:23
xube

Pekná srajda zatiaľ. Má to nádych lacného fantasy pre naivné publikum. Neviem čo na tom stálo tie peniaze. Kostými hrozné, herecké výkony ešte horšie. Vlastne zatiaľ som tam nič dobré nepostrehol. Ak týmto idú oblbovať ľudí, tak zbohom. Radšej tie peniaze mohli dať na charitu ako na tento odpad.

23.11.2021 | 2:32:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S02E06: Victims of Night

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Nepřehlédněte

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Novinek o druhé řadě je málo, ale Amazon a Sony nedávno potvrdily neoficiální únik – jeden z hlavních protagonistů se ve druhé řadě své role již nezhostí.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama