The Wheel of Time (Kolo času)
70/100 - 82×

The Wheel of Time(Kolo času)

Tento fantasy epos se odehrává ve světě, kde sice magie existuje, ale pouze ženy ji dokážou používat. Příběh sleduje Moirain, členku stínového a vlivného sesterstva nazývaného Aes Sedai, na strastiplné cestě po celém světě s pěti mladými společníky. Moirain věří, že jeden z nich by mohl být reinkarnací nesmírně mocného muže, kterému proroctví přisuzují, že buď lidstvo zachrání, nebo ho uvrhne do záhuby. Sága obsahuje množství prvků evropské i asijské kultury a filozofie, nejsnáze postřehnutelný je především motiv cyklické povahy času, který nalézáme v buddhismu či hinduismu.

USA | 2021 | Vysílá se
vysílání
3 sezóny | Amazon | 50 minut
žánr
Dobrodružný, Fantasy, Nadpřirozený
hrají
Rosamunde Pike (Moiraine Damodred), Daniel Henney (al'Lan Mandragoran), Josha Stradowski (Rand al'Thor), Zoë Robins (Nynaeve al'Meara), Madeleine Madden (Egwene al'Vere), Marcus Rutherford (Perrin Aybara), Barney Harris (Matrim Cauthon), Álvaro Morte (Logain Ablar)

Padla první klapka druhé řady

Padla první klapka druhé řady

Ano, čtete správně, zatímco z první řady jsme viděli jen pár záblesků a jen spekulujeme, kdy spatří světlo světa, druhá řada, které Amazon teprve relativně nedávno dal zelenou, se začala natáčet právě včera. A to není jediná zpráva, kterou si dnes představíme.

7 0
20.7.2021

Není úplně zřejmé, kde padla první klapka, kterou hrdě oznamuje tento twitterový příspěvek:

Jednou z možných lokalit jsou Kestřany v Jižních Čechách, kde na přítomnost štábu upozornil náš čtenář @„Tomboid“. Spekulace o tom, co se tam natáčí už jede mezinárodně na plné obrátky, nejčastěji se mluví o pevnosti či táboře Dětí Světla, v teoriích má své místo i město Falme, ve kterém se odehrává finále druhé knihy.

(Horní tvrz v Kestřanech. Které místo v knihách bude asi znázorňovat? Foto: Wikipedia)

Klapka se mohla ale také odehrát uvnitř ateliérů. Zatímco zpočátku zřejmě využíval štáb studia na Barrandově, od loňska se už v Praze-Letňanech točí hlavně ve zbrusu nových a cca 32 000 metrů čtverečných rozlehlých ateliérech vybudovaných čistě jen pro náš seriál – tzv. Jordan Studios zřízených v bývalé automobilové fabrice firmy Avia.

Nebo snad padla první klapka úplně jinde?

Kromě toho tu máme pár dalších novinek. Showrunner R. Judkins nedávno oznámil, že se zúčastní letošní online verze Comic-Conu v San Diegu 23. července, kde bude moci propagovat vznikající seriál i mimo fanouškovskou základnu.

Nejedná se nicméně o samostatný panel The Wheel of Time, nýbrž Amazon panel sdílený několika pořady. Právě kvůli tomu tvůrci zřejmě nevyužijí tuto příležitost ke zveřejnění plnohodnotného traileru, což by udělali pouze v případě, že by se show začala vysílat v září či začátkem října. Nicméně se stále můžeme dočkat nového teaseru, či jiných propagačních materiálů. Judkins ovšem přislíbil trailer do konce léta. Díky tomu můžeme spekulovat, že se první řady dočkáme v druhé polovině října či v listopadu, není totiž pravděpodobné, že by Amazon čekal do prosince, kdy by vyzval na přímý souboj Zaklínače.

A když už to pomalu začíná kolem seriálu vřít, proč se na tom nepřiživit a nepřihodit k tomu film? Nebo rovnou celou filmovou trilogii? Tu totiž jako blesk z čistého nebe oznámila společnost Red Eagle Entertainments, která stojí za neúspěšným pilotem Winter Dragon z roku 2015 a stále vlastní práva na celý Jordanův svět Kola času, na rozdíl od táboru Amazon/Sony, který má od nich pouze jaksi pronajata „práva na časovou osu“ knih – tedy na to, co se děje v knihách, ale na nic, co se stalo před nimi nebo po nich.

Filmová trilogie má pracovní název Age of Legends a neví se o ní skoro nic. Údajně by nás měla zavést hluboko do minulosti a věnovat se založení Bílé věže po kataklyzmatické události, které se v knihách říká Rozbití světa. O scénář by se měl postarat Zack Stentz, který se podílel na scénářích k filmům Thor nebo X-Men: First Class či k seriálu The Flash.

Zdroje: Wotseries, Dragonmount

Nyní, když se druhá řada natáčí, mějte při prázdninovém výletování oči na stopkách a třeba i vy narazíte někde na natáčení a budete se moci v komentářích o to podělit. A co říkáte na slíbenou filmovou trilogii?

Diskuze /8

mirako

Zajímavé. Doufám, že se obojí vydaří a bude to propojené.

#4 antty
20.7.2021 | 20:26:43
Baron

Nechci být hnidopich, ale mám dojem, že správně jsou to Děti Světla, a ne Děti Slunce (pokud je tedy řeč o bělokabátnících)

21.7.2021 | 9:30:50
antty

Ale v pohodě, máš zcela pravdu, to já zas při psaní myslel na něco jiného.

webmaster
21.7.2021 | 11:03:34
antty

#1 mirako: Propojené to bude jen tím, že se to odehrává v témže světě. Ale o tisíce let dříve. Bohužel to ale zřejmě nebude propojené ani vizuálně, protože tvůrci seriálu v projektu zatím vůbec angažováni nejsou, ve skutečnosti byli tou zprávou zaskočení úplně stejně jako veřejnost (a také dost naštvaní pochopitelně).

#7 mirako
webmaster
21.7.2021 | 11:07:51
jbock

jen malá oprava, natáčí se na Horní tvrzi Kestřany, nikoliv dolní. ta fotka je z dolní tvrze. Teda zatím se nenatáčí, natáčecí dny jsou v srpnu.

21.7.2021 | 15:54:10
Felix Jaeger

Falme bolo pri mori, neviem co sa viac oplati, dokombinovavat more do scenerii tocenych vo vnutrozemi, alebo natocit to v primorskej lokalite

23.7.2021 | 18:02:24
mirako

#4 antty: Aha, díky. :)

23.7.2021 | 22:20:05
mirako

Jde mě spíš o to, aby to bylo ucelý (jedno universum) jako je např. MCU.. oproti DC, kde je už milión různých Batmanů atd. a pořád se dělají nové verze…

23.7.2021 | 22:23:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Stav překladu

Epizoda S02E06: Victims of Night

cz100%
DOKONČENO

Reklama

Nepřehlédněte

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Druhou řadu čeká velká změna oproti té první, dojde k přeobsazení jedné z postav

Novinek o druhé řadě je málo, ale Amazon a Sony nedávno potvrdily neoficiální únik – jeden z hlavních protagonistů se ve druhé řadě své role již nezhostí.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Momentka

Momentka

Sledujte nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama