Warcraft
90/100 - 31×

Warcraft

Jedna z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších her se dočkala svého prvního filmového zpracování a do kin v roce 2016 vstoupila pod názvem Warcraft: První střet. Na filmu se usilovně pracovalo od roku 2006 a tvůrci si dali opravdu záležet, aby film dopadl co nejlépe, a prolomil neúspěchy počítačových her v posledních letech.

Knihy o Warcraftu koupíte na Kniha.cz.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | | 123 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Travis Fimmel (Anduin Lothar), Toby Kebbell (Durotan), Dominic Cooper (Llane Wrynn I.), Ruth Negga (Taria Wrynn), Paula Patton (Garona Halforcen), Ben Foster (Medivh), Ben Schnetzer (Khadgar), Robert Kazinsky (Orgrim Doomhammer), Clancy Brown (Blackhand), Daniel Wu (Gul'dan)
redaktoři
tom99

MMORPG (2004-2016)

MMORPG (2004-2016)

V roce 2004 představila společnost Blizzard Entertainment čistě multiplayerovou hru World of Warcraft. Jelikož už v předchozích hrách byl multiplayer oblíbený, společnost věděla, jakým směrem se v budoucích letech vydat.

7 0
1.6.2013

Základní informace

Název: World of Warcraft
Vývojář: Blizzard Entertainment
Módy: Multiplayer
Platformy: Windows, Mac OS X
Skladatel: Tracy W. Bush

World of Warcraft je tzv. MMORPG počítačová hra, která se soustředí čistě na multiplayer. Warcraft drží první místo v Guinessově knize rekordů za nejpopulárnější MMORPG hru na světě. Před rokem 2010 tuto hru hrálo neuvěřitelných 12 milionů hráčů. Nejhranější období hry bylo v letech 2006 do roku 2011.

A co to vůbec MMORPG je? Z anglického massively multiplayer online role-playing game daný žánr umožňuje hráčům hrát online s jinými hráči přes internet. V posledních letech se tento počítačový žánr stal velice oblíbeným. Zpravidla bývá zvykem, že za jeho hraní hráč buď platí, nebo je hra zdarma, ale určité mise, vybavení, postavy si musí hráč zaplatit. Mezi jiné a známé MMORPG hry patří třeba Star Wars: The Old Republic či Final Fantasy XIV: A Realm Reborn.

(Takto hra vypadá. Foto: Blizzard)

O hře

Hráč s postupem hraní se dostává na lepší a lepší úroveň. Po každé desáté úrovni si hráč zvolí talent z talentového stromu, který je mu přístupný na základě povolání dané postavy. Strom může hráč i resetovat a změnit směřování své postavy. Jednotlivé maximální úrovně byly Blizzardem otevírany s vydáním nových datadisků.

Servery, na kterých se hraje, se dělí na americké, evropské, čínské, taiwanské a jihoasijské. Evropský server se dále dělí dle komunity anglické, německé, francouzské, ruské a španělské. Ve hře ovšem můžeme najít i českou komunitu. Početná skupina českých hráčů existuje na serverech s označením Drak'Thul (hráči hrající za Hordu) a Burning Blade (hráči hrající za Alianci).

Rasy

Základní rasy vychází ze strategických her Warcraftu, které vycházely od roku 1994. Hráč má tak možnost hrát za Hordu či Alianci. Aliance se skládá například z lidí, elfů, trpaslíků, temných elfů či worgenů. Po boku Hordy stojí orkové, trollové, nemrtví či taureni. Nestrannou rasou zůstávají pouze pandareni, avšak i zde si v průběhu času hry můžete vybrat, zda se přidají k Hordě či Alianci.

Po výběru rasy má hráč možnost si vybrat konkrétní povolání a směřování postavy v příběhu. Buď může být tankem (tedy tím, který se bezhlavě vydává do boje a utrpí nejvíce zranění) či léčitelem, který útočí z povzdálí a spíše olečuje svou skupinu. Tyto dvě základní povolání jsou ve hře rozšířené i o další, vedlejší, které vycházejí ze dvou výše zmíněných povolání.

(Můžete si vybrat z několik dostupných ras. Foto: Blizzard)

Datadisky

World of Warcraft: The Burning Crusade

Datadisk vyšel v roce 2007 a byl prvním rozšřířením hry. Byly přidány celkem dvě nové rasy – krvaví elfové a draeneiové. Postavy hráčů se nyní mohli dostat až na maximální úroveň 70. Také přibylo nové město Shattrath City a rozšířením si prošly i profese (klenotnictví). The Burning Crusade je považován za nejlepší rozšíření hry.

World of Warcraft: Wrath of the Lich King

Další datadisk World of Warcraft vyšel v roce 2008 a stal se nejrychleji prodávaným titulem v tomto roce. Během prvního dne se prodalo okolo 2,8 milionů datadisků. Hráčům bylo umožněno se vyšplhat až na úroveň 80, byl přidán zcela nový kontinent Northrend, který je větší než původní Outland. Rozšříření se dočkaly i profese (Inscription) a povolání (rytíři smrti).

World of Warcraft: Cataclysm

V pořádí již třetí datadisk spatřil světlo světa v roce 2010. Byl překonán rekord v nejrychlejším prodeji během prvního dne – během čtyřiadvaceti hodin se prodalo 3,3 milionů datadisků. V roce 2010 hrálo hru World of Warcraft nejvíce uživatelů. Do hry byly přidány dvě nové rasy (worgeni a goblini) a postavy mohly levelovat o pět úrovní víc oproti druhému datadisku.

(Nový datadisk bude k mání v srpnu 2016. Foto: Blizzard)

World of Warcraft: Mists of Pandaria

Mists of Pandaria je již čtvrtým datadiskem World of Warcraft, který vyšel v roce 2012. Jak už název datadisku napovídá, hlavním rozšířením byla nová rasa pandarenů. Pokud hráč hraje za pandareny, do desáté úrovně je neutrální, pak se rozhodne, zda se přidá k Hordě či Alianci. Nově byl datadiskem přidán i kontinent Pandaria. Hráči s novým rozšířením mohli své postavy dostat až na 90. úroveň.

World of Warcraft: Warlords of Draenor

Pátý datadisk s názvem Warlords of Draenor vyšel v roce 2014. Hlavním tématem je svět Draenor, do kterého se hráč může vydat přes Temný portál. Díky datadisku byly přidány i nově hratelné zóny – Frostfire Ridge, domov klanu Frostwolf, Spires of Arak, domov Arakkoů a klanu Shattered Hand či například Shadowmoon Valley, domov klanu Bleeding Hollow.

World of Warcraft: Legion

Zatím poslední datadisk Legion vyjde v srpnu 2016. A na co se můžou hráči těšit? Hráč bude moci se svými postavami levelovat až do úrovně 110, bude k dispozici nový kontinent Broken Isles či se můžeme dočkat zcela hlubšího příběhu mezi Aliancí a Hordou. Co dalšího datadisk s sebou přinese, si budeme muset počkat až do srpna, kdy už bude volně k prodeji.

Diskuze /2

simavok

Warcraft 3 je lepší!

#2 Wewerna
7.6.2016 | 7:10:55
Wewerna

#1 simavok: Tak WoW má úplně jiný zaměření než Warcraft, to je trochu obtížný srovnávat :D

13.6.2016 | 23:32:33
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Warcraft: První střet

Informace

Premiéra: 9. 6. 2016
Režie: Duncan Jones
Hudba: Ramin Djawadi
Hrají: Ben Foster, Travis Fimmel, Dominic Cooper, Paula Patton, Toby Kebbell, Robert Kazinsky, Daniel Wu, Clancy Brown, Ben Schnetzer, Ruth Negga, Burkely Duffield, Daniel Cudmore, Callum Keith Rennie, Ryan Robbins, Patrick Sabongui, Andre Tricoteux, Christian Sloan, Elena Wurlitzer
Stopáž: 123 minut 

Nejlepší film

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Svět Warcraftu

Galerie

Galerie

Narozeniny

Kde nás najdete

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama