Warcraft
90/100 - 31×

Warcraft

Jedna z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších her se dočkala svého prvního filmového zpracování a do kin v roce 2016 vstoupila pod názvem Warcraft: První střet. Na filmu se usilovně pracovalo od roku 2006 a tvůrci si dali opravdu záležet, aby film dopadl co nejlépe, a prolomil neúspěchy počítačových her v posledních letech.

Knihy o Warcraftu koupíte na Kniha.cz.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | | 123 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Travis Fimmel (Anduin Lothar), Toby Kebbell (Durotan), Dominic Cooper (Llane Wrynn I.), Ruth Negga (Taria Wrynn), Paula Patton (Garona Halforcen), Ben Foster (Medivh), Ben Schnetzer (Khadgar), Robert Kazinsky (Orgrim Doomhammer), Clancy Brown (Blackhand), Daniel Wu (Gul'dan)
redaktoři
tom99

Strategie (1994-2003)

Strategie (1994-2003)

Warcraft je úspěšnou herní sérií, u které tráví počítačové hráči celé dny hraním. Hra sama o sobě získala několik ocenění a dokonce drží i rekordy. Šílenství po hře odstartovaly strategie. Jaké byly počátky této série?

8 0
1.6.2013

Strategie

První hra s tématikou Warcraftu sahá až do roku 1994, kdy vyšla první hra s názvem Warcraft: Orcs & Humans pod vývojářem Blizzard Entertainment. Následně jsme se v průběhu času dočkali dalších dvou her (a dvou datadisků). Poslední strategie vyšla v roce 2003 pod názvem Warcraft III: Reign of Chaos. Warcraftové strategie způsobili rozmach realtimových strategií, které vydržely až do dneška, a jsou stále velice populárním žánrem.

Warcraft: Orcs & Humans

Rok vydání: 1994
Platformy: MS-DOS, Mac OS
Módy: single player, multi player
Vývojář: Blizzard Entertainment

První hra zaznemanala veliký úspěch, protože představila nový žánr realtimové strategie (tak, jak je známe dnes). Hra Orcs & Humans se zasloužila o velkou popularitu tohoto žánru. Hra obsahuje dvě znepřátelené frakce – lidi a orky, kteří proti sobě ve hře bojují.

Děj první hry je zasezen do světa Azerothu v období První války. Orkský náčelník Blackhand vede orky skrze Temný portál do Azerothu, aby obsadili místní půdy a začali zde nový život. To se pochopitelně nelíbí obyvatelům země, a tak začíná bitva o Azeroth. Právě tímto příběhem (a částečně dějem z druhé hry) je inspirován první film Warcraft: První střet.

(Orci proti lidem na první obálce. Foto: Blizzard)

Warcraft II: Tides of Darkness

Rok vydání: 1995
Platformy: DOS, Linux, AmigaOS 4, Mac OS, Saturn, PS, Windows
Módy: single player, multi player
Vývojář: Blizzard Entertainment

Druhá hra vyšla o rok později a sklidila u kritiků víceméně úspěch. Prodalo se přes dva miliony kopií. Oproti prvnímu dílu přibyly letecké a námořní jednotky, pro jejichž vybudování je nutné těžit nově ropu. Ve druhém díle byla použita tzv. SVGA grafika, a hra měla oproti prvnímu dílu pestřejší barvy, které více novodily pohádkovou atmosféru hraní, o což se už snažil první díl.

Děj je zasezen těsně po událostech První války. Náčelník Blackhand je svržen a zabit Orgrimem Doomhammerem, který se sám pasuje na nového náčelníka orků. Orgrim pozabíjí většinu černoknižníků a neochotně ušetří Gul'dana. Gul'dan si ovšem získal Orgrima tím, že začal tvořit armádu nemrtvých pro orky. Problém byl v tom, že nemrtví byli pod vlivem Gul'dana a ne zcela poslouchali Orgrima.

(Obal k prvnímu dílu. Foto: Blizzard)

Warcraft III: Reign of Chaos

Rok vydání: 2002
Platformy: Windows, Mac OS, Mac OS X
Módy: single player, multi player
Vývojář: Blizzard Entertainment

Třetí díl přinesl s sebou oproti poslednímu dílu pár novinek. Nejvýraznější změnou byl přechod na 3D grafiku. Přeci jenom rozmezí sedmi let od poslední hry bylo na grafice velice znát. Kromě orků a lidí, za které hráč mohl hrát i v předchozích dílech, přibyli nemrtví a temní elfové. Tvůrci každé rase přidali víc kouzel, bojových módů či stavebních možností.

Tentokrát se příběh oproti svému předchůdci posouvá v čase a my máme možnost sledovat osudy vůdce Hordy Thralla, kterému do snu vstoupí čaroděj Medivh a žádá ho, aby ukončil boje s Aliancí. Zároveň ho prosí, aby se se svým lidem vydal na kontinent Kalimdor. Thrall ho uposlechne, ale netuší, že stejnou nabídku Medivh předložil Alianci a jejímu králi Terenasovi.

(Takto to vypadá, když hrajete strategii Warcraft III. Foto: Blizzard)

Datadisky

Ke strategiím vyšly také dva datadisky. První k druhému dílu Warcraft II: Tides of Darkness s názvem Warcraft II: Beyond the Dark Portal, který navazuje na konec druhého dílu. Temný portál byl sice uzavřen, ale ne zcela zničen. Orkové se znovu pokusí portálem projít, ale o jejich plánu se dozví lidé. Začíná tak další boj mezi lidmi a orky.

Datadisk Warcraft III: The Frozen Throne z roku 2003 navazuje na třetí díl a přináší s sebou pár změn. Přibyly opět další dvě rasy a to konkrétně Nagové a Draeneiové. Ostatní rasy se dočkali rozšíření včetně nových budov, hrdinů či zcela nových jednotek. Datadisk obsahuje celkem tři nové kampaně a jednu bonusovou.

Diskuze /1

Kubaskou

Warcraft III <3

5.6.2016 | 22:57:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Warcraft: První střet

Informace

Premiéra: 9. 6. 2016
Režie: Duncan Jones
Hudba: Ramin Djawadi
Hrají: Ben Foster, Travis Fimmel, Dominic Cooper, Paula Patton, Toby Kebbell, Robert Kazinsky, Daniel Wu, Clancy Brown, Ben Schnetzer, Ruth Negga, Burkely Duffield, Daniel Cudmore, Callum Keith Rennie, Ryan Robbins, Patrick Sabongui, Andre Tricoteux, Christian Sloan, Elena Wurlitzer
Stopáž: 123 minut 

Nejlepší film

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Svět Warcraftu

Galerie

Galerie

Narozeniny

Kde nás najdete

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama