Wolf Hall
89/100 - 15×

Wolf Hall

Královské drama odehrávající se v Anglii za doby vlády Tudorovců. Ústředními postavami jsou ministr Thomas Cromwell, panovník Jindřich VIII. a Anna Boleynová.

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | BBC Two | 50 minut
hrají
Damian Lewis (Jindřich VIII.), Luke Roberts (Henry Norris), Jonathan Pryce (Thomas Wolsey), Mark Gatiss (Stephen Gardiner), Thomas Brodie-Sangster (Rafe Sadler), Anton Lesser (Thomas More), Mark Rylance (Thomas Cromwell), Joanne Whalley (Kateřina Aragonská), Claire Foy (Anna Boleynová),


Rekordní nástup Wolf Hallu

Rekordní nástup Wolf Hallu

Wolf Hall si při své premiéře vedlo přímo skvěle a kritici chválou rozhodně nešetřili. Vzhledem k tématu seriálu, přímo úžasnému hereckému obsazení a tím, že seriál spadá pod BBC a jde o britskou minisérii, to je teprve začátek.


3 0
23.1.2015

Pilot sledovalo 3,98 mil. diváků se sharem 16,5 %. Pro BBC je to za poslední dekádu nejlepší start s dramatickým seriálem, naposledy to byl v roce 2005 také historický Rome s 6,6 milónem diváků a podílem 27,2 %.

Telegraph napsal, že je velice těžké si představit, že by Wolf Hall mohl být jakkoli lepší. Podle Guardianu by tato knižní adaptace mohla být mnohem lepším uměleckým počinem, než je kniha. Timesy uvedly, že už jen Rylanceovo ztvárnění Cromwella je dostatečné k zisku ceny BAFTA.


Sám Rylance v lednu při tiskovkách uvedl, že Cromwell mu připomíná Roberta Duvalla v Kmotrovi. „Vyskytoval se mezi nebezpečnými lidmi a věděl, že dokud není na něco dotázán, je lepší mlčet, a i pak je dobré dávat si pozor na to, co říká.“ Rylance v březnu uvidíme v kinech v Gunmanovi, akčním krimidramatu s Seanem Pennem a Idrisem Elbou.

Jinak ještě uveďme námi zatím nezmiňované, že za scénářem stojí Peter Straughan (Tinker Tailor Soldier Spy, 2011).

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Pomoz nám otestovat mobilní aplikaci

Jste z Prahy a okolí a chtěli byste pomoci Edně?

Hledáme dobrovolníky, kteří by přijeli na uživatelské testování naší nové mobilní verze a aplikace.
Máme připravený první návrh a rádi bychom znali vaše názory, reakce, připomínky a další postřehy.
Testování by proběhlo v sídle Mladé Fronty (Praha – Modřany) a nezabralo by více než hodinu. K ruce budete mít náš mobilní telefon a v něm první návrh, který chceme otestovat.
Zájemci pište na thomas@edna.cz.

Reklama