Supergirl Postřehy: Cadmus vyložil karty na stůl

Postřehy: Cadmus vyložil karty na stůl

Postřehy: Cadmus vyložil karty na stůl

V epizodě Crossfire jsme se opět setkali s organizací Cadmus. Kromě jejich motivů byla odhalena identita i záhadné ženy, která organizaci vede. James Olsen se definitivně rozhodl vydat se do ulic bojovat se zločinem. Co dalšího epizoda odhalila?


15 0
10.11.2016

Po dvou dílech, které byly zaměřené na jiné záporné postavy, se do hlavního dění dostává opět organizace Cadmus, která stále vězní Jeremiaha Danverse. O tom jsme se sice v epizodě Crossfire nic nedozvěděli, ale organizace alespoň odhalila svůj hlavní motiv, o kterém jsme mohli tušit v již předchozích epizodách.

Cadmus chce v Americe šířit strach a poštvat lidi proti mimozemšťanům, kterých v poslední době na Zemi přibývá. Organizace ozbrojuje extrémisty vylepšenými zbraněmi, aby v ulicích šířili strach. Něco podobného můžeme vnímat i v dnešním světě, ale abychom se nepouštěli do současných politických her, necháme radši toto téma u ledu.


(O humor se v epizodě postaral Mon-El. Foto: CW)

Mnohem zajímavější by bylo odhalení, jestli mezi sebou má nějaké pouto organizace Cadmus s prezidentkou Spojených Statů, která byla v epizodě Welcome to Earth odhalena jako mimozemšťan. Prezidentka sice usiluje o to, aby se mimozemšťani nemuseli skrývat. Nyní se to zdá jako úplný protipól toho, čeho chce dosáhnout Cadmus.

Prezidentčiny motivy nebyly ale zatím odhaleny a veškeré její politické dění může být pouze hrou, jak docílit určitého cíle, kterého chce dosáhnout i Cadmus. Další zajímavou informací, kterou jsme se v epizodě dozvěděli, je odhalení tajemné postavy ve vedení Cadmusu. Jde o matku Lexe Luthora a Leny Luthor!

Jméno matky Lexe a Leny nebylo v epizodě odhaleno, ale v komiksech se jejich matka jmenuje Letitia. Stejně jako Lex nenávidí mimozemšťany a vypadá to, že chce docílit stejného cíle jako Lex, který je aktuálně ve vězení. Lena se zatím zdá úplným opakem své matky a bratra, ale až čas ukáže, zda to není pouze přetvářka a nestojí po boku své matky.

(Jamese už nebaví být pouhým pomocníkem. Foto: CW)

Lena v epizodě pozvala Karu na akci, kterou pořádala. Možná Lena skutečně bere Karu jako kamarádku, nebo si zkrátka chtěle jen ověřit to, co může tušit – že je Kara Supergirl. Lutherovi zkrátka mají čuch na odhalování superhrdinů a a pozvání Kary a Supergirl na akci byla pouze záminka, aby si Lena ověřila svou teorii.

V epizodě dostal prostor i James Olsen, kterému se ve druhé řadě příliš nedaří. Karu, o kterou usiloval v minulé řadě, ztratil, a nyní přišel i o otcův fotoaparát, ke kterému měl zvláštní vztah. A to ještě svou chybou, když se pustil do rvačky, do které nemusel. James se tedy rozhodl uspokojit své touhy jiným směrem a rozhodl se vydat do ulic. Škoda jen, že hned s Winnem začali přemýšlet o obleku, který bude Olsen nosit, a nezamysleli se, zda by James nepotřeboval trénink v nějakém bojovém umění.

Myslíte si, že Lena Luthor ví, kdo je Supergirl? Spolupracuje Lena se svou matkou? A jakou roli ve všem hraje prezidentka Spojených států?

Postřehy k epizodě 2×04 – Survivors
Postřehy k epizodě 2×03 – Welcome to Earth
Postřehy k epizodě 2×02 – The Last Children of Krypton
Postřehy k epizodě 2×01 – The Adventures of Supergirl

Diskuze /5

Piere

Tak James má černej pásek. Alespoň si myslím, že to v epizodě zaznělo.

#2 tom99 #3 Stardos
10.11.2016 | 17:44:50
tom99

#1 Piere: A černej pásek dělá z každého hned superhrdinu? :-)

webmaster
10.11.2016 | 18:02:18
Stardos

#1 Piere: Moc mi to tak nepřišlo :D

10.11.2016 | 18:35:37
Baltik

Karu, o kterou usiloval v minulé řadě, ztratil, a nyní přišel i otcův fotoaparát

To mi připomíná scénu ze Sám doma → https://www.youtube.com/watch?…

10.11.2016 | 19:11:50
Innominateus

Co mi to připomíná … Člen super-hrdinského týmu, původně support postava a (občasný) love interest hlavní hrdiny (v tomto případě hrdinky), znenadání dostává své vlastní kódové jméno a jako bonus obleček. Ne … není možné, aby to byla mužská verze Felicity! To by přece CW nemohlo :-)

10.11.2016 | 22:09:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Co nás čeká ve třetí řadě?

Supergirl se na stanici CW daří, a tak se vrátí na podzim 2017 i se svou třetí řadou. Tentokrát bude Kara Danvers čelit záporákovi z Kryptonu, který je předurčen vládnout lidstvu na Zemi. Poradí si Supergirl i s touto hrozbou?

Trailer ke třetí řadě dorazil!
Matku Kary bude hrát někdo jiný
První fotky ze třetí řady
Více Green Arrowa v Supergirl?
Maggie se už moc nedočkáme
Záporákem bude Reign
Mon-Elův osud je zpečetěn
Kdo bude trápit Karu v další sezóně?

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání druhé řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Více spolupráce Supergirl a Green Arrowa? Amell by si to přál

Více spolupráce Supergirl a Green Arrowa? Amell by si to přál

Green Arrow a Flash jsou alfou a omegou komiksové divize na stanice CW. Stephen Amell by si přál, aby se to změnilo. Jeho vytouženém přáním je, aby se ve více epizodách objevil po boku Kary Danvers. Líbilo by se vám spojení právě těchto dvou zcela odlišných hrdinů?

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny