Supergirl Postřehy: Stane se z Livewire kladná postava?

Postřehy: Stane se z Livewire kladná postava?

Postřehy: Stane se z Livewire kladná postava?

Epizoda We Can Be Heroes nám představila Leslie Willis v trošku jiném světle, než jsme podle trailerů mohli čekat. Proto si rozebereme její komiksový původ a cestu, kterou si Leslie vybrala. Existuje skutečně nějaká šance, že by se z této ženy mohla stát v budoucnu kladná postava?


17 1
2.2.2017

Návrat Leslie Willis do seriálu byl dlouho spojován s Cat Grant, která se má ještě během druhé série v seriálu objevit, ale zatím se neví kdy. Původně se očekávalo, že Cat se objeví v díle s Leslie. Nebylo by tomu až tak od věci, protože obě jsou tak trochu rivalky a Livewire má dlouhodobě na Cat pifku. Tato dějová linka už ale byla prozkoumána dvakrát během první série, a tak tvůrci přišli s něčím novým.

V epizodě We Can Be Heroes není Livewire ústředním padouchem, jak se původně očekávalo, ale obětí. I obyčejní lidé mohou být zlí a mocní, proto se pokusili využít Livewire a její schopnosti ke tvoření speciálních klonů. Samotná epizoda má být ale možná příslibem, že by se z Leslie mohl stát lepší člověk. Ostatně i název epizody We Can Be Heroes může být tak trochu mířen na Livewire.


(Livewire v komiksech. Foto: DC Comics)

Nebylo by to poprvé, co by se Livewire stala kladnou postavou. V komiksech tomu také tak bylo. Nejprve byla Leslie Willis jasným padouchem, který několikrát dostal nakládačku od Supergirl, Supermana nebo například od dětí Flashe. Na stránkách komiksů bylo odhaleno, že schopnosti Willis ovlivňují její charakter a pozměňují ho k horšímu.

Superman se tedy rozhodl Livewire darovat speciální oblek, který dokázal tlumit a usměrnit její schopnosti. Díky tomu se Leslie dokázala lépe ovládat. Účinky obleku změnily její charakter a z Willis se stala hrdinka. Následně vstoupila do týmu zvaného Supermen of America, což byla skupina inspirovaná mužem z oceli. Nyní je otázkou, zda se alespoň obdobného osudu dočkáme i v seriálu. Nějaký důvod, proč Livewire v díle pookřála, být musí.

(Snad nevidíme Leslie Willis naposledy. Foto: CW)

Epizoda byla dále zaměřená i na další hrdiny, především na Guardiana a Mon-Ela. Zatímco Mon-El se chce stát hrdinou, protože chce být Kaře na blízku, James Olsen špatně snáší, že Kara o Guardianovu pomoc nestojí. To nedělá Jamesovu egu příliš dobře. Stal se superhdinou jen kvůli Kaře, protože doufal, že se jí zavděčí. Kara v epizodě Jamesovi řekne, že bez superschopností nemá v boji proti zločinu šanci. Zřejmě už zapomněla na bojujícího Olivera Queena, Theu a Saru Lance proti Dominatorům v crossoverové epizodě. Ti přece také neměli schopnosti a byli pro tým užiteční.

Vedlejší linka s M'gann M'orzz nás zase připravovala na příští epizodu The Martian Chronicles, kdy na Zem dorazí bílý marťan Armek, který si jde pro Miss Martian. V epizodě jsme se konečně dočkali marťanského splynutí myslí, o kterém se v seriálu už dlouho hovořilo. Jelikož M'gann je oproti své komiksové verzi v seriálu starší, je nyní těžké odhadnout, jakým směrem se bude vyvíjet její vztah s J'onnem J'onzzem. Bude se jednat spíše o vztah otce a dcery, nebo z toho vzejde něco víc?

Postřehy k epizodě 2×09 – Supergirl Lives
Postřehy k epizodě 2×08 – Medusa
Postřehy k epizodě 2×07 – The Darkest Place
Postřehy k epizodě 2×06 – Changing
Postřehy k epizodě 2×05 – Crossfire
Postřehy k epizodě 2×04 – Survivors
Postřehy k epizodě 2×03 – Welcome to Earth
Postřehy k epizodě 2×02 – The Last Children of Krypton
Postřehy k epizodě 2×01 – The Adventures of Supergirl

Diskuze /8

antty

já ji jako kladnou postavu ani moc nechci, spíš takovou „pseudozápornou“ – záporáka, který ale je schopný někoho ušetřit apod. něco jako byl Snart ve Flashovi (a krátce potom, co se přidal k Legendám).

3.2.2017 | 9:52:18
Baltik

Myslíš Antihrdina ?

3.2.2017 | 10:01:33
rock_thrower

Mě by se líbilo kdyby byla Livewire spíš takovou neutrální postavou někdy něco provede jindy zase ostatním pomůže ale se Supergirl by skončilo nepřátelství. Necháme se překvapit jak to mají scénáristi vymyšlený.

3.2.2017 | 11:09:53
Lex Luthor

Mon-El by se mohl stát superboyem, má podobné schopnosti, jako Conner v Young Justice, taky mě udivila reakce Kary na Guardiana, ze začátku byla naštvaná to bych byl taky, ale doufal jsem, že na konci epizody spolu hlavní trojice Kara, Win a James vytvoří tým, boj s padouchy tomu nasvědčoval, Kara asi opravdu zapoměla na Olivera Queena a další superhrdiny ze Země 1, kteří neměli schopnosti. Snad se jejich vztah urovná. A Karo James zná svoje rizika a ví o nebezpečí, myslím, že Win taky.

3.2.2017 | 11:47:47
nowas

proč pořád píšete o hrdinských spolcích.. tři roky je v Arrowverse víc a víc superhrdinů.. a jedinej nějak komiksově známej spolek je Legion of Doom.. krom crossoveru se ničeho takového nedočkáme..

3.2.2017 | 15:55:56
Lex Luthor

Každý hrdina by měl mít svůj tým který mu kryje záda

4.2.2017 | 11:52:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Co nás čeká ve třetí řadě?

Supergirl se na stanici CW daří, a tak se vrátí na podzim 2017 i se svou třetí řadou. Tentokrát bude Kara Danvers čelit záporákovi z Kryptonu, který je předurčen vládnout lidstvu na Zemi. Poradí si Supergirl i s touto hrozbou?

Trailer ke třetí řadě dorazil!
Matku Kary bude hrát někdo jiný
První fotky ze třetí řady
Více Green Arrowa v Supergirl?
Maggie se už moc nedočkáme
Záporákem bude Reign
Mon-Elův osud je zpečetěn
Kdo bude trápit Karu v další sezóně?

Reklama

Aktualizace postav

Během vysílání druhé řady budeme přidávat nové profily postav. Rozhodně nezapomeňte postavy ohodnotit.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Více spolupráce Supergirl a Green Arrowa? Amell by si to přál

Více spolupráce Supergirl a Green Arrowa? Amell by si to přál

Green Arrow a Flash jsou alfou a omegou komiksové divize na stanice CW. Stephen Amell by si přál, aby se to změnilo. Jeho vytouženém přáním je, aby se ve více epizodách objevil po boku Kary Danvers. Líbilo by se vám spojení právě těchto dvou zcela odlišných hrdinů?

Náhodný obrázek

Náhodný obrázek

Narozeniny