12 Monkeys Skryté odkazy na film

Skryté odkazy na film

Skryté odkazy na film

Ještě před spuštěním vysílání seriálu 12 Monkeys bylo dost obav, aby nezůstal ve stínu jeho kultovní filmové předlohy. Již můžeme konstatovat, že se mu to zdárně podařilo. I tak vzdal pomyslně hold filmu a do epizod skryl několik odkazů na něj. Jakých? To se dozvíte v článku.


14 0
7.4.2015

Všimli jste si béžového svetru Jennifer v druhé epizodě? Vypadá trochu divně, že? To protože byl navržen pro mužskou verzi její postavy ve filmu, kterou ztvárnil Brad Pitt jako Jeffrey Goines. Tam měl ten samý svetr.

Zařízení, do kterého byla svým otcem uložena Jennifer, se jmenovalo J. D. Peoples Institut. Janet a David Peoplesovi napsali originální scénář k filmu, u kterého čerpali z původního francouzského snímku La Jetée.


V jednom z prvních skoků vědci Colea poslali omylem do Severní Koreje v roce 2006. Omyl však rychle napravili a poslali ho do správného roku a na správné místo. Podobná chyba se stala i ve filmu, kde byl Bruce Willis poslán do bunkru v první světové válce.

Když Cole cestoval v roce 2014 na Haiti, potřeboval krycí převlek, aby ho Cassandra nepoznala. Havajská košile, kterou vzal ze zaparkovaného auta, je stejná, jakou nosil Bruce Willis ve filmu v závěrečné scéně na letišti.

I když ve filmu není žádný Ramse, Coleova postava v podání Bruce Willise má přítele, který se jmenuje Jose. To vysvětluje odhalení Ramseho jména jako Jose, kterým ho nazývala Elena.

Ze začátku byl vědec v Markridge, zodpovědný za vývoj viru M5–10, znám jen jako Oliver. Později se diváci dozvěděli i jeho příjmení – Peters. To je odkaz na Peterse, posla epidemie ve filmu, ztvárněného Davidem Morsem.

Našli jste ještě nějaké další podobnosti či přímé odkazy na film? Podělte se o ně s námi v diskuzi.

Foto: SyFy

Diskuze /3

jandick

Jestli se nemilim, tak ten Peters se jmenoval Troy (Troy Peters), takze to ma jeste navaznost na operaci Troy. :)

9.4.2015 | 21:20:23
pajli

James Cole se objevil nahý. Ve filmu vždy když cestoval časem, tak se přenesl nahý.

11.4.2015 | 1:09:06
pajli

Pak je tu ještě ta vzpomínka se sklenicí mléka a zabitím jeho otce. Dá se přirovnat k filmové vzpomínce z letiště na vlastní smrt.

11.4.2015 | 1:12:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Čtvrtá řada seriálu

Seriál má již schválenou čtvrtou, závěrečnou řadu.

Reklama

Titulky

Epizoda S03E10: Witness

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás překládají Danyssimo a Milenka

Přečas na WEB-DL Peri


Sedí na verzi:
12.Monkeys.S03E10­.HDTV.x264-SVA


Nezapomeňte epizodu ohodnotit a podělit se o své postřehy a dojmy v naší diskuzi

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Promo fotky postav

Promo fotky postav