12 Monkeys (12 opic)
86/100 - 115×

12 Monkeys(12 opic)

Armáda 12 opic vypustila do světa smrtelný virus, který vyhladil většinu populace. Ti, kteří přežili, žijí skrytí pod zemí. Budoucí generace se zoufale snaží zjistit, jak k vyhlazení došlo. Pošle proto do minulosti muže, který má rozšíření viru zabránit. Jeho úkol je však velice nesnadný. Třináctidílný seriál 12 opic je natočený podle původního filmu Terryho Gilliama z roku 1995 s Brucem Willisem a Bradem Pittem.

USA | 2015 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Syfy | 43 minut
žánr
Akční, Drama, Sci-fi
hrají
Noah Bean (Aaron Marker), Tom Noonan (Bledý muž), Amanda Schull (Cassandra Raillyová), Aaron Stanford (James Cole), Emily Hampshire (Jennifer Goinesová), Barbara Sukowa (Katarina Jonesová), Kirk Acevedo (José Ramse)

Skryté odkazy na film

Skryté odkazy na film

Ještě před spuštěním vysílání seriálu 12 Monkeys bylo dost obav, aby nezůstal ve stínu jeho kultovní filmové předlohy. Již můžeme konstatovat, že se mu to zdárně podařilo. I tak vzdal pomyslně hold filmu a do epizod skryl několik odkazů na něj. Jakých? To se dozvíte v článku.

14 0
7.4.2015

Všimli jste si béžového svetru Jennifer v druhé epizodě? Vypadá trochu divně, že? To protože byl navržen pro mužskou verzi její postavy ve filmu, kterou ztvárnil Brad Pitt jako Jeffrey Goines. Tam měl ten samý svetr.

Zařízení, do kterého byla svým otcem uložena Jennifer, se jmenovalo J. D. Peoples Institut. Janet a David Peoplesovi napsali originální scénář k filmu, u kterého čerpali z původního francouzského snímku La Jetée.

V jednom z prvních skoků vědci Colea poslali omylem do Severní Koreje v roce 2006. Omyl však rychle napravili a poslali ho do správného roku a na správné místo. Podobná chyba se stala i ve filmu, kde byl Bruce Willis poslán do bunkru v první světové válce.

Když Cole cestoval v roce 2014 na Haiti, potřeboval krycí převlek, aby ho Cassandra nepoznala. Havajská košile, kterou vzal ze zaparkovaného auta, je stejná, jakou nosil Bruce Willis ve filmu v závěrečné scéně na letišti.

I když ve filmu není žádný Ramse, Coleova postava v podání Bruce Willise má přítele, který se jmenuje Jose. To vysvětluje odhalení Ramseho jména jako Jose, kterým ho nazývala Elena.

Ze začátku byl vědec v Markridge, zodpovědný za vývoj viru M5–10, znám jen jako Oliver. Později se diváci dozvěděli i jeho příjmení – Peters. To je odkaz na Peterse, posla epidemie ve filmu, ztvárněného Davidem Morsem.

Našli jste ještě nějaké další podobnosti či přímé odkazy na film? Podělte se o ně s námi v diskuzi.

Foto: SyFy

Diskuze /3

jandick

Jestli se nemilim, tak ten Peters se jmenoval Troy (Troy Peters), takze to ma jeste navaznost na operaci Troy. :)

9.4.2015 | 21:20:23
pajli

James Cole se objevil nahý. Ve filmu vždy když cestoval časem, tak se přenesl nahý.

11.4.2015 | 1:09:06
pajli

Pak je tu ještě ta vzpomínka se sklenicí mléka a zabitím jeho otce. Dá se přirovnat k filmové vzpomínce z letiště na vlastní smrt.

11.4.2015 | 1:12:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S04E10: The Beginning

cz100%
DOKONČENO

Překládáme na spojený závěrečný dvojdíl.

Překlad: @komcus & @ARGUS001

Sedí na verzi:

  • 12.Monkeys.S04E10-E11.HDTV.x264-KILLERS

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit.

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Čtvrtá řada seriálu

Seriál má již schválenou čtvrtou, závěrečnou řadu.

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě

Promo fotky postav

Promo fotky postav

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama