American Gods (Američtí bohové)
89/100 - 128×

American Gods(Američtí bohové)

Bohové jsou mezi námi a snaží se přežít v moderní době plné mamonu a falešných model. Oceňovaný román anglického spisovatele fantastiky Neila Gaimana Američtí bohové ožívá na kabelové stanici Starz, kde ho vedle Gaimana samotného přivedou k životu scenáristé Bryan Fuller (Hannibal) a Michael Green (Heroes).

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | Starz | 60 minut
žánr
Drama, Fantasy, Mysteriózní
hrají
Ricky Whittle (Stín), Gillian Anderson (Média), Peter Stormare (Černobog), Kristin Chenoweth (Easter),


S01E02: The Secret of Spoons

S01E02: The Secret of Spoons

Pan Středa začne s rekrutováním pro blížící se bitvu. Stín společně s panem Středou odjíždí do Chicaga a souhlasí, že si zahraje dámu, jejíž součástí je vysoká sázka se starým slovanským bohem Černobogem.

cz sk
7.5.2017
710 000
1 hodina

V roce 1697 se otrokyně na otrocké lodi začne modlit k bohu Anansi, který se před nimi objeví a vypráví o hrozném osudu, který je v Americe čeká. S pomocí Anansiho se otroci vzbouří, osvobodí se a nakonec celou loď spálí a zabijí všechny kromě Anansiho. Ten se v podobě pavouka doplaví do Ameriky na troskách lodi..

V současnosti Stín poví Středovi o útoku Technického kluka, ale Středa ho přesvědčí, aby Stín pro něj i nadále pracoval a společně se vydávají na cestu za jedním ze Středových nejstarších přátel. Předtím se však musí se zastavit v obchodě. Při nakupování se stín setká s bohyní, která ovládá Média a zjeví se mu na televizní obrazovce ve fromě Lucy Ricardo. Stín její nabídku odmítá a společně se Středou se vydávají do Chicaga.

Navštíví byt, který patří třem sestrám a pracovníkovi jatek jménem Černobog. Společně povečeří a Černobog si se Stínem zahraje partičku dámy, ovšem v sázce je mnoho, buď se Černobog přidá ke Středovi nebo Stínovi rozbije hlavu velkým kladivem a Stín partii prohrává…

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
jakub.vranek

Někdo se ptal, proč u konce Shadow nepřeskočil dámou(zvlášť, když je to pravidlo), no, tady je kousek wiki: Angličané této hře říkají draughts, Američané tuto dámu nazývají checkers. Odlišnost od české dámy:

  • Zdvojený kámen, který dosáhl konce hracího pole se nenazývá dáma, ale král (king).
  • Král se může pohybovat všemi směry jako dáma, ale pouze o jedno pole.
19.6.2017 | 7:27:56
ZabyJack

Už tomuto seriálu začínam pomaly rozumieť Som zvedavý čo chystá Wednesday keď zhromažďuje bohov ale stale nechápem kto je ta černoška lebo ta sa mi zda dost divná a nemyslim si že bude na ich strane.

26.5.2017 | 1:14:23
Rebellcz

Pro Wenoma. Shadow to vzdal, protože Černobog měl 3 Dámy. Jde to vidět na dalším záběru :). Jestli to tak není, tak už nevím :D

20.5.2017 | 19:50:52
ScaryX

Jako tyo… Co to sakra bylo?

redaktor
11.5.2017 | 16:52:54
vilis_11

Yes, atmosféra, pomalé tempo – přesně takové, jaké příběh potřebuje, scéna s televizí, Černobog, hraní s mincí .. a v příštím díle .. Dokonalé

11.5.2017 | 0:26:01
DamianaFrey

Anansiho príchod do Ameriky, šialene štýlový :) Gillian „I Love Lucy“ Anderson skvelá, Mr.Wednesday a Shadow klasicky výborný..A teraz poďme k hviezde, a súhvezdiam, tejto epizódy: Czernobog a sestry Zorji :) Kto by to bol povedal, že sa pán Czernobog predstaví slovami : „Organické kraviny“ a okamžite sa stane mojím absolútnym favoritom?! Celý ten jeho svet, v ktorom je zakuklený, spolu aj so svojimi sestričkami, je neuveriteľne chytľavý. Od podivnej piesne o kávičke a horkosti, cez partiu dámy, až po hádky o odtieňoch farieb, je Czernobog / Peter Stormare / jednoznačne zaujímavejší ako samotný pán Wednesday… :) Klobúk dole, Peter! Neviem sa dočkať, ako sa nakoniec vykryštalizuje to ranné pokľaknutie pred kladivom ;)

10.5.2017 | 21:49:31
wenom

Proč, když měl dámu tak nebral a nechal se vzít? Navíc je v dámě povinnost brát, ne?

10.5.2017 | 16:56:12
Hilarios

Peter Stormare <3 jeho CZernobog je přesně to co jsem od něj očekával, ten jeho šílený výraz když třímal kladivo k nezaplacení, stejně tak mě čím dál víc přesvědčuji Ricky Whitle, leč jsem jej v ničem ještě před AG neviděl, Vzhledem k tomu že jsem četl AG nejednou a jsem okrajovým fanouškem Gaimana, je toto zpracování zatím přesně takové jak jsem očekával, hlavně co se vizuální stránky týče jsem mile překvapen, Gaiman se tam prostě nezapře

10.5.2017 | 14:45:39
default

Beztak za tu autonehodu, kdy zemrela Stinova manzelka muze pan Streda.

10.5.2017 | 4:58:42
Sonka234

Úžasný diel, skvostné herecké výkony… a hannibalský štýl – milujem to!

9.5.2017 | 18:55:05
1

Filtr seriálů
Reklama