American Gods (Američtí bohové)
92/100 - 81×

American Gods(Američtí bohové)

Bohové jsou mezi námi a snaží se přežít v moderní době plné mamonu a falešných model. Oceňovaný román anglického spisovatele fantastiky Neila Gaimana Američtí bohové ožívá na kabelové stanici Starz, kde ho vedle Gaimana samotného přivedou k životu scenáristé Bryan Fuller (Hannibal) a Michael Green (Heroes).

USA | 2017 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Starz | 60 minut
hrají
Ricky Whittle (Stín), Kristin Chenoweth (Easter), Peter Stormare (Černobog), Gillian Anderson (Média),
redaktoři
SadAngel, chir, Janel, Hendorn, Blahar, OrcaCallo


Američtí bohové pod taktovkou Neila Gaimana

Američtí bohové pod taktovkou Neila Gaimana

Měli jste o American Gods trochu strach? Nemusíte! Bude je mít pod taktovkou samotný Neil Gaiman. Více informací se dozvíte v článku.


14 0
29.6.2015

Fanoušci Amerických bohů mají další důvod k oslavě. Producent seriálu Bryan Fuller (Hannibal) se nechal minulý týden slyšet, že „první dva scénáře jsou již napsané, je úžasné spolupracovat s Neilem Gaimanem“. Toto prohlášení by se dalo vyložit tak, že autor knižní předlohy se scenáristy pouze konzultuje, ovšem jak Fuller později dodal,

Neil Gaiman napíše několik epizod pro seriál. Využijeme toho, jak jen budeme moci.


Nestává se příliš často, že by autor knižní předlohy sám napsal několik epizod, naposledy snad George R. R. Martin pro seriál Game of Thrones. O to víc pak fanoušky potěší, že jejich oblíbená kniha bude převedena na televizní obrazovky tak, jak to autor zamýšlel.

Ovšem málo který spisovatel dokáže napsat i dobrý scénář, zejména protože je oproti knize limitován například stopáží epizody. S tím by však Gaiman neměl mít problém, jelikož je i scénáristou. Pro seriál Doctor Who napsal epizodu ze sedmé série Nightmare In Silver a v šesté sérii pak zejména výbornou The Doctor's Wife, jež získala cenu Hugo. Dále to byly scénáře pro seriál Babylon 5 nebo minisérii Neverwhere, podle jeho vlastní stejnojmenné knihy, česky Nikdykde.

Diskuze /4

Dawemorraless

Na toto se těším Gaimana já rád:)

29.6.2015 | 21:07:26
Starfish

Martin je taky původním povoláním scénárista a editor, takže určitě chápe že seriál je jiné médium než kniha nebo komix a Gaiman je na tom jak píšete stejně. Jen by mě zajímalo do jaké míry budou American Gods přidávat nové postavy se kterými si budou moci dělat co se jim zlíbí jako to dělal GoT (dokud jsem to nepřestal sledovat). Případně jestli půjdou zcela proti původní předloze jako to taky dělá GoT i když s posvěcením Martina. Přece jen tahle kniha už má konec a podle mě nemůžou říct, že seriál není kniha,

překladatel
15.8.2015 | 2:09:08
Dorea

s tím Nikdykde je to trochu jinak, nejdřív byl seriálový scénář, který Gaiman psal a protože mu z toho neustále něco vyškrtávali, rozhodl se napsat knihu :) na Americké Bohy se moc a moc těším!

23.1.2016 | 17:26:27
Starfish

Víte, že byl obsazen Stín? Měl by ho hrát Ricky Whittle, představitel Lincolna z The 100. Nevím, neznám, co si o něm myslíte? Gaiman je z jeho obsazení nadšený takže mu asi budu důvěřovat. Natáčení má začít v dubnu takže se asi začne objevovat víc informací.

překladatel
30.1.2016 | 12:33:49
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!