American Horror Story S02E10: The Name Game

S02E10: The Name Game

S02E10: The Name Game

Doktor Arden dělá svůj pokus na Kitovi. Mary pořídí do společenské místnosti jukebox.

cz sk
3.1.2013
2 210 000
40 minut

Podrobný popis epizody:

Doktor Arden dělá svůj pokus na Kitovi, píchá mu injekcí do srdce, která mu má způsobit zástavu. Poté ho začne oživovat, už to vypadá, že je s Kitem zle, ale naštěstí se probíhá. Hned se ptá, co se stalo, Arden mu oznamuje, že jeho mozek spotřeboval téměř všechen mozek a málem zemřel. Kit se však zajímá, jestli přišli mimozemšťané, v prostřizích vidíme, že nepřišli mimozemšťani, ale vrátila se Grace a Pepper. Doktor Arden říká Kitovi, že se nic nestalo. 

Poté jde Arden za Grace a prohlíží si její břicho, díra po kulce je pryč, přichází Pepper. Arden je překvapen a ptá se, jak se sem dostala. Pepper oznamuje Ardenovi, že jde všude tam, kde je Grace, že jí musí ochraňovat. Arden zjišťuje, co dali do Grace, ale Pepper mu nic neřekne, Arden to chce zjistit sám a Pepper ho upozorní, že mu nedovolí Grace cokoliv udělat, také mu říká, že o něm vtipkují, to Ardena vytáčí a bere do ruky skalpel a říká, že stav Grace vyžaduje císařský řez, chystá se říznout, ale skalpel odlétá pryč. Pepper upozorňuje Ardena, že pokud se Grace něco stane, tak si to šeredně odskáče.

Sestra Mary přiváží Monsignora na křesle a ukládá ho do postele, Monsignor si vyčítá, že Leigh utekl. Poté vidíme rozhovor Monsignora s andělem smrti, anděl říká Monsignorovi, že tu má ještě práci, v těle jeho oblíbené jeptišky se skrývá ďábel a on jí musí osvobodit.

Sestra Mary pořídila do společenské místnosti jukebox, protože Jude rozbila desku Dominique, první písničku sestra Mary věnovala Jude. Do společenské místnosti přichází Kit a Lana jde za ním, chce mu říct, že Oliver utekl, ale ten právě vchází do společenské místnosti a jde rovnou ke Kitovi a Laně. Oznamuje jim, že ho sestra Mary zaměstnala, jako místního psychiatra a další den začínají s léčbou.

Probíhá kontrola pokojů na dámském oddělení, všichni musí před cely, Lana vystartuje po sestře Mary a ptá se jí, jak mohla Olivera zaměstnat, ta hned volá stráže a posílá Lanu na hydroterapii. Sestra Mary jde do cely Jude, kde najde okurku a rozhodne se Jude potrestat elektro šokovou terapií. Jude začne mluvit k sestře Mary, to se ďáblovi moc nezamlouvá a strká jí do pusy dřívko, poté se ptá Ardena, jestli může nastavit proud. Ten souhlasí, ale upozorňuje jí, že by neměl přesáhnout 50%, Mary říká, že Jude je tvrdý oříšek a nastavuje více.

Sestra Mary sundává obvazy Monsignorovi a říká, že se to hojí, Monsignor bere kříž a přikládá ho sestře Mary na čelo a snaží se vyhnat ďábla z jejího těla. Mary ho odhazuje na postel a poté si na něj sedá, začne se svlékat a přikládá si jeho ruku na prso. Monsignor ji prosí, aby přestala, ale Mary pokračuje. Vše pozoruje doktor Arden.

Jude přichází do společenské místnosti, motá se a hroutí se na gauč, poté se zvedne a snaží se vypnout jukebox, Lana jí zastaví a ptá se jí, jestli ví, kdo je. Jude je zmatená, otočí se k jukeboxu a pouští písničku The Name Game, poté vidíme představu v její hlavě.

Vidíme doktora Ardena s kolečkem, jak jede do lesíku krmit své stvoření, běží za ním sestra Mary. Sestra Mary se ptá, jestli by Jude nemohli udělat lobotomii, Arden odmítá a to z toho důvodu, že si to přeje ona. Poté jde k jednomu ze svých výtvorů a střelí ho do hlavy a oznamuje, že experimenty jsou u konce, poté zastřelí zbylé tři zrůdy. Nakonec přikládá pistoli ke své hlavě a chce se zastřelit, ale neudělá to, prosí Mary, aby to udělala, ale ta ho sráží k zemi a odchází.

Jude je v kuchyni, kde má válet těsto, přichází tam Monsignor a posílá všechny pryč, až na Jude. Omlouvá se jí za to, co jí provedl a vyzpovídá se jí. Poté se jí ptá na radu, co by měl udělat. Jude mu poví, ať ji zabije.

Oliver jde se zřízencem a říká mu, ať ve tři přivede Kita do jeho kanceláře v kazajce. Poté jde Oliver do kanceláře doktora Ardena, kde se snaží najít pentothal sodný. Když prohledává Ardenovu kancelář, tak uslyší křik, jde se podívat, co se děje. Vidí Grace, jak rodí a Pepper jí asistuje.

Monsignor se modlí, prosí boha o sílu, aby mohl splnit svůj úkol. Přichází sestra Mary, vše slyší. Ví, že jí chce Monsignor zabít. Ptá se ho, jaký má plán? Jestli jí chce bodnout nožem na dopisy či uškrtit rukama anebo růžencem jako Shelley. Poté mu řekne, že mu splní všechny jeho sny. Když odchází, tak mu říká, že je celý její, jak jeho duše, tak i tělo. Monsignor jde za ní a říká, že její není, že se raději zabije. Ďábel nemůže vyhrát, protože neporazil ani sestru Mary, která uvnitř pořád přebývá. Poté Mary přirazí Monsignora na zábradlí a řekne, že s ním končí, poté se dostane napovrch sestra Mary a omlouvá se Monsignorovi a říká, že chce odejít. Monsignor jí říká, ať ho pustí. Když to Mary udělá, tak jí Monsignor přehodí přes zábradlí. Když dopadne, zjeví se jí anděl smrti a říká jí, že si je vezme oba.

Monsignor se modlí nad tělem Mary, když přichází doktor Arden. Vyměňují si názory a Arden říká, že musí být spálena a že se o to postará.

Carl přivádí Kita Oliverovi přesně, jak chtěl. Oliver ho bere za Grace a ukazuje mu, že je otcem. Říká mu, že musí říct, kam dal nahrávku anebo ublíží jeho dítěti. Poté vidíme Olivera, jak jde do místnosti, kde Kit ukryl pásku, hledá ji, ale místo pásky nalezne jen knížku, kterou tam dala Lana.

Jude sedí ve společenské místnosti a pomalu si vzpomíná na jména jednotlivých pacientů, navštíví jí matka představená. Jude motá páté přes deváté, ale nakonec řekne matce představené, že musí pomoci Laně dostat se pryč.

Jsme v krematoriu, kde doktor Arden připravuje Mary na spálení, když je připravená lehá si na ní a zapíná vozík. Oba vjíždí do pece, která se uzavírá. Tím se s námi loučí i doktor Arden.

Konec desátého dílu.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
standwithfist

Návrat k dokonalosti 96%

10.3.2017 | 11:07:56
Domingezka

Super díl!! „Name game“ v podání J. Lange bezkonkurenční :D

29.4.2016 | 18:33:17
Tatko-Šmolko

Keď si to človek spätne pozrie, tých clues na Coven je tu viac než dosť … :D

24.2.2016 | 11:58:00
Aleais

Suverénne najlepšia epizóda 2.série!

24.10.2014 | 4:34:03
Dark-ex

Njelepší na tomhle dílu bylo „Name Game“ vystoupení :)

18.3.2014 | 16:18:22
Navrus

Výborný díl! Od začátku až do konce jsem zíral s otevřenou pusou. Navíc hudební vložka v podání Jess Lange byla suprová ;)

překladatel
12.1.2013 | 21:56:42

American Horror Story
91/100 - 510×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Brooke Thompson), Billie Lourd (Montana Duke), Leslie Grossman (Margaret Booth), Cody Fern (Xavier Plympton), Gus Kenworthy (Chet Clancy), Angelica Ross (Rita), John Carroll Lynch (Pan Jingles), DeRon Horton (Ray Powell), Matthew Morrison (Trevor Kirchner), Zach Villa (Richard Ramirez), Lily Rabe (Lavinia Richter), Dylan McDermott (Bruce), Leslie Jordan (Courtney), Sarah Paulson (Wilhemina Venable), Kathy Bates (Miriam Mead)

Stav překladu

Epizoda S09E09: Final Girl

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují @Ladick, @LadyAlex a @Miss.Fine.

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Hlídejte si nás