American Horror Story S02E09: The Coat Hanger

S02E09: The Coat Hanger

S02E09: The Coat Hanger

Okolo sestry Jude se stahují mračna. Lana zjišťuje, že je těhotná.

cz sk
13.12.2012
2 216 000
41 minut

Podrobný popis epizody:

Současnost:
John Morgan navštíví doktorku Gardenovou, po které chce pomoci s potlačováním jeho nutkání, začne doktorce popisovat svůj příběh a to s jakým nutkáním chce pomoci. Říká jí, že to celé začala už když byl malý tím, že stahoval z kůže mrtvé kočky, poté je začal zabíjet a stahovat Po pobytu ve vězení za ozbrojenou loupež si zjistil, kdo byli jeho rodiče a koupil si dům svého otce, aby mu porozuměl. Poté doktorce říká, že se pokusil napodobit svého otce, ale vůbec mu to nešlo. Nakonec doktorce říká, že se je Thredson, syn Bloody Face.
Za doktorkou Gardenovou přichází Lorene, všímá si rozházených věcí a vidí doktorku, jak sedí na své židli. Jde k ní a otáčí židlí, doktorka je mrtvá, Lorene začne křičet a otáčí se, za ní stojí John celý od krve.

1964:
Jsme zpět v Briarcliff, Lana přichází za sestrou Mary. Sestra Mary říká Laně, že je těhotná. Sestra Mary se ptá, jestli stále trvá na tom, že byla znásilněná doktorem Thredsonem, Lana to odmítá a říká, že si to dítě nemůže nechat. Sestra Mary jí na to rázně odpoví, že si to dítě nechá a donosí ho!

Sestra Jude se probírá a vidí Monsignora, poté si uvědomuje, že je spoutaná. Mosignor jí říká, že zabila člověka a Jude dodává, že to byla sebeobrana. Poté jí Monsignor říká, že zabila Franka.
Vidíme výslech osob, které potvrzují, že Jude zabila Franka, nejprve vypovídá Leigh, který říká, že viděl sestru Jude, jak podřízla hrdlo Frankovi před jeho celou. Tuto verzi potvrzuje i sestra Mary, doktor Arden a proti sestře Jude vypovídá i Monsignor. Dále vidíme, jak se Leigh snaží zapůsobit na komisi a popisuje, že si uvědomil své činy, to zaujímá Monsignora.
Zpět v cele Mosingnor říká Jude, že zbytek života stráví v Briarcliff a bude zbavena všech církevních postavení, odteď již není sestra Jude, ale Judy Martin, pacientka.

Lana pomáhá v kuchyni s pečením pečiva a vidí, jak strážný přiváží dolu věšák s oblečením, Lana ukradne jedno ramínko.

Monsignor si prohlíží věci sestry Jude, v tom přichází sestra Mary. Chvíli se baví o sestře Jude a poté mu Mary říká, že jí sestra Jude prozradila tajemství o jeho ambicích stát se papežem a je ochotná ho v tom podporovat.

Lana přichází na pokoj a začíná tvarovat ramínko, chystá si sama sobě udělat potrat.

Dvě sestry se snaží dát léky sestře Jude, ta se vzteká a odmítá je, jednu sestru škrábne, za co schytá facku. Přichází Monsignor a posílá sestry pryč, chce si s Jude promluvit. Do pokoje vchází Leigh a říká Jude, že jí odpouští. Jude se ptá za co, opět se dostáváme do minulosti, kde vidíme, že sestra Jude nechala Leigha přivázat k posteli a nechala ho tak několik dní.
Poté jí Leigh políbí na čelo a poklidně odejde i s Monsignorem.

Kit stále leží na ošetřovně, přichází za ním Lana a říká mu, že musí Olivera zabít. Kit nesouhlasí, protože jedině Oliverovo přiznání může Kita zachránit před elektrickým křeslem. Lana říká, že možná ví, jak získají Oliverovo přiznání.

Doktor Arden prochází skluzavkou smrti a hledá stopy po mimozemšťanech, jediné co najde, jsou otisky jejich nohou.

Lana přichází za Oliverem a dává mu napít, Poté mu ukazuje papír o tom, že je těhotná a říká mu, že je to jeho dítě. Oliver je překvapen a říká, že se změní a dítě společně vychovají. Lana si stahuje kalhotky a bere do ruky ramínko, chce potrat udělat přímo před Oliverem, říká, že žádné dítě nesmí vyrůstat s tím, že jeho otec je Bloody Face. Oliver říká, že se to nikdo nemusí dozvědět, že si vše odpyká Kit Wakler, poté z něj Lana začne tahat informace o tom, které ženy zabil a Oliver se ke všemu přizná. Vše nahrál Kit na nahrávací zařízení. Oliver se ptá, jestli si to Lana celé vymyslela, Lana přiznává, že spolu opravdu čekali dítě, ale včera večer ho zabila. Oliver říká, že je ještě větší zrůda než on, Lana mu dá pásku přes pusu a říká mu, že ho večer přijde zabít.

Kit chce schovat pásku s Oliverovým přiznáním, slyší, jak někdo za ním jde a tak běží do umývárny, kde schová pásku do ručníku pod vanu. Poté přichází doktor Arden a vyzývá Kita, aby šel s ním.

Kit a Arden jsou v Ardenově kanceláři, Arden mu připaluje cigaretu a nabízí mu osmnáctiletou whisky. Poté mu říká, že viděl mimozemšťany, o kterých Kit mluvil, také mu říká, že odnesli Grace. Poté se ptá Kita, jestli měl sex s Almou před tím, než ho unesli. Arden si myslí, že mimozemšťané zkoumají Kita, a proto by rád udělal jeden experiment, který by je měl přivést zpět. Myslí si, že pokud Kita přivede na pokraj smrti, tak že se zjeví a zachrání ho. Kit s experimentem souhlasí.

Lana končí svou směnu v kuchyni a odevzdává zástěru, schová se před zřízencem a čeká, až odejde. Poté si jde pro nůž. Při odchodu ji zřízenec chytí a nůž jí sebere. Lana je odvedena na svůj pokoj.

Leigh se modlí v kapli, když za ním přichází Monsignor. Leigh si cení šance na nápravu, kterou mu Monsignor dává. Poté mu Monsignor sundává pouta a pokřtí ho. Poté co je Leigh pokřtěn říká, že se cítí, jako nový člověk a začne Monsignora topit ve svěcené vodě.

Lana ve svém pokoji vytahuje ramínko, které předtím ukradla a začne ho tvarovat, poté si s ním zkusí několik bodnutí do polštáře a vydává se za Oliverem. Jenže Oliver už v místnosti není. Lana odchází pryč a při odchodu narazí na sestru Mary, která jí zabaví ramínko. Lana podezřívá sestru Mary z toho, že pustila Olivera. Sestra Mary jí říká, že pokus o vraždu dítěte byl neúspěšný a říká Laně, že to bude kluk.

Jude je přivedena do společenské místnosti, jde za Lanou a žádá jí o cigaretu. Poté se se Laně omlouvá za to, co jí udělala a slibuje jí, že jí pomůže utéct. Lana jí nevěří a Jude říká, že si její důvěru zaslouží, zvedá se, bere desku z gramofonu a ničí jí.

Kit je na stole doktora Ardena a ten mu vysvětluje, jak chce svůj experiment provést. Do srdce mu bodne chlorid draselný, což způsobí zástavu srdce, mozku trvá přibližně dvě až čtyři minuty, než spotřebuje všechen kyslík v těle, Arden říká, že během té doby mu musí podat atropin a adrenalin, tyto dvě látky společně s prudkým úderem do hrudníku ho přivedou zpět k životu. Doktor Arden podá Kitovi první injekci a Kit se začne zmítat v křečích. Poté začnou záblesky, doktor Arden jde do cely, kde jsou záblesky nejsilnější. Otevře dveře a uvidí Pepper, která mu říká, že dítě je donošené a brzy přijde na svět, uhne stranou a vidíme těhotnou Grace.

Do kaple přichází uklízeč, všímá si ukřižovaného Monsignora a utíká pryč. Monsignor vidí přicházející postavu a prosí ji o pomoc. Je to anděl smrti, který Monsignorovi říká, že už je tady.

Konec devátého dílu!Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
standwithfist

Trochu slabší díl 80%

10.3.2017 | 11:07:02
Tatko-Šmolko

To krstenie Leigha bolo výborné, a tá záverečná scéna, geniálne !

24.2.2016 | 11:56:49
Markoman96

Skvělé, ale předchozí díl se mi líbil víc. Ale těším se na poslední 4 díly :)

25.11.2014 | 21:34:55

American Horror Story
91/100 - 510×

American Horror Story

To pravé pro milovníky hororu. Každá série má svůj vlastní příběh a své vlastní postavy. Postupně tedy navštívíme dům, ve kterém ožívají duchové, léčebnu, kde se léčí homosexualita, coven čarodějnic, přehlídku zrůd, hotel, který vlastní upíři, dům uprostřed samoty, který má bohatou minulost, město, které se nechá snadno zmanipulovat.

USA | 2011 | Pauza
vysílání
13 sezón | FX | 45 minut
žánr
Hororový, Mysteriózní, Thriller
hrají
Emma Roberts (Brooke Thompson), Billie Lourd (Montana Duke), Leslie Grossman (Margaret Booth), Cody Fern (Xavier Plympton), Gus Kenworthy (Chet Clancy), Angelica Ross (Rita), John Carroll Lynch (Pan Jingles), DeRon Horton (Ray Powell), Matthew Morrison (Trevor Kirchner), Zach Villa (Richard Ramirez), Lily Rabe (Lavinia Richter), Dylan McDermott (Bruce), Leslie Jordan (Courtney), Sarah Paulson (Wilhemina Venable), Kathy Bates (Miriam Mead)

Stav překladu

Epizoda S09E09: Final Girl

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují @Ladick, @LadyAlex a @Miss.Fine.

Jak vložit titulky do videa?

Reklama

AHS získalo další tři řady

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

American Horror Story si zajišťuje dlouhou budoucnost, stanice FX si objednává nové série

Po konci deváté sezóny se vyrojila řada spekulací o tom, že AHS by se s námi mohlo již po příští řadě rozloučit. Nakonec je všemu jinak a seriál si pojišťuje svou budoucnost až do seriálové sezóny 2023/2024.

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Hlídejte si nás