American Horror Story Představení zrůd se loučí s hlavou vztyčenou

Představení zrůd se loučí s hlavou vztyčenou

Představení zrůd se loučí s hlavou vztyčenou

Čtvrtá kniha je za námi a proto je vhodný čas bilancovat. Po třetí knize jsme doufali v návrat spíše ke knize druhé, kterého se fanoušci nedočkali. Přesto můžeme s klidným srdcem říct, že Freak Show bavilo. Článek obsahuje spoilery (nejen) ze čtvrté knihy.


13 0
22.1.2015

Jaké knížky? Asi se ptáte, proč v anotaci používáme slovo knížky. Nově tak totiž začal jednotlivé řady označovat ředitel stanice John Landgraf. Označení knihy přitom dává opravdu velký smysl, když teď víme, že jednotlivé příběhy jsou propojené.

Ve čtvrté knize uvidíte plno lidských znetvoření. Foto: FX


Nesuďte knihu podle obalu

Můžeme říct, že hlavním motem této knihy bylo: Nesuďte knihu podle obalu. To, že je někdo trochu odlišný a na první pohled nehezký z něj nedělá padoucha, což nám celou dobu předváděl například Kyle. Pravý opak nám celou dobu dokazoval fešák Dandy, na kterého označení zrůda sedí víc než na beznohou Sally, či Paula.

Zabili Klauna, parchanti!

Čtvrtá kniha má velmi zajímavý nástup, kde diváka zaujme především postava Klauna, který je nejzáhadnější postavou. Chodí po městečku, vraždí a nikdo neví proč? Jenomže Klaun se v seriálu neohřeje dlouho a bohužel to má velmi neblahý vliv na celé dějství. Pozornost se následně přesouvá na Dandyho, kde pozorujeme jeho vývoj z rozmazleného fracka v zabijáckého psychopata, což je spojeno s neustálým fňukáním a i když Finn Wittrock hraje Dandyho perfektně, tak jeho fňukání ve třetí epizodě po sobě je už prostě trochu moc. Nehledě na to, že děj přešlapuje na místě. Nakonec se Dandy rozhodne přidat na temnou stranu síly, ustoupí do pozadí s šou začíná.

Dostavila se i nejmenší žena světa. Foto: FX

Připravte si kapesníčky. Dozvíme se, jak to bylo s Pepper 

Čtvrtá kniha je první, která propojuje dění jednotlivých knížek a to příběhem Pepper, kdy se dozvíme celý osud této postavy a ten je opravdu emotivní. Desátá epizoda Freak Show je tak plná emocí a určitě ji můžeme označit za nejlepší epizodu seriálu.

Už ani fňuk!

Když nám Dandy přestane konečně fňukat, což je sice dost pozdě a seriál nejen díky tomu přichází o řadu fanoušků, tak se konečně dočkáme akce a ta nás neopustí až do konce knihy. Jak bývá zvykem AHS se se zabíjením postav nepáře a proto vás nesmí mrzet, když dojde na vaši oblíbenou postavu.
Velmi dobře svou roli v AHS zvládl i Neil Patrick Harris, který byl velmi zajímavým zpestřením řady a opět byl jasným příkladem toho, že soudit knihu podle obalu se nevyplácí. Jen škoda, že jsme se nedočkali nějakého zakončení jeho příběhu, i když nejde o jediný otevřený konec.

Nově se v AHS objevil i Michael Chiklis v roli siláka. Foto: FX

Verdikt

Čtvrtá kniha je plná zvratů a dokazuje, že i ze zajímavého začátku, děsivého středu, lze vytěžit parádní finále, které pobaví a divák si užije podívanou. Freak Show má však dost much. Tou největší je absence vyloženě hlavní postavy, o které by seriál byl. Je to prostě o zrůdách. Dalším nedostatkem je pak přebytek padouchů, kdy se do role padoucha rýsuje téměř každá postava. Více jak první část knihy se snaží neustále něčím šokovat a neodpovídat na otázky. Vidíme tak, jak otec nechá potetovat svou dceru jen protože chce. Konec série si však zcela jistě užijí všichni fanoušci AHS a to plnými doušky. Jestli tedy patříte k těm, kdo na Freak Show přestali koukat již po několika epizodách. Rozhodně si to rozmyslete a dejte čtvrté knize ještě šanci, protože si ji opravdu zaslouží.

Hodnocení čtvrté knihy: 70 %

Diskuze /51

Markoman96

Ano, čtvrtá kniha neměla výhodu prostě v tom, že nebylo jasné, kam aspoň obecně bude směrovat. Celkem děj se mi zdál dost násilně napsaný. A ještě jedna nevýhoda: fakt hodně moc postav. Výhody jsou taky nějaké, ale ne už tak do očí bijící. A za nejlepší díl jednoznačně hodnotím Orphans :) vrátili jsme se do Briarcliffu :) ach, nostalgie. Třeba si už potřetí pustit zase Asylum :) Hodnocení 4. série: 70%

22.1.2015 | 22:14:47
IngloriousBastard

pokojne aj 80%. A naozaj , ľudia by mali prestať s tou detinskou sckémou správania sa „zabili moju oblubenu postavu, odteraz ten serial nemam rad“ :D , To je ako zo základnej školy… Nech sa páči, keď je niekto začínajúci teenager, nech ide pozeraž Upirske Denniky (nič proti nim aj ja som ho sledoval:D)..to je typicky serial pre teenagerov, tam Bonnie môže zomrieť aj 10 krát a stále sa vráti…vždy nalíčená a perfektne oblečená :D ..

22.1.2015 | 22:15:20
Natsu

Smrt Clowna mě celkem mrzela, byl tam pro mě asi jediným „Horror story“.. Coven u mě vyhrál příběhem, i přes jeho neoblíbenost a nedostatek děsivosti, kterou zas překypoval Asylum. Ale Freak show pro mě nemělo ani jedno.. Nevím, no, jsem celkem zklamaný..

22.1.2015 | 22:49:10
DexTeR_X5

Pre mňa osobne Freak Show 98 %, na druhom mieste Coven s 85 % a na treťom Asylum s 80 %, na poslednom Murder House s 50 % :) Freak Show vedie jednoznačne!

22.1.2015 | 23:10:17
Alex02

5. séria má byť pre túto antológiu novým začiatkom, a to je dobre, pretože seriál je už beznádejne vyčerpaný

23.1.2015 | 3:44:48
Aleais

Najhoršia séria zo všetkých. V prvom rade, zabudli na to, že ide o horor. Nie toto nebol horor, toto bola detektívka desiatej cenovej skupiny zmiešaná s lacným krvákom. Nejde o to, že „zabili moju obľúbenú postavu“, tých tam bolo až až, od Ma petite aj cez Della až po Maggie a bohvie ešte koho. Ide o inú podstatu, že sa tu zabíjalo ako na bežiacom páse! A horor nikdy nebude kvalitný ak jediné čo sa v ňom deje, je zabíjanie. Vždy sú kvalitnejšie tie horory, čo majú temnú atmosféru, dusnú atmosféru, neviete predvídať čo bude, či zabijú a koho zabijú a ako a ako sa s tým vysporiadajú iné postavy, kto zabíja a prečo zabíja. Pri tomto mi ľudia zlatý prišiel temnejší aj nový seriál Constantine, ktorý sa nehrdí až tak označením „horor“. Dúfam, že toto zlyhanie bolo prvý a poslednýkrát. Najlepšie epizódy boli Orphans a dvojepizóda s Edwardom Mordrakeom. Ten pokus s klaunom Krastym (Twistym), ja viem ako sa volá, ale vážne som sa najprv na ňom rehlila že je sprostý ako tágo a potom mi už liezol na nervy. A tu prosím detičky rozosmutní jeho príbeh. A nepomýlili si tvorcovia AHS s telenovelou? Lebo aj s tým to hraničilo. Celkové hodnotenie: 30%, hou a viac nedám, lebo som to pozerala fakt skôr kvôli mojim obľúbeným hercom. Ale kde nastala chyba? Tvorcovia urobili tú istú blbosť ako pri Glee, zrazu každú epizódu napísal iný scenárista (tak takmer každú) a režíroval ju takmer pri každej epizóde iný režisér. A potom to dopadne tak, že je dej rozbitý a sami nevedia čo chcú. To isté sa robilo z Glee a v tom momente to išlo dolu, hoci nie tak rapídne ale postupne.

Nemusíte so mnou súhlasiť, nikomu nekážem. Je pravda, že nadávam na túto sériu a to kam sa AHS dostalo, mala som väčšie očakávania vytvorené na základe teaserov, proma, veľkých a zvučných ohlasov a reklamy, ktorú vytvárali a nakoniec to narazilo na ľadovec a stroskotalo ako Titanic. Preto do 5.série nepôjdem s takým veľkým očakávaním, ale budem dúfať, že vrátia AHS na jeho cestu, že ho nezanedbajú len preto, že pripravujú American Crime Story. Koniec koncov, každá séria má vlastný príbeh (našťastie), preto môžu vytvoriť snáď opäť niečo úžasné ako bolo Asylum, na ktoré pre mňa nijaká iná séria nemá. Alebo ak by sa rozhodli priblížiť k Murder House či Coven, nebudem až tak proti, len nech to je horor! Každopádne ostávam American Horror Story verná, lebo síce už má zatiaľ najhoršiu sériu za sebou, priniesla aj jednu z najlepších sérií – Asylum ako aj veľmi dobré série Murder House a Coven. Tak uvidíme, čo pre nás tvorcovia pripravia.

#7 Mallyyy #31 BraceGirdle
23.1.2015 | 4:44:34
Mallyyy

#6 Aleais: Souhlas, žádný horor jen zabijení bez nějaké atmosféry… Asylum bylo nej. Snad 5. série bude zajímavější.

#13 gladiator992
23.1.2015 | 11:40:50
princeznatytaky

Začátek sezóny byl perfektní! Děsivý, plný tajemství, sympatických i nesympatických postav, které si s vámi neustále pohrávaly a nevěděly jste, co si o nich myslet. A některé momenty pro mě byly téměř epické, obzvlášť příběh Penny, nebo konec Richarda. Bohužel, konec už tak skvělý nebyl. Barney z HIMYM mi přišel jako rozptýlení diváka, jeho osobní příběh byl velice zajímavý, ale do příběhu jako celku mi nezapadl. Přiznám se, že nezájem o jeho postavu způsobil, že jsem si na začátku posledního dílu nepamatovala, co se s ním stalo. :) Twisty pro mě byl zdaleka tou nejvíc psycho postavou, zbožňovala jsem ho a zároveň se ho bála. Naopak Dot a Bett mi pily krev (výkon Sarah však na jedničku!), stejně jako neustále fňukající Elsa (bičujte mě, ale Jessica Lange si hodila pár německých vět, nějaký ten sex a čau, chyběla mi v její postavě ta domina z Asylum). Jimmy Darling byl opravdu darling, aneb Evan Peters drtící dívčí srdíčka už od Murder House ♥. Když se nad tím tak zamyslím, Coven mě nebavilo, ale rozhodně ve 3. sezóně dokážu najít více zajímavých momentů, než ve Freak Show, ve které mě bavily barvy, lidská znetvoření a tak dále. Asylum u mě zatím vede na plné čáře, za ním Murder House. Coven a Freak Show v mé rozpolcené osobnosti stále svádí vyrovnaný boj :). I přes to všechno se těším na další sérii :)

23.1.2015 | 11:59:12
lightbrand2

1. série byla pořád nejlepší :-)

23.1.2015 | 11:59:56
Matthew_Free

Nechci nikoho hanit, ale ten věčný fňuk…Asylum, Asylum, Asylum je strašný:-D. 1, série byla zvláštní, 2. série byla temná, 3. odlehčená a 4. zrůdná:-D Perfektně zrůdná. Ne každý příběh musí člověku vytlačit lekavej bobek. 95% Nazdááááár:-P

#15 unchained #16 Foxley
23.1.2015 | 12:09:33
mrco1991

Každá séria vomne zanechala aspoň jednu scénu ktorú si budem dlho pamätať a ktorá ma uchvátila, avšak keď si spomeniem na freak show vždy musím myslieť na tú srašne otravnú Elsu Mars a jej nechutný spev.

23.1.2015 | 12:50:36
bushka

Klaun a NPH tam měli zajímavé postavy a proto byla škoda, je tak rychle oddělat :( neberte to jako fňukání, že mi zabili oblíbené postavy :D myslím to tak, že tam přinášeli více Horror atmosféru a mohli děj obohatit víc než spousta postav, které tam byli celou sérii a vlasně jsme se o nich vcelku nic nedozvěděli :)

23.1.2015 | 14:56:09
gladiator992

#7 Mallyyy: Asi tak 2.séria bola naj

23.1.2015 | 15:12:28
gleek.žanda

Freak show mě také zklamala, ze začátku to bylo opravdu slibné a těšila jsem se na nejlepší řadu, protože nápad s lidskými zrůdami mě fascinoval ovšem mě osobně chybělo více postav, mohli ukázat více takto „postižených“ lidí. Pro mě byla ztráta času jakýkoliv záběr s dvojčaty Bett a Dot, nesnáším tu herečku a neměla jsem jí ráda v žádné roli. V této knize byl nejpřijatelnější postavou Dandy a to jeho fňukání mě bavilo. :D Zrůdy ve Freak show mě začali neuvěřitelně štvát, když se každý chtěl někomu mstít a všichni se vraždili navzájem…

23.1.2015 | 16:05:55
unchained

#10 Matthew_Free: Naprosto s tebou souhlasím, každá série měla něco do sebe svým vlastním způsobem… Kdyby to všechno bylo jen strašidelné, tak zase budou kníkat, že je to celé na jedno brdo. :)

A Finn byl jako Dandy naprosto geniální, je to skvělý herec a je mi líto všech, kteří si tento poznatek přes jeho „otravné fňukání“ (pro mě otravné nebylo) nechali ujít. :)

překladatel
23.1.2015 | 16:17:22
Foxley

#10 Matthew_Free: Naprosto souhlasím :) I když Asylum miluju, tak když se ohlédnu zpátky, Coven i když byl lehce nudnější, taky úžasně bavil a Murder house jakbysmet se svou tísnivou atmosférou. No a Freak show se ze všech knih asi nejvíce podobá Asylu. Mohli bychom přestat hodnotit, která kniha je nejlepší a spíš si říct, že každá zaujala něčím jiným (někoho třeba ne) a užijme si to :D

#17 mrco1991
redaktor
23.1.2015 | 20:18:08
mrco1991

#16 Foxley: Tu niekto hodnotí knihu? som myslel že to je web seriálu

#18 Foxley #20 1Bobesh1
24.1.2015 | 5:07:29
Foxley

#17 mrco1991: No, snažil jsem se tu knihu dát do uvozovek, ale nejde to moc vidět :D A jestli jsem dobře pochopil, tak by se teď sériím mělo oficiálně říkat knihy.

redaktor
24.1.2015 | 9:14:33
harleyka

Za mě jednoznačně – zklamání. AHS jsem milovala, první a druhá série mi brala dech, třetí se mi líbila kvůli tématu a příběhu, nicméně už to bylo jen AS, H trošku zmizelo. A Freak Show… Škoda promrhaného potenciálu, mám ten pocit. Postava klauna byla jediná, která pro mě byla vyloženě děsivá, zbytek byl spíše úsměvný. Příliš mnoho postav, Jessica tentokrát skutečně otravná (zpěv jsem vždycky přetáčela) – nehodnotím tedy její výkon, ale charakter postavy – a v podstatě žádná dějová linie. Každý díl mi přišel psaný horkou jehlou, bez výraznějšího propojení napříč celou knihou, jak říkáte. Těším se na další sérii, snad ukáže více propojení (to mě skutečně zaujalo) a vrátí se ten hororový duch ze začátku…

24.1.2015 | 10:49:32
1Bobesh1

#17 mrco1991: V celém svém hodnocení hodnotím čtvrtou knihu :D Ředitel FX to tak začal nazývat, tak proč se nepřizpůsobit, že? ;)

admin
24.1.2015 | 11:24:46
Ella91

Taky se přidávám do zklamaných řad. Potenciál zůstal bohužel nenaplněn. Bylo to moc překomplikované a tvůrci mi přišli, že neví jak z toho vybruslit. U nějakých dílů jsem se vyloženě nudila. Bylo to celkově nemastné neslané. Kdyby celý AHS začalo touto sérií (a ne strašidelným domem), tak bych šanci druhé sérii už nedala. Pro mě snad ještě horší, než Coven. Takže celkově AHS má klesající tendenci, vždycky si od další série slibuji víc a víc, ale asi se to nikdy nevyrovná té druhé. S žádnou postavou jsem se neztotožnila (možná s Evanem), skoro mi bylo jedno co se se všema stane a tak by to přece v seriálu být nemělo. Chyběla hlavní postava, takže to celé byl takový guláš. Přijde mi, že prostě počáteční promo slibovalo, jak to bude strašidelné a zrůdy atd., jenže skutek utekl.

24.1.2015 | 15:45:10
secrety

Máte úplnou pravdu. Na tuhle sérii jsem se fakt moc těšila a bylo to na nic.Upřímně si myslím, že měli perfektní materiál a mohli z toho udělat vůbec nejlepší sérii ze všech. No bohužel. Doufám, že pátá série nebude o ničem jako tahle

24.1.2015 | 16:28:12
Samuel-El

Už mi na konci chýbali len jednorožci a dúha -_- Len to vám k tomu poviem :D

24.1.2015 | 17:28:59
horacki

Tak po celé sérii, kdy jsem se místy opravdu nudila (až na epizody s E. Mordrakem), musím říct, že mě finále příjemně překvapilo. Dandyho řádění první půlce se mi moc líbilo, Heroes v podání J. Lange asi nikdy nevymažu z paměti :)

24.1.2015 | 20:09:37
Teringer

Mně se Freak Show líbilo. Myslím, že rozmazlený fracek, kterému přeskočí v hlavě a považuje vraždění za svůj jediný osud a své naplnění; zhrzený, děsivě vypadající vraždící klaun a penězchtivý lhář umisťující nevinné zrůdy do lihem naplněných skleněných nádob jsou horrorové postavy až až. Je to zase jiný typ horroru. A ta přemíra zabíjení k AHS už tak nějak patří… :D Každopádně, každý tu vychvaluje Asylum, které třeba tolik nenadchlo mě. Přišlo mi přeplácané, moc motivů dohromady (mimozemšťany bych úplně vynechala, stejně jako ty netvory venku které krmil Arden/Gruper…). Ale i tak, veškeré knihy AHS mají něco do sebe a celý seriál patří k mým oblíbeným.

25.1.2015 | 13:22:18
Kaculka07

Pro mě první série bez debat nejlepší, druhá skvělá až na ten konec s mimozemšťanama – na to moc nejsem, třetí série – nápad dobrej, ale nuda, nuda a zase jenom nuda. Freak show zase trošku oproti Coven pozvedla laťku – mě to bavilo. Díky a věřím, že pátá bude ještě lepší :-)

#39 carolyn69
25.1.2015 | 14:00:54
bad mother fucker

Nevím jestli jsem to přehlídla, ale co měl Stanley s tím penisem, že byl Dell tak udivený, když ho viděl a řekl mu, že je taky „zrůda“?

#28 t.y.n.k.a #30 BraceGirdle #35 1Bobesh1 #36 mrco1991
25.1.2015 | 17:57:40
t.y.n.k.a

#27 bad mother fucker: To mě taky mrzí, že to nebylo vidět (nebo jsem to taky nepostřehla) :D celou sérii na to čekám, že to konečně ukážou a prd.

#36 mrco1991
redaktor
25.1.2015 | 19:23:36
t.y.n.k.a

Moje hodnocení je Asylum, Coven, Freak Show a Murder house. Asylum bylo opravdu temné a hororové a chvílema jsem se někdy bála :D na Coven mě zaujalo téma čarodějnictví. Na Freak Show mě zaujal klaun, z toho jsem měla noční můry, ale pak ho bohužel odstranili. Co mě zklamalo na této sérii byl konec, čekala jsem že Dandyho zabijou nějak jinak než že ho strčí do bedny a utopí ho. Nejlepší epizoda pro mě byla s Pepper, kdy byl znázorněn její příběh (probrečela jsem to :D ) Už se těším na 5.řadu :)

redaktor
25.1.2015 | 19:28:55
BraceGirdle

#27 bad mother fucker: Nenazval ho tak jen proto, že byl také gay? Dell se bezostyšně bránil tomu, aby to o něm vyšlo najevo. Považoval sám sebe proto za zrůdu. :)

25.1.2015 | 20:08:26
BraceGirdle

#6 Aleais: Zcela souhlasím, podobně a velmi zkráceně jsem se již vyjádřil v komentáři k 13. epizodě. Prim rozhodně náleží Asylum. S nejhutnější atmosférou, kterou si udržel po celý seriál a opravdovými, vynikajíce zpracovanými prvky hororu, se vyšplhal na mnohem vyšší příčku před ostatní. Jediná série, u které mě zamrzel konec, těšil bych se ještě s pár díly. :( Nejhorší Freak Show. Po odstranění klaune se z toho pro mne stal odpad.

25.1.2015 | 20:25:48
Terrorka19

Pro mě nejlepší Murder House, pak Asylum – jak tu už někdo psal, bylo to moc přeplácaný pro mě, taky mě zase tak nenadchl, takový zmatený to bylo. Pak Coven, kterej byl teda dost slabej, ale aspoň to čarodějnictví je mi blízký, no a Freak Show na prd kompletně, jedinýmu jsem fandila Dandymu a jeho smrt skoro oplakala :)

25.1.2015 | 21:33:04
Terrorka19

Jo a k tomu penisu, já myslim, že ho měl prostě jen hrooozně velkýho, ne? Nebo jsem to tak pochopila :D

#34 BraceGirdle #36 mrco1991
25.1.2015 | 21:38:26
BraceGirdle

#33 Terrorka19: Nebo naopak. :D To se tam, myslím, nevyloučilo. :)

25.1.2015 | 21:48:53
1Bobesh1

#27 bad mother fucker: Stanley měl nehorázně velký penis. Říkal to Ryan v jednom rozhovoru.

admin
25.1.2015 | 22:36:57
mrco1991

#33 Terrorka19: #28 t.y.n.k.a: #27 bad mother fucker: Trochu divné že téma Stanleyho penisu zaujala toľko dievčenského publika :)

26.1.2015 | 9:18:02
IngloriousBastard

Problém je ten že veľa ľudí sa priveľmi zameriava na hodnotenie typu „lepšie horšie“ a je zvyknutá porovnávať. či už jednotlivé série, jednotlivé časti…a celkovo čokoľvek. Pre mňa je nejako anketovo porovnávať jednotlivé „knihy“ tohto seriálu zbytočné. jednak pre to že sú priveľmi individuálne a svojské, a jednak každý považuje za desivné niečo iné. Jedného viac vydesí GORE STYLE, niekoho skôr len nejaké tajomno.. niekto sa bojí nočnej mory z elm street, niekto kruhu, niekto blair witch a niekto SAW , Je to priliž subketívne na to aby sme sa všetci mohli zhodnuť ktorá seria bola lepšia a ktorá nie. Všetky 4 boli dobre napisane, kvalitné spracované a herecký dokonalé. Ke dniekomu nie je sympatická herečka alebo herec, tak ano ten zažitok bude pre neho horší, ale to ešte neznamená že dana herečka nie je dobrou herečkou. a tak isto je s to s témami, spracovaním a s príbehom. každého osloví niečo iné. pointa je je že to či sa nám niečo pači alebo nie nesuvisi nutne s kvalitou. Napríklad speváčky. .. Adele, Lady GaGa , PINK a Beyonce – všetky 4 su nepopieratelne kvalitné spevačky a performerky. ALe sú uplne odlišné. Gaga je oblečená v chobotnici, Beyonce je tradičná diva, Adele stojí spieva a nevyzlieka sa a ešte tak napríklad Pink je pri speve zavesená dolu hlavou a rotuje 300km rýchlostou. Všetky 4 sú dobré speváčky, ale niekomu sa pači jedna, niekomu druhá, niekto ma rad pink ale nema rad gagu, niekto má rad všetky 4 , niekoho neosloví ani jedna. Tak isto aj s týmito sériami.

#38 Andie24 #40 Foxley
26.1.2015 | 15:31:21
Andie24

#37 IngloriousBastard: skvěle napsáno :) Mě se freak show líbila. Byl to skvělý nápad a dobře zpracováno :) 90%

27.1.2015 | 0:19:31
carolyn69

#26 Kaculka07: přesně -souhlasím

27.1.2015 | 17:36:10
Foxley

#37 IngloriousBastard: Naprosto souhlasím :)

redaktor
27.1.2015 | 21:48:26
megary

Pro mě je Freak Show nejhorší serie (ne, nebudu říkat kniha) vůbec. Téma skvělý, no zpracování děs-běs. Příliš mnoho postav, i když ne špatných, žádná hlavní postava, nebo spíš mnoho hlavních postav – tak nějak jedna zastínila druhou a druhá zas třetí, ta třetí čtvrtou… pro jiné zas nezbyl prostor, nebo byl absurdně malý. Mnoho drobných dějových linek ale žádná větší, ucelenější, která by všechno vzájemně propojila. I příběhy jednotlivých postav se podle mě uzavřeli tak nějak narychlo… za jízdy. Jakoby Murphy přišel jenom s tím, že bude čtyřka prostě Freak Show a víc toho nepromyslel. Dohromady si vlastně ani nepamatuju co se všema těma postavama stalo. Jo aha, většinu odkrágloval Dandy během 5 minut – u vymýšlení se asi nikdo moc nezapotil. Horror tohle taky nebyl ani zdaleka a třeba takový Coven, který teď lidi tolik srovnávají s Freak Show a taky ho rádi kritizují, leč byl po Asylu právem jakousi serii odpočinkovější, měl rozhodně lepší atmosféru a taky víc jednoznačnější děj. Tím nemyslím předvídatelnější. Přemýšlím i o tom, že si Coven co nejdřív opět sjedu, abych vymýtil z paměti Freak Show. :D Nejlepší epizoda serie v každém případě ta s Pepper. Byla skvělá! A její sestra taky. Mare Winningham bych uvítal v další serii. A podle mě největší trapárna? Mordrake a epizody s ním. Kdybych tu postavu neviděl a někdo by o Halloweenu skutečně zemřel proto, že vystoupil s představením, mělo by to mnohem zajímavější, tajemnější atmosferu.

28.1.2015 | 18:28:46
AnčaK

I když to byla slabší série (kniha), stejně jsem si na konci pobrečela, asi jsem velká cíťa, ale takhle to bylo i u předešlých sérií, zvlášť u první. Celou do u jsem se bála, že to skončí špatně. Vlastně skončilo, když všichni umřeli, ale poslední minuty finálové epizody se mi moc líbily, i když se může spousta lidí hádat, co následuje po smrti, a že je to dost přehnaný. Ale u mě supr, jsem fakt ráda, že Ryan Murphy něco takovýho vymyslel :) :D

28.1.2015 | 22:41:23
Melisse

Dle mého Freak Show se povedla, byla chvílemi děsivá, dojímavá i vtipná, smutná.. Ač se zdál Dandy otravný, vytvořil dokonalého psychopata.. Z rozmazleného fracka brutálním vrahem co se nebojí zabít ani vlastní matku.. Ukazuje to, že zrůdy máme někteří v sobě, a to, že na povrchu máme vady neznamená, že jsme psychopaté co zabíjí lidi.. A třeba Elsa byla zdárný příklad toho co je člověk ochoten obětovat, zabít, koho zradit jen kvůli své sobeckosti, snům a pokrytectví.. Takže svých 90% si zaslouží ;)

Nu nevím.. Přijde mi, že každý tu má představu, že horor musí být vyloženě dle nich děsivý a když není, tak prostě není a celé je to na píp.. Přitom tahle kniha nebyla vůbec špatná.. Měla něco do sebe, stejně jako ty předchozí..Je tu neustále Asylum, Asylum, Asylum, ale přitom tam bylo též prolito dost krve, stejně jako i tu.. A pokud neustále budete srovnávat Asylum s dalšími a dalšími knihami, o čem to je.. Vemte si něco z každé knihy, každá vám dává něco, stačí si to vzít, užívat si tu podívanou.. Jak už tu bylo řečeno, pokud by každá série byla na jedno brdo, stále by jste byli s prominutím připosratí v koutku a báli se co na vás vybafne, bavilo by vás to 4 série? Mě teda ne.. AHS je rozmanitý seriál, každá série nám pojenává o něčem jiném a jedna je hold dle někoho více děsivá, dle někoho méně a tak dále.. Když se na to kouknete celkově tak ten seriál je skvělý, jeden z nejlepších za poslední dobu.. A pokud hodláte přestat ho sledovat jen z toho důvodu, že vám Freak Show přijde jako „slabá“ tak to je vaše mínus, ale přijdete o hodně. Stojí za to AHS sledovat, už díky scénáři i díky rozmanitosti..

#45 Tatko-Šmolko #49 Foxley
31.1.2015 | 22:11:45
tomasmachalekkkk

Sérii překonává předešlá série Coven První díly sice super,ale pak to šlo z kopce za mě 50%

3.2.2015 | 10:00:05
Tatko-Šmolko

#43 Melisse: Krásne si to napísala, absolútne súhlasím !!!!

10.2.2015 | 11:43:38
Papaja79

Kdyz se nekomu serie nelibi, tak proc na ni kouka. Pokud ctu knihu, ktera mne nebavi…taky ji ctu nasilim az do konce? Kazda serie ma neco do sebe. FreakShow byla plna zvratu, emoci, ubohych pribehu a silnych okamziku, kdy v jednu chvili drzi lide pospolu a za chvili jim nekdo z nich pichne kudlu do zad a prijde nekdo jiny kdo je podrzi. Luxusni dily s Edwardem, Oprah a finale…nektere sceny jsem pres slzy v ocich nevidela a musela vracet. A ze kazdy dil psal ci tocil nekdo jiny…zabavne, odlisne, nevsedni. Skvela prace. Tesim se na dalsi!

#48 Ann Taylor
11.2.2015 | 18:42:55
Papaja79

A z poslednich dvou serii vyborne songy Elsa Mars a Stevie Nicks:-)

#50 Foxley
11.2.2015 | 18:52:01
Ann Taylor

#46 Papaja79: Protože american HORROR story a je fakt, že tady toho hororu zrovna moc nebylo. Klaun, zrůdy, jo, to se do hororu hodí, ale neměli hororvý příběh. Spíš intrikářský a o vztazích. A to je jiný žánr. Mně se líbil poslední díl, líbila se mi spousta scén, ale taky mě spousta scén nudila a jako horor jsem to moc nevnímala.

redaktor
11.2.2015 | 22:26:07
Foxley

#43 Melisse: Úžasně napsané :)

redaktor
11.2.2015 | 22:59:17
Foxley

#47 Papaja79: Souhlasím, přijde mi to strašně fajn a že Jessica zpívá vážně hezky a nevříská :D

redaktor
11.2.2015 | 23:05:36
24.2.2015 | 16:09:24
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Nové postavy

Reklama

Stav překladu

Epizoda S07E07: Valerie Solanas Died for Your Sins: Scumbag

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

2. až 4. epizodu překládá @nipandelm

Titulky pro vás překládá @unchained. Autorka titulků si nepřeje, aby její titulky byly nahrávány na jiné servery.

Jak vložit titulky do videa?

AHS získává dvě řady

AHS získává další dvě řady

AHS získává další dvě řady

Nedávno jsme se rozloučili s řadou šestou, očekáváme řadu sedmou, ale už teď víme, že se dočkáme řady osmé i deváté.

Hlídejte si nás