Dark Universe
67/100 - 3×

Dark Universe

Dark Universe je ambiciózní projekt Universalu, který hodlá vytvořit vesmír s klasickými monstry a zaplnit jej těmi největšími filmovými hvězdami. První vlaštovkou byla Mumie v hlavní rolích s Tomem Cruisem a Russellem Crowem. Další filmy budou brzy následovat a pokusí se navázat na slavnou éru monster z třicátých let minulého století.

USA | 2017 | Vysílá se
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Russell Crowe (Henry Jekyll), Sofia Boutella (Ahmanet), Tom Cruise (Nick Morton), Annabelle Wallis (Jenny Halsey)


Režisér Rocketmana chystá sólovku Drákulova sluhy Renfielda

Režisér Rocketmana chystá sólovku Drákulova sluhy Renfielda

Úspěšný tvůrce Dexter Fletcher, který je coby režisér podepsán pod posledními hudebními hity Bohemian Rhapsody a Rocketman, nachystá pro Universal snímek o samotném Renfieldovi.

1 0
21.11.2019

Projekt Dark Universe je oficiálně mrtvý, v rámci universalovského vesmíru o klasických monstrech se ale v příštích letech dočkáme několika sólovek. Pokud nebudeme brát v úvahu drby o obrovském crossoveru monster z dílny Paula Feige, tak už příští rok uvidíme v kinech reboot Invisible Man od Leigha Whannella, v plánu je rovněž značně temný životopis Brama Stokera jménem Dracul a Robert Eggers chystá novou verzi kultovního Nosferatu, ve které by se měla objevit i Anya Taylor-Joy.

Nový Invisible Man dorazí do kin už 28. února 2020. Foto: Blumhouse Productions, Universal Pictures


Další film, který dostal jednoduchý název Renfield, pro Universal Pictures a Blumhouse Productions nachystá režisér Dexter Fletcher. Ten se po vcelku úspěšné herecké kariéře, během které se objevil v seriálech Press Gang či Band of Brothers, vrhl na režii a uspěl už se svým debutem Wild Bill v hlavní roli s Willem Poulterem. Dalším hitem z jeho dílny se stal i biografický film Eddie the Eagle, předloni pak spolu s Johnem Ottmanem a Robertem De Nirem dokončil roztočený projekt Bohemian Rhapsody, od kterého musel odejít režisér Bryan Singer. Letos Fletcher uspěl s další hudební peckou, jeho životopis Eltona Johna Rocketman, v němž si hlavní roli zahrál Taron Egerton (Eddie the Eagle, Kingsman: Tajná služba), totiž sbíral převážně nadšené ohlasy od diváků i kritiků.

Fletcher letos uspěl se snímkem Rocketman. Foto: Paramount Pictures

V brzké době pak Fletcher natočí i trojku Sherlocka HolmeseRobertem Downeym Jr. a Judem Lawem v hlavních rolích, aktuálně pak podepsal smlouvu s Universalem a nachystá pro něj film zaměřený přímo na literární postavu Renfielda. Připomeňme, že Renfield je už ve Stokerově románu hlavním poskokem samotného Drákuly. Téměř po celou dobu románu je pacientem v psychiatrické klinice Dr. Johna Sewarda, nakonec ale vyjde najevo, že tak úplně neblázní. Ve filmu a seriálu si tuto postavu zahráli například Dwight Frye (Dracula), Klaus Kinski (Count Dracula) či Samuel Barnett (Penny Dreadful). Fletchera každopádně coby scenárista doplní Robert Kirkman, tvůrce komiksové ságy The Walking Dead, jméno samotného Renfieldova představitele zatím zveřejněno nebylo.

Nejšílenějšího Renfielda ztvárnil v roce 1970 Klaus Kinski. Foto: Korona Film Munich

Kdo by měl podle vás ztvárnit Renfielda v jeho nové sólovce?

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021 · 2022

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z

Reklama