Die Hard (Smrtonosná past)
91/100 - 13×

Die Hard(Smrtonosná past)

John McClane je obyčejný policajt, který má dar se ocitnout v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Zrovna, když chce mít klid pro svojí rodinu nebo pro sebe, objeví se teroristé a John je zdá se jediný, kdo se jim může postavit.

USA | 1988 | Pauza
vysílání
5 sezón | ABC
žánr
Akční, Krimi, Thriller
hrají
Bruce Willis (John McClane), Alan Rickman (Hans Gruber), Franco Nero (Ramon Esperanza), Jai Courtney (Jack McClane)

Další změna režiséra páté pasti a všechny 4 filmy na TV Prima

Další změna režiséra páté pasti a všechny 4 filmy na TV Prima

Režie páté Smrtonosné pasti se v Hollywoodu přehazuje jako horký brambor. Původně ji měl točit režisér čtverky Len Wiseman, pak to chvíli vypadalo, že na režisérskou stoličku usedne Noam Murro. A dnes je tomu, vedle několika dalších novinek, zase úplně jinak.

0 0
1.9.2011

Izraelský režisér Noam Murro, o kterém bylo před několika měsíci potvrzeno, že se skutečně má páté pasti chopit, byl nakonec donucen z projektu vycouvat, aby se mohl plně věnovat jinému připravovanému filmu 300: Battle of Artemisia – chystanému prequelu k Bitvě u Thermopyl. Dobrou zprávou však je, že nyní už opět známe jméno nového režiséra. Jen aby už ale bylo definitivní.

I když jak se to vezme. Někdo by si možná přál, aby se jméno člověka zodpovědného za pátou Smrtonosnou past 5 zase změnilo. Novým režisérem totiž má být jednačtyřicetiletý Ir John Moore, jenž má na svém kontě filmy jako Za nepřátelskou linií, Let Fénixe či Max Payne. Tedy filmy na první poslech sice zvučné, avšak ve skutečnosti nijak zvlášť zapamatování hodné a především kvalitativně nesrovnatelné s libovolným dílem Willisovy quadrilogie. Na druhou stranu ale nezapomínejme, že úplně stejně tomu bylo i před čtyřmi lety u Lena Wisemana. Proto zůstávejme optimističtí!

Na rozdíl od střídavé režie by však měl stále platit scénář od Skipa Woodse, okolo kterého se nyní vynořilo pár menších informací. Podle všeho by se měla Smrtonosná past 5 skutečně dostat až za hranice Spojených států, jak už bylo několikrát předvídáno, a to prý konkrétně do Moskvy. A aby toho nebylo málo, zatímco ve čtverce jsme si užili McClaneovu dceru, tentokrát by měl otce doprovázet jeho syn John mladší. Tak uvidíme, co z toho vzejde…

A na závěr ještě jednu tuzemskou zprávičku. Poté, co televize Prima uvedla premiérově Smrtonosnou past 4.0 již 6. února, se na toto září se chystá uvést hned všechny čtyři filmy. A to každou sobotu od 20:00, počínaje třetím zářím. Podrobný rozpis vysílání naleznete v jednom z pravých boxíků.

Zdroj: ABC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filmová série

Die Hard Quadrilogy

Die Hard Quadrilogy

Reklama

Neoblíbenější postavy

Extra

Odkaz Johna McClanea

Odkaz Johna McClanea

První Smrtonosná past z roku 1988 znamenala nečekaný mezník v žánru akčního filmu, který ukončil éru testoste­ronových řežeb z 80. let a otevřel dveře experimentům let devadesátých. Snímek samotný má sice hned tři vlastní pokračování, inspirovat se jím však nechalo i mnoho dalších.

Narozeniny herců

Z galerie páté Pasti

Z galerie páté Pasti

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama