Die Hard (Smrtonosná past)
91/100 - 13×

Die Hard(Smrtonosná past)

John McClane je obyčejný policajt, který má dar se ocitnout v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Zrovna, když chce mít klid pro svojí rodinu nebo pro sebe, objeví se teroristé a John je zdá se jediný, kdo se jim může postavit.

USA | 1988 | Pauza
vysílání
5 sezón | ABC
žánr
Akční, Krimi, Thriller
hrají
Bruce Willis (John McClane), Alan Rickman (Hans Gruber), Franco Nero (Ramon Esperanza), Jai Courtney (Jack McClane)

Filmy

 • Smrtonosná past

  Smrtonosná past

  Klasika akčního žánru z roku 1988 a počátek hvězdné kariéry Bruce Willise. Poprvé se zde setkáváme s neohroženým poručíkem Johnem McClanem, který je vždy připraven dotěrnému padouchovi šlápnout na kuří oko. Jeho protivníky se zde stává skupina teroristů ohrožující v izolovaném mrakodrapu jeho ženu.

  1988
 • Smrtonosná past 2

  Smrtonosná past 2

  S Johnem McClanem se opět setkáváme v roce 1990, dva roky po prvním dílu Smrtonosné pasti. Pod taktovkou režiséra Rennyho Harlina se John tentokrát ocitá v prostředí mezinárodního letiště uprostřed zimní vánice. Spíše než dotěrný sníh se mu o vrásky na čele však postará skupina ozbrojenců držící za rukojmí stovky pasažérů, a to opět včetně jeho ženy.

  1990
 • Smrtonosná past 3

  Smrtonosná past 3

  V roce 1995 se McClane opět vrací, tentokrát však není sám. Na režisérskou stoličku totiž znovu usedá John McTiernan, který dal Willisově postavě před sedmi lety vzniknout. Na hlavního hrdinu si navíc tentokrát dělá zálusk bratr padoucha z jedničky, který na sarkastickém poldovi žádá krvavou vendetu. A nebo je to celé zase jen další smrtonosná past?

  1995
 • Smrtonosná past 4.0

  Smrtonosná past 4.0

  V roce 2007 se John McClane po dlouhých dvanácti letech zase ocitá ve špatný čas na špatném místě. Proti hrozbě kyberterorizmu postárlého Willise tentokrát vysílá neotrkaný Len Wiseman, jemuž mnoho fanoušků zrovna velké naděje nedávalo. Režisér přesto srdnatě zatíná zuby a dokazuje, že náš analogický hrdina si poradí i v digitálním svě­tě.

  2007
 • Smrtonosná past: Opět v akci

  Smrtonosná past: Opět v akci

  John McClane se po pěti letech opět vrací na stříbrné plátno, aby se po obraně mrakodrapu, letiště, New York City a nakonec i celých Spojených států amerických ocitl v nehostinné Moskvě, kde mu společnost tentokrát nebude dělat nikdo menší než jeho syn Jack.

  2013

Filmová série

Die Hard Quadrilogy

Die Hard Quadrilogy

Reklama

Neoblíbenější postavy

Extra

Odkaz Johna McClanea

Odkaz Johna McClanea

První Smrtonosná past z roku 1988 znamenala nečekaný mezník v žánru akčního filmu, který ukončil éru testoste­ronových řežeb z 80. let a otevřel dveře experimentům let devadesátých. Snímek samotný má sice hned tři vlastní pokračování, inspirovat se jím však nechalo i mnoho dalších.

Narozeniny herců

Z galerie páté Pasti

Z galerie páté Pasti

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama