Die Hard (Smrtonosná past)
91/100 - 13×

Die Hard(Smrtonosná past)

John McClane je obyčejný policajt, který má dar se ocitnout v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Zrovna, když chce mít klid pro svojí rodinu nebo pro sebe, objeví se teroristé a John je zdá se jediný, kdo se jim může postavit.

USA | 1988 | Pauza
vysílání
5 sezón | ABC
žánr
Akční, Krimi, Thriller
hrají
Bruce Willis (John McClane), Alan Rickman (Hans Gruber), Franco Nero (Ramon Esperanza), Jai Courtney (Jack McClane)

Jak to vypadá se Smrtonosnou pastí 5?

Jak to vypadá se Smrtonosnou pastí 5?

Film Smrtonosná past 4.0 z roku 2007 zaznamenal obrovský jak divácký, tak finanční úspěch, a už tehdy se hlavní osobnost celé akční quadrilogie Bruce Willis hrnul do plánů na další pokračování. A nyní, o dva roky později, se k danému tématu vyjádřil znovu.

0 0
7.11.2009

Willis byl na pátou Smrtonosnou past otázán reportéry na premiéře nového sci-fi snímku Náhradníci, ve kterém ztvárnil hlavní roli.

Je mi jasné, že by si studio pátý díl přálo, zvlášť když měla čtverka takový úspěch, ale nejsem připraven v tomto ohledu učinit nějaký pokrok. Dal jsem jim dva roky na to, vymyslet něco pořádného, něco, co předčí kvality předchozího dílu, protože o to by přece v pokračováních mělo jít, a jestli vymyslí něco, co mi bude vyhovovat, hned do toho půjdu. Pokud se ale na druhou stranu do dvou let nic nenajde, budu víc než rád za to, že právě Smrtonosná past 4.0 bude McClaneova labutí píseň.

Alespoň za sebe bych si dovolil dodat, že je rozhodně dobře, jak opatrně Willis s myšlenkou dalšího dílu nakládá. Zhruba před třemi lety odstartoval v Hollywoodu unikátní boom, kdy se na stříbrné plátno vraceli klasičtí hrdinové z 80. let. Vedle McClanea se úspěšný comeback vydařil i Rambovi a Rockymu Silvestera Stallonea nebo Indianu Jonesovi tvůrčího tria Steven Spielberg, George Lucas a Harrison Ford.

Hned čtyři úspěšné filmové série minulých let se tak dočkaly úctyhodného uzavření a jednoznačného potvrzení, že stará láska nerezaví. Avšak pouštět se do dílů dalších už by snad ve všech případech znamenalo přesun na tenký led. Všechna nová pokračování totiž stála a padala především na divácké nostalgii, která by se však v dalších možných filmech mohla snadno obrátit proti samotným hrdinům, kteří by o svou znovudobytou slávu mohli zase lehce přijít. A přesto, pátý Indy už je potvrzen a do čeho se Stallone vrhne po svých Expendables neví ani bůh Hollywoodu.

Dříve se Willis mimochodem vyjádřil i k tématu filmového prequelu celé série, na kterém by velice rád pracoval, pokud by se prý digitální technologie dostala na takovou úroveň, aby se vypořádala s jeho přibývajícími vráskami. Myšlenku dějového předchůdce filmové quadrilogie však už dnes zastává komiksová série Die Hard: Year One.

Zdroj: ABC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filmová série

Die Hard Quadrilogy

Die Hard Quadrilogy

Reklama

Neoblíbenější postavy

Extra

Odkaz Johna McClanea

Odkaz Johna McClanea

První Smrtonosná past z roku 1988 znamenala nečekaný mezník v žánru akčního filmu, který ukončil éru testoste­ronových řežeb z 80. let a otevřel dveře experimentům let devadesátých. Snímek samotný má sice hned tři vlastní pokračování, inspirovat se jím však nechalo i mnoho dalších.

Narozeniny herců

Z galerie páté Pasti

Z galerie páté Pasti

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama