Die Hard (Smrtonosná past)
91/100 - 13×

Die Hard(Smrtonosná past)

John McClane je obyčejný policajt, který má dar se ocitnout v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Zrovna, když chce mít klid pro svojí rodinu nebo pro sebe, objeví se teroristé a John je zdá se jediný, kdo se jim může postavit.

USA | 1988 | Pauza
vysílání
5 sezón | ABC
žánr
Akční, Krimi, Thriller
hrají
Bruce Willis (John McClane), Alan Rickman (Hans Gruber), Franco Nero (Ramon Esperanza), Jai Courtney (Jack McClane)

Pátá Smrtonosná past bude eRková!

Pátá Smrtonosná past bude eRková!

Sen snad všech fanoušků Smrtonosných pastí, v jehož naplnění už zároveň snad ani nikdo nedoufal, se nyní stává skutečností. Pátá Smrtonosná past s podtitulem Opět v akci, která do českých kin vstoupí 14. března, bude nakonec označená ratingem R – bude tedy přístupná až od osmnácti let.

0 0
13.1.2013

Abychom si celou problematiku přístupnostních ratingů trochu ujasnili, eRkové označení měly už i tři první Smrtonosné pasti, kde, jak si jistě dobře pamatujete, nebylo nouze o pití, kouření, pestré nadávání a spousty a spousty krve. Problém nastal až u Smrtonosné pasti 4,0, kdy si studio ještě nebylo jisté, jak výdělečně úspěšný návrat postaršího Johna McClanea asi bude, a tak filmu udělilo rating PG-13, kdy byl tedy přístupný i pro děti od třinácti let.

To znamenalo konec s kouřením, pitím i nadáváním (ikonické „Yippee ki-yay, motherfucker!“ zde Willis jen nesrozumitelně zadrmolí) a hrdina musel navíc i o dost míň krvácet. A i když tehdy na DVD naštěstí vyšla speciální necenzurovaná verze filmu, která mu image o dost napravila, pořád to nebylo ono.

O to lepší zprávou tak je, že pátá Past bude opět eRková. Začíná to tedy vypadat opravdu nadějně!

Zdroj: ABC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filmová série

Die Hard Quadrilogy

Die Hard Quadrilogy

Reklama

Neoblíbenější postavy

Extra

Odkaz Johna McClanea

Odkaz Johna McClanea

První Smrtonosná past z roku 1988 znamenala nečekaný mezník v žánru akčního filmu, který ukončil éru testoste­ronových řežeb z 80. let a otevřel dveře experimentům let devadesátých. Snímek samotný má sice hned tři vlastní pokračování, inspirovat se jím však nechalo i mnoho dalších.

Narozeniny herců

Z galerie páté Pasti

Z galerie páté Pasti

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama