Die Hard (Smrtonosná past)
91/100 - 13×

Die Hard(Smrtonosná past)

John McClane je obyčejný policajt, který má dar se ocitnout v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Zrovna, když chce mít klid pro svojí rodinu nebo pro sebe, objeví se teroristé a John je zdá se jediný, kdo se jim může postavit.

USA | 1988 | Pauza
vysílání
5 sezón | ABC
žánr
Akční, Krimi, Thriller
hrají
Bruce Willis (John McClane), Alan Rickman (Hans Gruber), Franco Nero (Ramon Esperanza), Jai Courtney (Jack McClane)

Smrtonosná past: Opět v akci aneb český distributor překonává sám sebe...

Smrtonosná past: Opět v akci aneb český distributor překonává sám sebe...

Do páté Smrtonosné pasti byla konečně obsazena role McClaneova syna Johna Juniora a k tomu český distributor zároveň pro film zveřejnil oficiální český název. Jedna z těchto zpráv nás potěšila, jedna už moc ne. A schválně zkuste hádat, která je která.

0 0
23.2.2012

Původní názvy filmů o Johnu McClaneovi nikdy nešly do čestšiny překládat dvakrát šťastně. Vždyť už jen ono „De Hard“ je významově samozřejmě úplně něco jiného než Smrtonosná past. To by ale konec konců zase tolik nevadilo. Horší už je to, jak se Bontonfilm vypořádal s názvem připravované páté pasti. Původní A Good Day to Die Hard tak získal oficiální český překlad Smrtonosná past: Opět v akci. No není to rozkošné?

To ale není jediná novinka okolo příprav nového Willisova akčňáku. Jak už nás v této novince předběhl edňácký web o seriálu Spartacus, jednu z hlavních rolí po Willisově boku si tu má zahrát Jai Courtney alias Varro z první série Spartaca: Blood and Sand. A konkrétně si má Courtney zahrát McClaneova syna Johna Juniora, kvůli kterému právě John starší, jak už nějakou dobu víme, v novém filmu cestuje až do Moskvy.

Rovněž to zatím vypadá i tak, že hlavního ruského padoucha si zde zahraje britský herec Patrick Stewart. Nahozena byla ještě i další jména, vše je ale zatím víceméně neoficiální.

Připomínáme, že v Americe má mít A Good Day to Die Hard (oficiální český název opravdu odmítám svévolně používat) premiéru 14. února 2013. Vedle toho Bontonfilm uvedl, že v České republice se premiéry pravděpodobně dočkáme téhož dne. Tak alespoň v tomto ohledu jedna dobrá zpráva.

Zdroj: ABC

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filmová série

Die Hard Quadrilogy

Die Hard Quadrilogy

Reklama

Neoblíbenější postavy

Extra

Odkaz Johna McClanea

Odkaz Johna McClanea

První Smrtonosná past z roku 1988 znamenala nečekaný mezník v žánru akčního filmu, který ukončil éru testoste­ronových řežeb z 80. let a otevřel dveře experimentům let devadesátých. Snímek samotný má sice hned tři vlastní pokračování, inspirovat se jím však nechalo i mnoho dalších.

Narozeniny herců

Z galerie páté Pasti

Z galerie páté Pasti

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama