Die Hard (Smrtonosná past)
91/100 - 13×

Die Hard(Smrtonosná past)

John McClane je obyčejný policajt, který má dar se ocitnout v nesprávnou dobu na nesprávném místě. Zrovna, když chce mít klid pro svojí rodinu nebo pro sebe, objeví se teroristé a John je zdá se jediný, kdo se jim může postavit.

USA | 1988 | Pauza
vysílání
5 sezón | ABC
žánr
Akční, Krimi, Thriller
hrají
Bruce Willis (John McClane), Alan Rickman (Hans Gruber), Franco Nero (Ramon Esperanza), Jai Courtney (Jack McClane)

Smrtonosné začátky

Smrtonosné začátky

Po úspěšném comebacku ve čtvrté Smrtonosné pasti, která rozpoutala unikátní hype okolo návratu akčních drsňáků z osmdesátek na filmová plátna, se má McClane nyní rozšoupnout i na ještě populárnějším poli mytologických restartů. Hláškujícího Shiu LaBeuofa v tílku umazaném od kečupu ale nečekejte, McClaneovo mladší já na nás má zaútočit v komiksovém prequelu.

0 0
29.5.2009

Méně známé komiksové vydavatelství Boom! Studios chystá na letošní srpen vydat komiksovou sérii s názvem Die Hard: Year One (ne, to jsem si nespletl s Millerovým Batmanem). Obrázkové médium hodlá McClanea zbavit nejen dotěrných vrásek, ale i s každým filmem více ustupujícího vlasového porostu, který zde vyklidí prostor fešné hřívě. Příběh Year One má být zasazen do roku 1976, kdy je jednadvacetiletý McClane ještě obyčejným pochůzkářem, i v takovém prostředí se ale evidentně vyskytne někdo, kdo si od něj koleduje o pořádný výprask.

Jelikož je Die Hard: Year One vůbec prvním komiksem z prostředí Smrtonosné pasti (doteď byl příběh vyprávěn pouze skrze filmy, maximálně počítačové hry), těžko říct, co od něj vlastně můžeme čekat. S celým nápadem každopádně přišel komiksový autor Howard Chaykin, který už měl za svou kariéru příležitost obrousit si tužku na nejednom klasickém hrdinovi, ať už to byl Batman, Wolverine, Blade, Punisher nebo Indiana Jones.

Na to, jak se budou Johnovy hlášky vyjímat v textových bublinách, naštěstí nemusíme čekat zase tak dlouho, za sebe však už teď říkám, že zrovna on nemá sebemenší problém sjednat si pořádek kdekoliv.

Zdroj: ABC

  • 5917.jpg
  • 5918.jpg
  • 5919.jpg
  • 5920.jpg

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Filmová série

Die Hard Quadrilogy

Die Hard Quadrilogy

Reklama

Neoblíbenější postavy

Extra

Odkaz Johna McClanea

Odkaz Johna McClanea

První Smrtonosná past z roku 1988 znamenala nečekaný mezník v žánru akčního filmu, který ukončil éru testoste­ronových řežeb z 80. let a otevřel dveře experimentům let devadesátých. Snímek samotný má sice hned tři vlastní pokračování, inspirovat se jím však nechalo i mnoho dalších.

Narozeniny herců

Z galerie páté Pasti

Z galerie páté Pasti

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů








Reklama