Které seriály si pustit na českém Netflixu? Vybrali jsme pro vás ty nejlepší

Které seriály si pustit na českém Netflixu? Vybrali jsme pro vás ty nejlepší

Jak již bylo oznámeno minulý rok, Netflix letos skutečně vstoupil na český trh. Oproti službě v Americe však s osekanou nabídkou. I tak ale naleznete na Netflixu nepřeberné množství nejrůznějších seriálů. V následujícím článku jsme připravili výběr toho nejlepšího z jeho české nabídky.


31 0
7.1.2016

Streamovací služba Netflix vstoupila včera na český trh. Oproti své americké verzi nabízí dle předběžných odhadů sice zhruba pětinovou videotéku, i tak zde ale naleznete nepřeberné množství seriálů. Proto jsme pro vás vybrali to nejlepší, co si můžete již nyní (zdarma) pustit přes Netflix na obrazovkách svých počítačů, tabletů a třeba i mobilů. Výběr toho nejlepšího jsme rozdělili do tří základních kategorií, a do každé z nich jsme v redakci zvolili to nejlepší, co by měl rozhodně vidět každý seriálový divák.

Drama

Peaky Blinders

Britský gang britské televize celosvětového úspěchu nesmí chybět ani na českém Netflixu. Cillian Murphy, Sam Neill a Tom Hardy mezi sebou bojují o moc v meziválečném období v britském Birminghamu za zvuků hudby Nicka Cavea. Vše probíhá pod taktovkou Stevena Knighta, jednoho z řemeslně nejlepších scenáristů současnosti, který stojí například za filmovým Lockem. Sehraný hvězdný tým dokazuje, v dobové sérii založené na skutečných osobách, že Británie nebyla a není jen nudné panství se snoby popíjejícími odpolední čaj. Je to drsná země plná mužů zlomených válkou, kteří se snaží prosadit pomocí svých žiletek připevněných na bekovkách, za zvuků alternativního rocku, nalití irskou whiskey. To, že i v Británii můžete přijít k pořádným penězům i zraněním, se snaží Blindeři dokázat nyní i v České republice.


Délka jedné epizody: 1 hodina
Počet epizod: 12
Více o seriálu

Breaking Bad

Na to, aby po vás šla policie, nemusíte být ani v gangu, stačí být učitel chemie, co nejezdí v karavanu do přírody vařit veverky, nýbrž připravovat perník. Řeč je tentokrát samozřejmě o již ukončené sérii Breaking Bad, která je povinností každého seriálového fanouška, a to už jen kvůli nespočtu cen Emmy – nejprestižnější televizní ceny – v řadě kategorií, mezi něž se samozřejmě řadí i ocenění za nejlepší televizní drama. I když jsme mohly chemické postupy vzniku drog (upravené, aby nebyly použitelné, jako s kuchařkou tak s Breaking Bad nepočítejte) vidět v českých zemích jak na veřejnoprávní České televizi, tak na kabelové AMC (z níž ostatně tento televizní klenot pochází), nabízí jej nyní Netflix ke zhlédnutí v originálním znění. Připomenout si éru, kdy seriálový svět nežil Game of Thrones, ale Breaking Bad v jeho původní podobě, tak jistě nebude nikomu na škodu.

Délka jedné epizody: 47 minut
Počet epizod: 62
Více o seriálu

Ray Donovan

Do třetice nejlepšího dramatu je tu Ray Donovan. Ten je moderním mafiánem, neprochází se však industriálním Birminghamem, ale zářivými ulicemi Los Angeles. Nicméně ani slunce L.A. není zářivé natolik, aby prozářilo dny plné náprav pádů známých hvězd, Rayových dětí, manželky nebo otce. Ray neměl nic a dostal se na vrchol, ten je ale pichlavý a vratký, a tak není lehké se na něm udržet. V hlavní roli s Liev Schreiberem můžete nyní legálně na českém Netflixu sledovat drama v jeho nejčistší podobě.

Délka jedné epizody: 55 minut
Počet epizod: 36
Více o seriálu

Komedie a sitcomy

The IT Crowd

Aby diváci nebyli neustále napjatí, vystresovaní a postmutnělí z emocí plných dramat, nabízí český Netflix i slušnou základnu komedií a sitcomů. A vzhledem k dostupným seriálům nejde nedat do trojice toho nejlepšího jeden z nejúspěšnějších a nejlegendárnějších sitcomů televizní historie. The IT Crowd je důkazem toho, že britský humor nemusí být suchý, ale ani ne prvoplánový jako americké The Big Bang Theory, a to přestože jde o situační komedii. Vítězství The IT Crowd v cenách BAFTA výše zmíněné navíc podtrhuje. S dvacetiminutovou stopáží a možností si seriál pustit třeba i v mobilu po cestě autobusem nebo vlakem, nic už nestojí tomu potkat se s nejvtipnější IT partou všech dob.

Délka jedné epizody: 23 minut
Počet epizod: 24
Více o seriálu

Orange Is the New Black

Dalším dostupným – tentokrát komediálním – seriálem je Orange Is the New Black, tedy vlastní tvorba Netflixu. Uvedená série je nejen komediální feministickou podívanou, ale také, společně s House of Cards – to budete na českém Netflixu ale hledat marně -, zakladatel úspěchů vlastní seriálové tvorby Netflixu, která zvláště minulý rok vzkvétala natolik, že ji tento rok streamovací služba zdvojnásobí.

Délka jedné epizody: 57 minut
Počet epizod: 39
Více o seriálu

Archer

Do třetice všeho vtipného a kresleného je tady Archer. Na rozdíl od předchozích dvou seriálu tohle ale není série, jíž byste si mohli pustit na začátku své filmovo-seriálové průzkumné cesty, právě naopak, raději si Archera nechte na časy, kdy budete znalí popkulturního světa a budete se svou závislostí na světě počítačů alespoň lehce blížit hlavním hrdinům The IT Crowd. Archer totiž není ani zdaleka podívaná pro nenáročného nebo neotrlého diváka. Černý humor, práce s popkulturními odkazy, fetování, sex a špiónské akce hlavních postav totiž nejsou pro každého. Pokud se nicméně chcete i tak do těchto vod vydat, můžete přes český Netflix, kde jsou Archer a celá jeho špionská banda připravení na rozpohybování kreslených obrázků.

Délka jedné epizody: 21 minut
Počet epizod: 62
Více o seriálu

Sci-fi a superhrdinové

Daredevil

Zlomový seriál jak pro televizní adaptace komiksů, tak pro vývoj Netflixu. I tak by se dal jednou větou charakterizovat hit loňského roku, Daredevil, který dokonce pochází přímo z dílny samotného Netflixu. Daredevil vnesl, pod dohledem Stevena DeKnighta, do seriálových adaptací komiksových příběhů nejen temnotu, ale i zlomeného hrdinu a nečernobílého hrdinu chodícího v černobílém oblečení. Řemeslně vyšperkovaný kousek na úrovni režisérů jako Martin Scorsese nebo Christopher Nolan vás nemůže zklamat ani při druhém zhlédnutí, na které je právě čas, když nás druhá řada čeká již na konci března.

Délka jedné epizody: 1 hodina
Počet epizod: 13
Více o seriálu

Sense8

Sense8 je definice Netflixu. Je to jedna velká jízda, která má možná maličko pomalejší rozjezd (s ohledem na zbytek seriálu), ale po pár dílech už se nedá přestat! Skvělá hudba, úžasné exteriéry, a ten nápad! Rozhodně patří mezi to nejlepší, co se loni natočilo a druhá řada už je diváky netrpělivě vyhlížena.

Délka jedné epizody: 1 hodina
Počet epizod: 12
Více o seriálu

Jessica Jones

Pánové, chcete vědět, jak se nejspíš cítí dámy, když koukají na akční/dobrodruž­ný/superhrdin­ský film/seriál s čistě mužským ansámblem? Pak se podívejte na Jessicu Jones. Seriál točící se kolem silných ženských hrdinek, kterým muži slouží víceméně jen jako zdroje překážek nebo rozptýlení. Už jen díky tomu je Jessica Jones jedním z nejzajímavějších seriálů roku 2015, který se například i s novým Šíleným Maxem či Hvězdnými válkami naladil na letošní vlnu ženských příběhů dobývající mužské žánry. Pravda, kdybychom měli Jessicu porovnat s netflixovským Daredevilem, v pár bodech bychom asi narazili. Zatímco první řada Daredevila se totiž skutečně jevila jako jeden třináctihodinový film, Jessica Jones má trochu problém všech svých třináct epizod utáhnout a především ke svému závěru už začíná přešlapovat na místě. Pokud si ale uvědomíme, jak zajímavé postavy Jessica Jones nabízí a jak využívá nadlidský žánr k vyprávění lidských příběhů, tak to prostě stejně stojí za to.

Délka jedné epizody: 1 hodina
Počet epizod: 13
Více o seriálu

Autorem článku je @TheDarkKnight, na jeho tvorbě se podíleli @Lucifrid, @Hurley a @iHyi.

Foto: Netflix, Showtime, Channel 4, FX 

V dalším článku, který pro vás o Netflixu v Česku připravujeme, se zaměříme na to, jak do Netflixu externě přidat české titulky.

Diskuze /19

Erzik

Uf uf, téměř všechny jsem viděl :-)

#2 iHyi
redaktor
7.1.2016 | 9:27:28
iHyi

#1 Erzik: Je tam i spousta dalších, tohle je jen takový all-stars výběr. Například Blacklist, Better Call Saul, Dexter, Weeds… :-)

webmaster
7.1.2016 | 11:07:27
Erzik

Yep, vím, už jsem zaregistrovaný :-) Těší mě i slušné množství filmů. A spoustu seriálů si rád pustím jen tak, i když jsem je už viděl x krát…

redaktor
7.1.2016 | 11:26:20
BrakeZ

Prosím, jsou tam například seriály Simpsonovi, Homeland, Suits, Přátelé, HIMYM, Big bang theory a Modern family? Díky moc :-) P.S.: Dá se tam zaregistrovat a prohlížet videotéku i bez zaplacení/využití měsíce zdarma? Rád bych totiž využil první měsíc zdarma až od únoru, kdy budu mít více času, ale rád bych si prohlédnul, co vše u nás Netflix nabízí.

#7 Amper
7.1.2016 | 11:37:05
lksvcr

Jsou tam ty seriály čistě anglicky nebo i s titulky

#6 iHyi
7.1.2016 | 12:12:33
iHyi

#5 lksvcr: Jsou tam anglické titulky (někdy i francouzské, německé…). České (zatím) ne.

webmaster
7.1.2016 | 12:16:50
Amper

#4 BrakeZ: Jde to, zkrátka se regneš, dáš si kolik by jsi platil měsíčně, zadáš paypal či kartu, dokončíš registraci a v profilu vlevo nahoře si dáš odhlásit odběr (subsribtion, či jak se to píše :D), takže se ti nebudou strhávat peníze.

#9 Erzik
7.1.2016 | 13:13:44
Al3xander

Titulky jdou v Chromu (přes plugin) přidat, sice nejsou klasika *.srt ale přes web jdou konvertovat. Dotaz na Ednu budete teď rovnou dělat i Netflix verzi titulů?

#10 iHyi
7.1.2016 | 13:34:13
Erzik

#7 Amper: To je sice pravda, ale měsíc zdarma se mu tím už začne počítat. Mě to jasně napsalo, že ho mám do 7.2. a pak si buď nechám ztrhnout těch 10E nebo to musím zrušit…

redaktor
7.1.2016 | 13:52:47
iHyi

#8 Al3xander: Teprve zkoumáme, co to všechno dovede, ale určitě vás budeme informovat :-)

webmaster
7.1.2016 | 16:02:49
Navara

Mám dotaz. Mohla by v budoucnu Edna udělat něco jako mini průvodce pro Netflix? Pro nás negramoty, co to znají maximálně podle názvu… :)

#13 TheDarkKnight
7.1.2016 | 16:19:33
Golradir

půjdou nějak spustit české titulky, když budu chtít koukat na TV?

#13 TheDarkKnight #15 Rocknroll67
7.1.2016 | 16:57:33
TheDarkKnight

#11 Navara:
#12 Golradir: Již připravujeme článek, v němž zodpovíme všechny zásadní a často kladené dotazy. Bude to tedy sloužit i jako takový malý průvodce světem Netflixu, a samozřejmě nezapomeneme zmínit způsob, jakým vložit české titulky, na jejichž přečasech na videa z Netflixu budeme postupně pracovat. :)

7.1.2016 | 18:27:03
Al3xander

Ještě taková drobnost, v Chromu jdou titule ale zase je to jen 720 max.:-(

7.1.2016 | 18:50:19
Rocknroll67

#12 Golradir: To bych taky rád věděl zda budou české titulky

7.1.2016 | 19:55:02
Gravelark

popravdě mě český netflix zklamal. určitě si tam najdu, rozjel jsem blacklist. ale filmy jsou tam staré několik let, spoustu (klasických i nových) seriálů chybí. vím, že je to právy, ale měl jsem zato, že netflix nabízí snad všechno a nové filmy také poměrně brzo.

8.1.2016 | 18:14:37
Angi

Příště tak dám na vaše doporučení. Na víkend jsem sosnul Sense 8, ted koukám na první díl a jestli bude takový celý seriál, tak mě asi jebne… ze 4% se rázem stalo tak 80% úchylů, buzíků atd. Mělo mě varovat, že je to od sester Wachovski

8.1.2016 | 20:53:25
Chaindler

Na netflixu mi ukazuje, že blacklist má jen první řadu, dělám něco blbě nebo si tam jako CZ user nepustím nic jiného než první sérku?

9.1.2016 | 16:49:44
PRINC180

Proč bych měl na Neflixu ještě vkládat tituliky a hledat je když si předplatím službu když jdou k nám tak mají mít vše připravené to je lepší Edna či HBO nebo jiné filmové kanály AMC , a většinou serialy člověk viděl a má je i s titulkami ve své videotéce založené a na co Neflix když se můžu na ně kdykoliv kouknout .Neftlix není všechno.

10.1.2016 | 17:53:26
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomoz nám na trůn

První bitvu jsme vyhráli, teď je před námi závěrečný souboj.


Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!