Ash vs Evil Dead Proč se Sam Raimi bál návratu k odkazu Evil Dead

Proč se Sam Raimi bál návratu k odkazu Evil Dead

Proč se Sam Raimi bál návratu k odkazu Evil Dead

Trvalo to dlouhých dvacet tři let, než jsme se dočkali návratu Sama Raimiho k sérii Evil Dead – fenoménu, který odstartoval jeho kariéru jakožto jednoho z nejúspěšnějších hollywoodských režisérů. Proč se k tomu ale odhodlal až nyní, s tím se Raimi svěřil v novém rozhovoru pro server EW.com.


3 0
25.10.2015

Už na Halloween nás čeká premiéra nového seriálu Ash vs Evil Dead, ve kterém se Sam Raimi vrací ke své kultovní hororové trilogii Evil Dead. A právě proto ho server EW.com nyní zpovídal o tom, jestli neměl režisér strach se k této ikonické sérii vracet.

Ano, tenhle strach mě naplňoval po celé roky. A to je taky hlavní důvod, proč jsem se k tomu nikdy nevrátil. Lidé mají ty první tři filmy vážně rádi, tak proč bych se měl pokoušet o další? Měli jsme s nimi vážně kliku a ten nový už se jim třeba líbit nebude. Ale fanoušci se na to pořád ptali. I když jsem začal točit větší filmy jako třeba Spider-Mana, říkali mi: „To je sice fajn, ale my chceme, abyste režíroval další Evil Dead s Brucem Campbellem.“ A já si říkal: „Vy tohle pořád chcete vidět? A co jiné moje filmy? Proč pořád chcete jen tohle?“


(Sam Raimi s Rayem Santiagem a Danou DeLorenzo,
představiteli Ashových seriálových parťáků)

Raimi se v podstatě nejvíc bál fanouškovských očekávání a toho, zda by diváci uvítali to, jak by se chtěl do světa Evil Dead vrátit on sám. A tyto obavy se Raimiho držely až do nedávného newyorského promítání první epizody.

Bál jsem se čelit jejich očekávání. Já a můj bratr Ivan jsme psali jeden koncept za druhým. Pořád jsme se snažili myslet na to, co bychom chtěli vidět, a zároveň si i udržet spojení s diváky v naději, že to, co bychom chtěli vidět my, by chtěli vidět i oni. A až do toho promítání v New Yorku jsme nevěděli, jestli nám to vyšlo. A víc, než že bych z toho měl radost, se mi ulevilo. Ulevilo se mi, že se to fanouškům líbilo a že se jim v tom líbil Bruce. Byl to docela zvláštní pocit, když ze mě tahle tíha po všech těch letech konečně spadla. To se stalo během toho promítání.

(Sam Raimi Bruce Campbella rád trýzní během natáčení i po třiceti letech)

Bruce Campbell se diváckého ohlasu už tolik nebál. Věděl, co fanoušci chtějí, a že jim to dokáže nabídnout. Ve svých sedmapadesáti letech tento herec navíc ocenil i možnost po čtvrt století se vrátit ke své nejikoničtější postavě.

Já se zas až tolik nebál, protože tenhle seriál vážně vypadá stejně tak dobře, ne-li líp než původní filmy. Co se týče složitosti efektů, estetiky, řemeslné zručnosti a režie, tohle všechno jme myslím pokryli. Dělají to totiž lidé, co dělali Pána prstenů nebo Spartaka. Lidé, co dělali Xenu nebo Herkula. Lepší tým bychom si prostě nemohli přát.

Jsem vážně moc rád, že se teď můžu vrátit k téhle postavě po dvaceti letech zkušeností. Ashe jsem hrál, když jsem o hraní skoro nic nevěděl, a přitom je to moje nejznámější role? Role z doby, kdy jsem neměl hereckého talentu, co by se za nehet vešlo? Ano, to si rád zkusím znovu, prosím. Rád se k Ashovi a Samu Raimimu vrátím s pětadvaceti lety nových zkušeností.

Starší rozhovory

FOTO: Starz

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Aktuální epizoda

Epizoda S02E10: Second Coming

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

hudba | diskuze | titulky | hodnocení

Překlad sedí na verze Ash vs Evil Dead:

  • S02E10.WEBRip.X264-DEFLATE

Překlad: @kaailik a @Enriel

Reklama

Sledujte první řadu

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás