Grimm Nick odhalil největší tajemství seriálu

Nick odhalil největší tajemství seriálu

Nick odhalil největší tajemství seriálu

Největší záhada seriálu odtajněna, Nick a Monroe se vydali do Černého lesa, kde našli to, na co jsme čekali dlouhých pět let.


15 0
30.3.2016

Výprava do Černého lesa

Nick a Monroe opět spolu. Tahle dvojce táhla celý seriál od samého počátku, později se parta začala rozrůstat o nově zasvěcené. Ukazuje se, že dvojice Monroe a Nick nám ke štěstí stačí.
Samotná výprava proběhla poměrně rychle, v jedné epizodě jsme se do lesa vypravili a v té další jsme byli už zpět v Portlandu.
Tahle blesková řešení se táhnou celým seriálem. Dlouho se kolem všeho chodí a pak najednou, bum! Záhada vyřešena a vlak jede směle dál.

K čemu ty klíče vlastně byly?

Celých pět let Nick hledá klíče, lépe řečeno, klíče mu samy padají do klína a když má pět ze sedmi, tak se rozhodne vydat do Černého lesa, kde najde to, co křižáci ukryli. Přesto Nickovi dva klíče schází. Nevadí, existují přeci paklíče. Nick tak v podstatě hledal klíče jen kvůli mapě. Možná kdyby se pozorně zahleděl na první nebo na svůj druhý klíč, mohl se na místo vypravit již mnohem dřív a použít více paklíčů.


Kouzelná hůlka?

Obrovské rozpaky pak vyvolal samotný nález. Pro někoho obyčejný klacek, ale pro nás jde o léčivý klacík, který jak se zdá přinejmenším léčí. Umí tento klacík ještě něco? Funguje tak vždy nebo ho musí držet Grimm?
Hlavou nám běží spousta otázek, ale tvůrci opět nehodlají odpovídat. Nickovi se podařilo otevřít tajné dveře v jeho novém domě a ukázalo se, že vedou kamsi do tunelu, kde Nick klacík ukryl a nadále ho řešit nebudeme.

Adalind opět Hexenbiest

Minulost se opakuje a Adalind dělá stejnou chybu jako Juliette. Její utlumovač přestává fungovat a z Adalind je opět Hexenbiest. Jako Juliette i Adalind se bojí říct Nickovi pravdu. Teď se jí však opět naskýtá možnost Nicka zradit a utéct ke kapitánovi, který by jí mohl pomoci získat Dianu.

Kapitán starostou

Již od uvedení Rachel bylo jasné, že má s kapitánem své plány. Ukázalo se, že je napojená na Černý dráp, který chce kapitána dosadit na starostu, což je ideální startovní pozice pro vyšší cíle. Kapitán jakožto člen královské rodiny v sobě zcela jistě touhu po vládě má, ale jak daleko bude ochoten zajít?

Jak na vás zapůsobil nález léčícího dřívka? Měla by Adalind říct Nickovi, že je opět Hexenbiest? A co si myslíte o Renardovi, přidá sek Černému drápu?

Foto: NBC

Diskuze /33

KollbY

Scénáristi mě osobně dost serou .. měli tam tolik výborných linek na kterých se mohli vyřádit a totálně se na to vysrali .. už jenom to s těma klíčema

30.3.2016 | 19:39:56
Bodis

To že jsem čekal více než kouzelnou hůlku, to bych překous. Ale to, že oni celou dobu potřebovali všechny klíče, a pak zjistí,, že ta bedna půjde otevřít i paklíčem, to mě fakt zničilo..

#29 Unikátní nick? Prostě Kraťa..
30.3.2016 | 19:44:18
VampKošilka

Mám dost. Celých 5.sérií se tam s*rou s klíčema a pak to jde otevřít i paklíči, to je opravdu epické. Proč jednoduše, když to jde složitě, že? U Adalind se to dalo čekat, ale dělá blbost, že to Nickovi tají. Doufám, že mu to řekne.

30.3.2016 | 19:52:04
JS

Kľúčie – no comment. :)
Adalind – všimli ste si, že v predchádzajúcom dieli už začali chystať ospravedlnenie toho, čo zase vyvedie? „Ty nechápeš, jaké to je být v kůži Hexenbiest… Co ti to udělá, způsob jakým přemýšlíš a co cítíš.“
Kapitán – chce sa hlavne dostať k Diane a ak sa s nimi aj spojí, tak len aby získal informácie. Na druhej strane, ak by sa k nim dal, tak by som sa mu ani nedivila, vzhľadom na Meisnera. Hlavne to jeho „o plánoch ti nič nepoviem a potom ti vynadám, že si ich zmaril“. Plus, zabil mu papíka, to muselo naštvať. :)

30.3.2016 | 20:12:42
spalik

No pokuď Adalind zdrhne k tomu dementov* !!! Končím s Grimmem :-D Nadalind je zatím ta posledník nitka co mě drží při serialu …

#7 JS
30.3.2016 | 22:06:01
Komarek

Hele, taky mě štve to s těma paklíči, ale bez krve Grimma by to stejně neotevřeli, takže bych to jako takovou tragédii neviděl ;) navíc tímto činem mohli počítat s tím, že se za staletí nějaký ten klíč ztratí, tak tam dali krevní pojistku a cajk ne? :D

#7 JS
30.3.2016 | 22:09:45
JS

#6 Komarek: No neviem, nejakí grimmovia sa určite nájdu aj u kráľovských, tak to mi zase taká poistka nepripadá. :)
#5 spalik: Odhliadnuc od toho, že medzi týmito dvomi hercami je fajn chémia, je to vzťah na hlavu – skoro si mi zabila tetu parťáka, otrávila priateľku a kolegu, ale veď máme spolu decko, tak sa do teba buchnem. :D Ja neviem, asi som jediná, komu to pripadá divné, ale okolo je množstvo ľudí, ktorí majú spolu deti a pritom spolu nežijú a to pritom nemajú takú záťaž z minulosti.

#8 JS #16 Maximiliancz #18 spalik
30.3.2016 | 22:29:48
JS

#7 JS: Ešte na okraj – prosím, nehovorte mi, že je to tým, že Adalind sa zmenila. Zase tak veľmi očividne nie. :)

30.3.2016 | 22:30:40
Extra.girl

Grimma jsem měla moc ráda. Dva díly z probíhající série se týkají hlavního děje, v pár dílech nějaká ta zmínka, asi aby udrželi diváky v naději, že toho bude víc a zbytek je o ničem… Chjo :/ V příštím díle se Adalind vydá na přátelský rozhovor k Maisnerovi, Eve někomu nechá prasknout hlavu, Nick hodí další cihlu do díry a tím to zase skončí, no možná je to až moc na jeden díl… Jestli si kompletní rozuzlení nechají na poslední díl tak to velebnosti běžte do…

Pořád si říkám, že kdyby hned na začátku seriálu nezabil tu včelu, mohl být děj i přes její předčasná varování, o dost zajímavější. :)

A konečně bychom se mohli dostat k Renardovi a jeho výstupu v úvodní znělce, jak tam stojí na balkoně před obrovským davem lidí, nebo wessenů. Jo, jo ten je všechny kvůli dcerunce a drápu vypeče.

P.S.: Z Wua bude dobrá příšerka :D

#13 Liss93
30.3.2016 | 22:43:18
Sejka

oni ty klíče byly ale zapotřebí k mapě, na otevření už asi tak důležitý nebyly…

30.3.2016 | 22:49:26
Jack333

Seriál upadá, i když se přiblížil k našim hranicím ;)…ale dřívko bude jistě zpodobnění Kristova kříže.

30.3.2016 | 23:10:01
tomasmachalekkkk

No dala se očekávat přeci jenom jiná dějová linie klíčů.Tohle bylo až moc jednoduché poodhalení.A na­konec kousek dřívka.No uvidíme co bude dále.Musím ale přiznat,že tohle je hodně slabé poodhalení po tolika letech hledání.Předminulý díl zcela zbytečný a o ničem.Bylo by lepší jít do méně epizod a nevařit to tolik z vody.Ale je to můj pohled nad seriálem.Snad ten boj na konec řady nesmrsknou do posledních pět minut.....a pokračování příště.

30.3.2016 | 23:48:14
Liss93

#9 Extra.girl: Renard na balkoně byl už asi ve 3. nebo dokonce 2.sérii, když se tam objevily ti mince moci, Renard je měl a hrabalo mu z toho (měl halucinace, že ho všichni uctívají). Pak je odvezla Nickova matka.

#17 JS
31.3.2016 | 1:46:51
Liss93

Klacík nebude ledajaký klacík. Buďto jde o kus kříže nebo stromu poznání. Bála jsem se, že daní za uzdravení bude zbavení Monroea jeho wesenství, naštěstí se tak nestalo. Je fakt, že o tajemném pokladu Grimmů se mluvilo už v 1. sérii a jak se začaly řešit klíče, tak jsem doufala, že si pomalu připraví půdu pro poslední sérii, kde se všichni Černého lesa vypraví. Nechápu, proč tak najednou zrychlili tempo. Skoro jako by neměla být další série a oni se to tak snaží uzavřít. Posledních několik klíčů spadlo Nickovi do klína bez práce, a pak nemá nejmenší problém najít poklad ukrytý po celá staletí. A Adalind celou dobu po Dianě ani nevzdechne, ale jakmile Renard zavolá, tak je celá žhavá dceru najít. Jakmile se dozvěděla, že je tam Meisner, tak si za ním měla dojít a promluvit si s ním. A s oznámením Nickovi, že se jí vrací schopnosti by otálet taky neměla. Protože jinak to bude jen a jen horší. Z Wua snad vlkodlak nebude, vždyť se přenáší jen na Wesenech. Navíc už si toho zažil víc než dost, ať už ho netrápí.

31.3.2016 | 2:02:31
Karost
  1. Klacík: Rozhodně nebude jenom léčivý, s ním se podle mě dá dělat víc.
  2. Adalind: Rozhodně by mu to měla říct. O pár dílů zpátky se bavila s Rosaline, že se toho bojí a v první sérii jí Nick síli Hexenbiest zbavil tím, že do ní dostal svou krev. Takže tady problém nevidím.
  3. Kapitán: Tomu jde o dceru Dianu, i když je těžko odhadnout, co všechno pro ni udělá a obětuje. Slova ,,Účel světí prostředky´´ nejsou vždy na místě.
#17 JS #29 Unikátní nick? Prostě Kraťa.. #30 JS
31.3.2016 | 13:08:12
Maximiliancz

#7 JS: Nejsi jediná komu to připadá dementní. Je to stupidní, naprosto nelogický a nudný :D

#17 JS
31.3.2016 | 14:10:05
JS

#13 Liss93: Už v prvej.
#15 Karost: Zaujímavé, vo všetkých knihách, filmoch aj seriáloch býva odhodlanie rodičov nevzdať sa svojich detí opisované ako úžasné, najlepšie a prirodzené. Len v Grimmovi je to prezentované (u Adalind) a teraz asi aj u kapitána, ako niečo zlé a zavrhnutia hodné.
#16 Maximiliancz: Jé, vďaka. Hlavne keď idem na fanfiction, tak mi pripadá, že každá jedna poviedka je presladená blbosť zameraná na tento pár. Čím viac ich je, tým blbší mi ten vzťah pripadá. :)

31.3.2016 | 14:17:31
spalik

#7 JS: Líbí se mi, že je Adalind „mrcha“ , ale zase se mi nelíbí, že je hloupá mrcha :-D Nick jí mohl s klidem v 4×19 kopnout do řiti a Renárd by v té místnosti nehnul ani brvou … Jo a mimochodem jak tady furt rejpáte o Adalind a mocinky se vám stejská po Julls, tak si uvědomte, že její návrat ( asi přes lektvar ) do normálního stavu by byl ten poslední hřebíček do rakve jménem Grimm .

#19 Maximiliancz #20 JS
31.3.2016 | 14:47:31
Maximiliancz

#18 spalik: Já nerejpám o Adalind, já rejpám o Nadalind.:) Adalind mám rád, ale ten jejich vztah je stupidní. A po tý krávě Julliet se mi nestýská ani trochu. Nikdy jsem jí neměl rád. Ani v první serii, ani po tom co se z ní stala hex,nikdy. Vždycky mi akorát lezla krkem a byl jsem moc rád, když byla ,,mrtvá" :)

#21 spalik
31.3.2016 | 18:12:39
JS

#18 spalik: Mne sa Julliete až tak nechýba, keď už to tak zamotali, že sa podieľala na Kellynej smrti, neviem si predstaviť, že by sa k nej vrátil. Vôbec by mi nevadilo, ak by nejaký čas po takom traumatickom vývoji vzťahu zostal sám. Čo sa týka tej scény 4×19, keby Nick dal ruky preč, asi by skúsila pripomenúť Renardovi, že sa spolu šmajchľovali v hoteli (krátko pred tým, ako degrimizovala Nicka), takže jeho by to teoreticky mohlo byť. :) Ja ju mám tiež rada skôr ako potvoru, ale bez toho druhého decka by sa kľudne obišla. Keď už ho tam zamontovali, tak ju tým dali do maximálne nevýhodného postavenia a obmedzili jej možnosti. Tak z nej museli urobiť „dobrú mamču“. Uvidíme, ako dlho jej to ešte vydrží. :)

#21 spalik
31.3.2016 | 19:32:52
spalik

#19 Maximiliancz: Tam je jeden velkej problém a ten se jmenuje Bitsie Tulloch !!! Herečka je to totálně tragická a pokuď bejt tohle poslední ženská na světě … lidskej druh asi vymře :-D

#20 JS: Konec 1: Adalind se vráti (naoko) k Renardovi , on díky tomu vyhraje volby a potom se i on a celá parta kolem Nicka zbaví drápu nadobro . Adalind se následně vrátí spolu s Dianou k Nickovi . Docela šťastnej konec při kterém by to mohl i celej serial skončit . Konec 2: Adalind se vrátí k Renardovi, který, ale přeběhl k drápům nadobro .. vidím to na velkej krvavej finiš ! Ve kterém někdo možná příjde o hlavu a páreček dětí ( Protože zabít Adalind by bylo pro ní vysvobození, ale žít s tím, že přišla o obě svoje děti … k nezaplacení :o) ) . Pak si myslím, že by i serial mohl mít 6. serii .

#22 Nard #24 Maximiliancz #25 ExFerraristka
31.3.2016 | 19:56:12
Nard

#21 spalik: Dobré teorie, no každopádně už jen podle názvu poslední epizody, se na ní hodně těším! Tak doufám že to neodfláknou.

#23 spalik
31.3.2016 | 20:28:36
spalik

#22 Nard: Začátek konce … solidní název pro poslední díl . Průser nastane ve chvíli, kdy to bude mít otevřenej konec a Grimm 6. serii nedostane :-D

31.3.2016 | 20:40:56
Maximiliancz

#21 spalik: Vskutku :D já ani nevim proč jí do toho seriálu vlastně obsadili… jo to má asi něco společnýho s tim že chodí s Davidem Guintolim :D A ty tvý konce se mi hodně líbí :D hlavně ten druhej :D

31.3.2016 | 20:41:58
ExFerraristka

#21 spalik: Ten první konec by byl super, ten druhej se mi už tak nelíbí. Tpo bych byla naštvaná.

a stejně, jak spalik si myslím, že problém Grimma je Bitsie (ta, co má psí jméno) Tulloch, je mi jedno zda chodí z DG (i sirka má větší jiskru než oni dva). Jako herečka je tragická a kdyby by jí to někdo řekl, tak by si ho blokla, protože nemá ráda pravdu. Nedávno jsem se bavila s jednou holčinou a ta napsala, že BT psala, že nemá ráda Eve a je fans Nadalind. Ta si jí blokla a hned za pár minut i DG, takže je vidět, že ta holčina to nemá někde v pořádku a DG asi taky ne.

31.3.2016 | 22:36:08
toayen

Finále…celá Grimmparta a šišlajda proti drápu…velká bitka..šišlajda zblbne zabije Grimma a zaútočí na Adalínu. mezitím se objeví Renard s Dianou. malá sejme šišlajdu. Adalína zůstane s dětmi s kapitánem a Grimmovských povinností se ujme Trubel. která ještě dobrých pár sezon nepotřebuje chlapa.

#27 JS
1.4.2016 | 4:35:11
JS

#26 toayen: Šišlajda, to je dobré. Náhodou tento scenár sa mi páči najviac. :D

#28 toayen
1.4.2016 | 12:31:51
toayen

#27 JS: Dík

1.4.2016 | 15:25:48
Unikátní nick? Prostě Kraťa..

#2 Bodis: Ty klíče potřebovali hlavně kvůli mapě – tu truhlu přece neměli..

#15 Karost: S tím zbavením síly Adalind to šlo hezky ale teď by to nefungovalo díky tomu dalo by se říct rituálu, kterým sílu Hexenbiest..

#30 JS
JS

#15 Karost: Ad je už imúnna voči krvi grimma.
#29 Unikátní nick? Prostě Kraťa..: Ale ani mapu nemali celú a ani to nevadilo.

1.4.2016 | 21:55:32
janay

Na seriál jsem rezignovala zhruba v koncem minulé série a co začala poslední, tak už to jen sleduji a asi mě už nic nepřekvapí. Leda by to ne po sra li. To by mě překvapilo. Ale s tím, co se už odehrálo, o tom pochybuji. Takže už to jen dokoukám. Jestli Adalind zemře či přežije, tak vlastně není podstatné. O prcka se postará Nick a Diana bude už minimálně kolem 15 let. S tím, jak posledně rychle vyrostla. Léčivý klacek, Renard, dráp…no prostě to nějak bude a čím menší zklamání, tím líp…uvidíme…

1.4.2016 | 23:21:08
Holldir

No jako je vcelku logické, že se to dá otevřít paklíčem. Vždyť to byly jen klíče s mapou. Nebyly kouzelný a ta skříňka taky nebyla kouzelná. Co bylo opatření před pěti sty lety dneska zvládne buldozer za deset minut takže asi tolik ke klíčům. Ale ta krev? Tak to mě dostalo…Od začátku seriálu poukazovali na to, že grimm je jiný. V jednom dílu vysvětlili proč může pouze grimm vidět vesseny. Má přece jinak vivynuté oko a dědí se to. Jinak je grimm naprosto normální člověk se zkušenostma a vrozenými vlastnostmi k boji. Takže ta krev to totálně zabila

Co se týče nálezu…no zakopali to grimmové. Určitě nebylo všech sedm grimmů jako Nick takže kdyby to něco šlo využít proti vessenům použili by to. Kdyby to grimm nemohl využít a bylo by to využitelné jen pro vesseny tak by to zničili nebo zakopali…vyléčilo to monroa. Takže to musí i lěčit grimma a tím pádem všechny lidi jinak by to logicky zničili a nezakopávali by to. No, ale přesto takovej kus zamrdanýho klacku narvou do bedny schovaný pět století jako největší poklad celýho lidstva? Tak to je taky pěknej pojeb

#33 ori
3.4.2016 | 17:55:09
ori

#32 Holldir: O krvi už bolo, veď krv Grimma môže zničiť Hexenbiest.

3.4.2016 | 20:48:01
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zahrajte si na Grimma

Zalíbil se vám Grimm, tak si na něj zahrajte v několika hrách, které jsou volně dostupné.

Reklama

Momentka

Momentka

Grimm získává finálovou řadu

Grimm se vrátí s šestou řadou

Grimm se vrátí s šestou řadou

Na stanici NBC padlo rozhodnutí ohledně budoucnosti Grimma, ten se na podzim vrátí už pošesté.

Nejoblíbenější postavy