Helix
78/100 - 65×

Helix

Společně s týmem vědců z Centers for Disease Control („Centrum kontroly nemocí“) se ocitáme v arktické high-tech výzkumné stanici, kde sledujeme, jak se sami při zkoumání začátků vypuknutí nové nemoci ocitnou v boji na život a na smrt, aby zachránili lidstvo před jeho vymizením.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Syfy | 43 minut
žánr
Sci-fi, Thriller
hrají
Neil Napier (Peter Farragut), Kyra Zagorsky (Julia Walker), Hiroyuki Sanada (Hiroshi Hatake),

Ohlédnutí za druhou sérii

Ohlédnutí za druhou sérii

Druhá řada seriálu nám skončila. Jaká byla a co můžeme očekávat dál?

10 0
14.4.2015

Další dva týdny nebezpečné nákazy

Tvůrci se nakonec rozhodly oprostit od myšlenky ze závěru první řady, tedy boji s celosvětovou nákazou a vydat se jiným ale zároveň opět stejným směrem. Druhá řada byla v jistých ohledech remakem té první s větším vývojem postav. Kdyby se obě série prohodily, asi by mi to vůbec nevadilo. Dokonce nás čekal i návrat některých neočekávaných starých tváří. I když tohle vnucení do děje nebylo až tak nutné. Pokud první řada byla děsivá, tak tato jasně hororová. Vydloubnuté a snědené oční bulvy, setnutí hlavy nebo brutálnější nakažení a fanatický vůdce kultu. Korunu všemu ovšem nasadil šílený Peter a stal se tak na chvíli králem příběhu. Tuhle řadu jsem si vážně zamiloval a ani tolik netesknil po té minulé. Ano, organizovaní nakažení by byli fajn, ale tady se zaměřili na jiné aspekty. A myslím, že to slušně fungovalo.

Chceme vůbec třetí řadu?

Tentokrát si seriál trochu zalaškoval i s dějovou linkou budoucnosti. V součtu tak dobře víme, co nás čeká. A i když jsem se toho postupem času hodně bál, finále nám nabídlo celkem uspokojující a uzavřený konec. Třetí řada by tak byla jen očekávaná dějová vata, jak se vlastně co stalo, nebo by zkrátka vytáhli z rukávu kartu se zbrusu novou, nezávislou dějovou linkou. Dost možná ale za nás celou věc uzavře stanice. Seriál nezačal zrovna nijak zářně a postupem času se to nijak nelepšilo. I finále po menším nárůstu v posledních epizodách opět kleslo. U kabelovek však hrají roli i shlédnutí při opakování epizody. Nadějí tak může být případ letošní novinky 12 opic, kde se prodlužovalo i přes podobně horší výsledky. Dovyprávění příběhu by bylo fajn, ne ale nezbytné.

A co vy? Líbila se vám druhá řada víc než ta první nebo právě naopak? Co byste řekli na případné pokračování? Bude ze Sarah skvělá matka?

Zdroj: Syfy

Diskuze /6

had-89

mne sa prvá séria páčila oveľa viacej, pripomínalo mi to prvé herné Resident Evil, mali veľa možností ako ten príbeh rozmakať, druhá séria bola slabiša, zloduchovia boli skôr otravní a hlúpi a nemali takú ujetú hlbku ako napríklad Hatake v prvej sérii…

14.4.2015 | 21:05:49
Misfits

Jak první, tak druhá série se mi velmi líbila. Třetí série bych se rád dočkal, ale zase si říkám lepší skončit s úspěchem, než s ostudou. O čem by to mělo být? Jak píše autor článku „vatová série“ by byla zbytečná… víme, že nadnárodní korporace ovládne svět, víme, že se Dr, Jordan stane „velkopěstitelkou“ a víme, že Alan se Soranem a Hatakem bude po zbytek života pracovat na „léku proti nesmrtelnosti.“ Kyle je sice fešák, ale nemusí se točit celá série jen kvůli tomu, abychom zjistili, jak vlastně dopadne on ;).

15.4.2015 | 15:31:28
Offak

Druhá řada super a konec bombasticky, nechapu, jak se takovyto serial nemohl uchytit. Osobně doufam, ze třetí série vyjde. Finále bylo vážne super! Sleduji i 12 opic a musim rict, ze po strance kvality jsou si serialy velmi bllizne, ale kdybych jsem si mel vybrat, tak asi bych chtel dalsi serii Helixu..

16.4.2015 | 18:49:49
tomasmachalekkkk

Takový závěr jsem neočekával...­........ale překvapil.Třetí řadu bych už neotvíral.Skončilo v tom nejlepším.A ta poslední minuta neměla chybu.Škoda těch čísel sledovanosti.Ale seriál trochu převálcoval 12.opic.Pokud se rozhodnou pro třetí řadu.....už je tu jen jedna dějová linie.A to by byla už nuda.V nejlepším se má zkončit

17.4.2015 | 10:46:41
PenaPP

Osobně se mi mnohem více líbila první řada, pravděpodobně z podobných důvodů, které zmínil had-89. A abych řekl pravdu, téměř celou dobu běhu 2. řady jsem tak trochu čekal, že přijde zpráva, že třetí řada už nebude. Nechám se tedy překvapit, jak to dopadne, a budu doufat, že pokud třetí řada bude, zapracuje se pořádně na scénáři, aby to stálo za to.

18.4.2015 | 16:29:46
YamataNoOrochi

Syfy oznámila, že třetí řada nebude…

30.4.2015 | 10:56:52
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Je rozhodnuto

Helix končí

Helix končí

Stanice Syfy oznámila, že seriál druhou řadou definitivně končí a dalšího pokračování už se nedočká.

Co bylo

Ohlédnutí za druhou sérii

Ohlédnutí za druhou sérii

Druhá řada seriálu nám skončila. Jaká byla a co můžeme očekávat dál?

Reklama

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama