Helix
78/100 - 65×

Helix

Společně s týmem vědců z Centers for Disease Control („Centrum kontroly nemocí“) se ocitáme v arktické high-tech výzkumné stanici, kde sledujeme, jak se sami při zkoumání začátků vypuknutí nové nemoci ocitnou v boji na život a na smrt, aby zachránili lidstvo před jeho vymizením.

USA | 2014 | Ukončeno
vysílání
2 sezóny | Syfy | 43 minut
žánr
Sci-fi, Thriller
hrají
Neil Napier (Peter Farragut), Kyra Zagorsky (Julia Walker), Hiroyuki Sanada (Hiroshi Hatake),

Postavy

 • Alan Farragut

  Alan Farragut

  Bývalý vedoucí patolog pracující pro CDC. V současnosti se Alan rozhodl jít vlastní cestou, která není vždy zcela zákonná, a jejímž cílem je získat maximum informací o Ilarii, korporaci, která je zodpovědná za události v Artic Biosystems, jejímiž svědky jsme byli v první sezóně. Alan se drží své pravdy, přestože tato jeho obsese si vyžádá vysokou cenu na jeho životě a na životech lidí kolem něj.

  Sezóny 2
  2014 - 2015
 • Sarah Jordan

  Sarah Jordan

  Sarah Jordanová je jednou z nejmladších lékařů, které kdy CDC zaměstnala. Její ambicí není nic menšího, než zanechat ve světě virologie svou stopu, a tato ambice řídí většinu jejích kroků. Přesto události v Arctic Biosystems daly jejímu životu novou perspektivu a lehce otupily naivní zbrklost, která ji občas komplikovala život. Nyní musí hledat rovnováhu mezi svými ambicemi a jejím rostoucím porozuměním toho kým, nebo možná spíše čím, se stala.

  Sezóny 2
  2014 - 2015
 • Peter Farragut

  Peter Farragut

  Jakožto pacient nula byl Peter Farragut velmi dobře obeznámen se smrtícími důsledky nekontrolované nákazy. Nyní, jakožto vedoucí týmu CDC, jehož cílem je vyšetřit neznámou nákazu na ostrově, se musí poprat s vlastními démony – boj mezi oddaností k bratru Alanovi, své bývalé lásce Julii a záhadné korporaci, která může mít klíč k odvrácení virové hrozby.

  Sezóny 2
  2014 - 2015
 • Julia Walker

  Julia Walker

  Po událostech v první sérii, které změnily navždy její život, má nyní doktorka Walkerová vlastní misi – definování své vlastní identity. Ve spojení se svými únosci, tajemnou společností Ilaria, musí využít veškerého svého důvtipu, odvahy a nezávislosti, aby našla svůj morální kompas a smysl života.

  Sezóny 2
  2014 - 2015
 • Kyle Sommer

  Kyle Sommer

  Doktor Kyle Sommer je světově uznávaný toxikolog s jižanským šarmem. Jakožto čerstvý člen týmu CDC se snaží uplatňovat texaský šarm i v situací, které nejsou úplně lehké. Nicméně to, čeho je svědkem na ostrově, nepotkal nikde jinde na světě a způsob, jakým to změní jeho život, nebude snadné hned pochopit.

  Sezóny 1
  2015 - 2015
 • Bratr Michael

  Bratr Michael

  Jakožto nejvýše postavený člen záhadného kultu pobývajícího na ostrově, bratr Michael vítá tým CDC s určitou nedůvěrou. Michael se čile zajímá o přírodní vědy a nebrání se použití nejmodernějšího vybavení. S těmito prostředky dokáže učinit objev, který je mnohem důležitější než jeho opatství. Michael se nezastaví před ničím, co by mohlo narušit jeho způsob života.

  Sezóny 2
  2015 - 2015
 • Sestra Anne

  Sestra Anne

  Jedna z nejoddanějších členů opatství. Sestra Anne se často dostává do sporu se svou nepoddajnou dcerou, sestrou Amy. Má problémy s prosazováním vlastních názorů a je zcela okouzlena vůdcem opatství, bratrem Michaelem. Ze všech sil se někdy marně snaží o to převzít kontrolu nad situací a zůstat na výsluní Michaelovy přízně.

  Sezóny 2
  2015 - 2015
 • Sestra Amy

  Sestra Amy

  Mladá, nespokojená a ambiciózní. Sestra Amy má už po krk opatství a jejího vedení v čele s bratrem Michaelem. Amy manipuluje díky své inteligenci a svému sex appealu muži na ostrově, kteří pak plní její přání. Je vychytralá a amorální a udělá cokoliv, aby dosáhla svého.

  Sezóny 2
  2015 - 2015
 • Hiroshi Hatake

  Hiroshi Hatake

  Doktor Hatake je skutečným odborníkem převyšujícím svými znalostmi i šarmem a sebevědomím většinu svých kolegů na stanici Arctic Biosystems. Ne nadarmo také celá základna spadá pod jeho správu. Jeho pravý motiv participace na výzkumech však zůstává zahalen rouškou tajemství.

  Sezóny 1
  2014 - 2014
 • Daniel Aerov

  Daniel Aerov

  Daniel je vedoucím bezpečnostního týmu na stanici Arctic Biosystems, který v životě nikdy neviděl nic jiného, krom zmíněné stanice. Je velmi loajální k doktoru Hiroshi Hatakemu, se kterým dlouho pracoval a zároveň je i jeho adoptovaným synem. Daniel je odhodlán pomáhat vědcům v jejich výzkumech a cílech, ať už jsou jakékoliv.

  Sezóny 1
  2014 - 2014
1

Je rozhodnuto

Helix končí

Helix končí

Stanice Syfy oznámila, že seriál druhou řadou definitivně končí a dalšího pokračování už se nedočká.

Co bylo

Ohlédnutí za druhou sérii

Ohlédnutí za druhou sérii

Druhá řada seriálu nám skončila. Jaká byla a co můžeme očekávat dál?

Reklama

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama