Hellboy
67/100 - 14×

Hellboy

Jeden z nejslavnějších hrdinů společnosti Dark Horse Comics se po desetileté odmlce vrací na plátna kin. S tváří Davida Harboura bude nový Anung un Rama navazovat na úspěch dvou del Torových dílů.

USA | 2019 | Vysílá se
vysílání
1 sezóna | | 120 minut
žánr
Akční, Fantasy, Komiksový
hrají
David Harbour (Hellboy), Milla Jovovich (Nimue), Ian McShane (Profesor Broom), Sasha Lane (Alice Monaghan), Daniel Dae Kim (Benjamin Daimio)

Hellboy

Hellboy

Anung Un Rama, mocný démon, kterého vychovali lidé, díky nimž se přidal na stranu dobra.


O Hellboyovi

Hellboy je nejpopulárnějším hrdinou komiksového nakladatelství Dark Horse Comics. Jeho tvůrcem je Mike Mignola, který při psaní postavy vytvořil démona, který brání lidstvo před paranormálními jevy, což byl do té doby nevídaný jev.

Hellboyův původ

Zrození pekelného synka souvisí s Artušovým nemanželským synem Mordredem, který Sarah Hughes provdal za pekelníka Azzaela, pána čarodějnic. Když jej však dívka opustila a našla si smrtelného manžela, démon se rozhněval, zabil děti, jež Sarah měla se svým mužem a dívku stáhl do pekelných hlubin. Zde ji spálil v největším ohni a z popela povstal Anung un Rama, který je známější pod jménem Hellboy. Jeho osudem se už tehdy stalo zničení světa.

Nalezení náhradní rodiny

Do našeho světa pronikl Hellboy v útlém věku. Stalo se tak v předvečer Vánoc roku 1944, kdy Rasputin, ruský mystik ve službách Třetí říše, otevřel portál, kterým Anung Un Rama pronikl na Zemi. Zde jej nalezl seržant George Whitman spolu s profesorem Trevorem Bruttenholmem, kteží jej přenesli do Úřadu pro výzkum paranormálních jevů. Trevor malého démona adoptoval, zamiloval si ho, a vychovával jej jako vlastního syna.

Malý Hellboy v Bruttenholmově objetí. Foto: Dark Horse

Obránce Země

Od osmi let působil Hellboy jako speciální agent Úřadu pro výzkum paranormálních jevů. Krátce po válce zahájil Anung tažení za účelem vyhubení všech nebezpečných zjevů, díky čemuž naše planeta brzy přišla o několik upírů a vlkodlaků. Velký boj absolvoval Hellboy s nacistickým vědcem Herman von Klemptem, který se snažil přivést vesmírné bohy Ogdru Jahad. Německý zločinec byl za obrovskou cenu zastaven, pro Hellboye však rozhodně nešlo o nejtěžší životní boj.

Těžké souboje svedl Anung s Babou Jagou, které vystřelil levé oko a donutil jí opustit náš svět. Zároveň však odhalil pravdu, že mocná čarodějnice nemůže zemřít, dokud nezanikne ruský národ.

Hellboy poráží Babu Jagu. Foto: Dark Horse

Roku 1959 zachránil Hellboy v Irsku Alice Monaghan, která se později stala jeho láskou. V následujících desetiletích bojoval Azzaelův syn proti roztodivným hrozbám po celém světě. Zastavil znovuzrozeného Rasputina i kosmické bohy chaosu Ogdru Jahad.

Kolegové a přátelé

Jako agent si Hellboy našel pár přátel. Vodní muž Abe Sapien a ohnivá žena Liz Shermann se stali těmi nejblžšími. Dobrý vztah navázal i s agentkou Kate Carrigan. Jeden čas si Hellboy dobře rozuměl i s Benem Daimiem, který se umí proměnit v jaguára. Pekelníkovou jedinou opravdovou láskou byla Irka Alice Monaghan.

Filmová dobrodružství

Ve filmu se Hellboy poprvé představil v roce 2004. V režii Guillerma Del Tora jsme sledovali jeho příchod na náš svět a následně i boj s Rasputinem, který chtěl na Zemi přivést Ogdru Jahad. V hlavních rolích se představili Ron Perlman, John Hurt, Karel Roden, Selma Blair a Jeffrey Tambor.

Sequel Del Torova snímku dorazil do kin o čtyři roky později a Hellboy v něm bojoval proti elfímu princi Nuadovi, jenž chtěl probudit mýtickou Zlatou armádu.

Ron Perlman v roli Hellboye. Foto: Revolution

Anung un Rama se představil i ve dvou animovaných snímcích, konkrétně v Sword of Storms a Blood and Iron.

Reboot

Roku 2019 dorazí do kin nový reboot Hellboyových dobrodružství, kde si hlavního hrdinu zahraje talentovaný herec David Harbour.

David Harbour coby slavný pekelník. Foto: Millennium Media

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Kothy

typek

1.9.2019 | 0:19:07
Pumppish- 69

David je Hellboy,Perlman se může vysrat!

13.4.2019 | 14:38:56

Aktuální film

Hellboy

Originální název: Hellboy
Premiéra: 12. dubna 2019 (USA), 11. dubna 2019 (Česko)
Režie: Neill Marshall
Scénář: Andrew Cosby
Hudba: Benjamin Wallfisch
Hrají: David Harbour (Hellboy), Ian McShane (Profesor Broom), Milla Jovovich (Nimue), Penelope Mitchell (Ganeida), Sasha Lane (Alice Monaghan), Daniel Dae Kim (Benjamin Daimio), Thomas Haden Church (Humr Johnson), Stephen Graham (Gruagach), Brian Gleeson (Merlin), Mark Stanley (král Artuš)
Stopáž: 121 min. 

Nejlepší filmy

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Nepřehlédněte

V čem by se měl nový Hellboy lišit od del Torova

V čem by se měl nový Hellboy lišit od del Torova

Premiéra nové inkarnace slavného pekelníka se blíží a v našem dnešním článku si připomeneme, čím vším by se měla lišit od dřívějších adaptací režiséra Guillerma del Tora.

Fotky

Fotky

Filtr seriálů
Reklama