Inhumans
62/100 - 72×

Inhumans

Po představení v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. si rasa genetických kříženců lidí a Kree – Inhumans vysloužila vlastní seriál, který se točí okolo mocné královské rodiny. Blackagar Boltagon a jeho kruh nejbližších přátel musí dohlížet na bezpečí celé rasy, která dlouhou dobu žila v odloučení od vnějšího světa.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | ABC | 43 minut
žánr
Dobrodružný, Komiksový, Sci-fi
hrají
Sonya Balmores (Auran), Anson Mount (Black Bolt), Isabelle Cornish (Crystal), Eme Ikwuakor (Gorgon), Ken Leung (Karnak), Ellen Woglom (Louise), Iwan Rheon (Maximus), Serinda Swan (Medusa), Mike Moh (Triton)

Postřehy z páté a šesté epizody

Postřehy z páté a šesté epizody

Mocný Karnak se opět dočkal několika odkazů na komiksy, stejně tak z nich vychází názvy epizod. Jelikož se navíc příběh pomalu blíží do finále, tvůrci si pro nás přichystali zvrat, který asi málokdo čekal.

13 0
3.11.2017

Názvy podle komiksů

Epizody pět a šest se jako ty předchozí jmenovaly podle slavných komiksových příběhů. Pátý díl nese název Something Inhuman This Way Comes, který vychází ze staršího příběhu, který byl však v roce 2013 přetištěn. Hlavní postavou je v něm Black Bolt, který se ocitl v San Franciscu, naneštěstí bez vzpomínek na minulost či vlastní identitu. Maximus v něm jak jinak uzurpoval, zatímco zbytek královské rodiny unikl. Původní příběh byl jinak vydán v letech 1971–72 v sérii Amazing Adventures.

Název šestého dílu, kterým je The Gentleman's Name is Gorgon, pochází z čtyřiačtyřicátého čísla Fantastic Four, kde se poprvé objevil Gorgon, navíc ještě před příchodem zbytku královské rodiny. Gorgon zde vystupoval ještě jako antagonista, kterým byl, dokud se situace s Inhumany jaksi nevyřešila. Hrdinům trvalo delší dobu, než došli k vzájemnému pochopení, počátky rasy nelidí však nejsou světlé.

Zkompletování Karnakova kostýmu

minulých postřezích jsem psal o Karnakově novém kostýmu, který vychází z nejnovějších komiksových příběhů. Karnakovi však ještě chyběla jedna maličkost, bandáže na rukou, jež doplnil v páté epizodě. Ve stejném díle jsme se dočkali také stylové scény s vystřelenou kulkou, která údajně taktéž pochází z komiksu.

Bůh hromu

Malého pomrknutí na filmový svět jsme se dočkali v šestém díle, kdy Crystalin přítel Dave řekl, že je jako nějaký bůh hromu. Odkaz je to samozřejmě na Thora, který si před pár dny odbyl premiéru filmu Ragnarok. Tedy doufejme, že to tak tvůrci mysleli, narážek na ostatní příběhy v celém seriálu moc nezaznělo, což je trochu škoda.

Nečekané úmrtí

Což zřejmě žádný divák seriálu nečekal, byla smrt Gorgona, jedné z hlavních postav seriálu. Gorgon se obětoval, aby Mordis nemohl ublížit nikomu z jeho rodiny, ale nepočítal s tím, že taktéž přijde o život. Jeho pátrání po nezvěstném Tritonovi tedy bylo marné. Tvůrci by nám již konečně mohli říci, co se s hrdinným Inhumanem stalo, protože jej příliš dobře nevyužili. Stále je tu možnost, že Triton přežil a ukryl se pod vodou. Dokud neuvidíme tělo, je všechno možné.

FOTO: ABC, Marvel

Zdroj: ABC

Diskuze /2

SaSy

Presne tak :D to už som si pri týchto seriáloch zvykla :D pokiaľ sme nevideli telo je viac než isté že daná postava prežila :D

3.11.2017 | 15:15:31
Logan_the Wolverine

Bude mi chybět Gorgon

4.11.2017 | 11:42:59
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nepřehlédněte

Postřehy z finále první řady

Postřehy z finále první řady

První řada Inhumans je již za námi. Poslední epizody byly samozřejmě akčnější a přinesly nám několik odpovědí, ale i nových otázek. Kdo by mohl být tajemným nepřítelem a jak dopadli naši hrdinové? Na tyto otázky vám odpovíme v našich postřezích.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Promo fotografie

Promo fotografie

Filtr seriálů
Reklama