The L Word (Láska je Láska)
93/100 - 41×

The L Word(Láska je Láska)

Dramatický seriál sledující vztahy, přátelství, problémy a úspěchy několika rozdílných moderních lesbických (a bi) žen žijících v Los Angeles. Jak si malá LGBT komunita poradí se strastmi a slastmi všedního života?

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
6 sezón | Showtime | 50 minut
hrají
Katherine Moennig (Shane McCutcheon), Mia Kirshner (Jenny Schecter), Jane Lynch (Joyce Wischnia), Janina Gavankar (Papi), Sarah Shahi (Carmen Morales),


Duhové L/G seriály

Duhové L/G seriály

Seriál The L Word bohužel před lety skončil a žádného dalšího pokračování se nejspíš nedočkáme, ale existuje mnoho dalších seriálů s LGBT tematikou, které stojí za zhlédnutí. Mrkněte do článku.


7 0
4.6.2015

Lip Service

(BBC 3, 2010, 2 série, 12×55 min)
Lip Service je TLW hodně podobný – divák se setkává s partičkou skotských holek, se kterými prožívá jejich životy, lásky a touhy, avšak jedná se o britský seriál, takže od něj můžete čekat trochu jiný šálek čaje než od TLW. Osobně tento seriál stavím na 1. místo žebříčku a upřímně doporučuji jeho zhlédnutí.
Hvězdné lákadlo: Laura Fraser

(Foto: BBC 3)


Orange Is the New Black & Wentworth 

(Netflix, 2013, 2 série, 26×55 min & SoHo, 2013, 3 série, 34×22 min)
OITNB a Wentworth drze házím do jednoho pytle, byť si jsou podobné jen skrze vězeňské prostředí. Pokud máte chuť na temnou až ponurou podívanou, mrkněte na Wentworth, realističtější a tvrdší počin o drsné atmosféře ženské věznice. Chcete-li se i zasmát a tajně fantazírovat nad tím, jaké by to bylo sdílet celu s Laurou Prepon, sáhněte po OITNB. A pokud se nemůžete rozhodnout, přečtěte si tento podrobný rozbor od @luciasce.
Hvězdné lákadlo: Laura Prepon & Danielle Cormack

(Foto: SoHo & Netflix)

Queer as Folk UK / US

(Channel 4, 1999, 2 série, 10×45 min / Showtime, 2000, 5 sérií, 83×50 min)
Tentokrát se jedná o seriály, které zaujmou spíše mužskou část publika. Ať už zvolíte britský originál (10×40 min) nebo jeho mladšího kanadsko-amerického bratříčka (83×55 min), neprohloupíte, byť osobně doporučuji tu novější verzi pro její značnější uvěřitelnost.
Hvězdné lákadlo: Aidan Gillen / Gale Harold
Mužské publikum by mohly zaujmout také Looking a seriály Cucumber & Banana & Tofu.

(Foto: Showtime)

Skins

(E4, 2007, 7 sérií, 61×45 min)
Příběh Skins se točí kolem party teenagerů, takže určitě zaujme spíše mladší diváky. Řeší drogové problémy, vztahy, lásku, sex, trápení,… Celý seriál je jeden velký mejdan.
Hvězdné lákadlo: Nicholas Hoult

(Foto: E4)

South of Nowhere

(The N, 2005, 3 série, 40×22 min)
Klasická teen soap opera, která však jako první mezi americkými seriály pro teenagery poukazuje na homosexualitu dospívajících. Hlavní hrdinka, naivní a poslušná slečna, se v nové škole seznámí s problémovou, přitažlivou spolužačkou a začnou se dít věci. Opět spíše pro mladší diváky.
Hvězdné lákadlo: Mandy Musgrave
Podobného ražení je pak webseriál Anyone But Me.

(Foto: The N)

Faking It

(MTV, 2014, 2 série, 18×22 min)
Jak to asi dopadne, když se dají dohromady dvě středoškolačky, nejlepší kamarádky, ochotné pro popularitu udělat cokoliv? Jaké to bude mít důsledky, když kvůli jedné párty předstírají, že jsou lesbičky, aby byly zajímavé? Komediální seriál, zase z trochu jiného soudku.
Hvězdné lákadlo: Rita Volk

(Foto: MTV)

Transparent

(Amazon, 2014, 1 série, 10×30 min)
Zlatými Glóby ověnčený seriál se doporučuje sám. Co se LGBT tematiky týče, jedná se zatím snad o nejodvážnější seriálový počin. Řeší totiž život-měnící odhalení otce od rodiny, který se rozhodne vylézt ze skříně a začít žít tak, aby byl konečně sám sebou. Jako žena.
Hvězdné lákadlo: Jeffrey Tambor

(Foto: Amazon)

Dále je nutno alespoň zmínit seriály, které se sice LGBT tematikou nezabývají, ale komunitu podporují tím, že se v nich objevují vedle heterosexuálních charakterů i postavy jiné sexuální orientace. Zaujmout umí svůdná sukuba Bo z fantasy seriálu Lost Girl, vědátorský klon Cosima z Orphan Black, dospívající „malá lhářka“ Emily a všechny její ženy z Pretty Little Liars, bisexuální akční hrdinka Clarke z The 100 a další bisexuálka Stella Gibson z detektivního The Fall, a nekonečná hromada postav z hudebního seriálu Glee, děsivého American Horror Story, rodinných The Fosters, Shameless a Modern Family, sexuplného Game of Thrones, atd. atd.

(Foto: ABC Family)

Který LGBT seriál máte rádi vy? A co oblíbené postavy?

Diskuze /7

vojtamkv

Za mě 100% nebo 4% Oueer as Folk (US), pecka seriál :). Všechny hlavní postavy mě bavily.

4.6.2015 | 20:41:57
Ojika

Tak za mě je to jasně OITNB > Nicky a Lost Girl > Tamsin. :) Ostatní seriály mě také bavili samozřejmě, viděla jsem je i několikrát, ale tyto dva stále vedou. :)

4.6.2015 | 23:12:12
Misfits

Will & Grace <3 na tomto seriálu jsem vyrůstal a doteď ho naprosto miluji :). Děkuji za článek a za tipy na seriály, určitě nějaký rozkoukám :). Máte tu na webu ještě nějaké podobné články, kde byste krom seriálů doporučovali třeba i L&G filmy? (to víte, po večerech není co dělat) :) Předem děkuji za odpověď :)

#4 makishek
5.6.2015 | 12:20:44
makishek

#3 Misfits: chystám filmový článek podobného ražení, snad brzy :)

#5 Misfits
webmaster
5.6.2015 | 13:30:50
Misfits

#4 makishek: No paráda, už se moc těším! :) Prosím vás, kde mám co dát do oblíbených, aby mi Váš článek neutekl? :)

#6 makishek
5.6.2015 | 17:15:36
makishek

#5 Misfits: nahoře přímo pod obrázkem stačí kliknout na „oblíbit“ :)

webmaster
5.6.2015 | 21:21:40
Atenecka

Na youtube jsem narazila na web seriál Carmilla , je to celkem zábava a herečky jsou tam dost roztomilé .-)

22.6.2015 | 12:46:54
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!