Doctor Strange

Doctor Strange

Nejvyšší čaroděj, mistr mystických umění a přítel Christine Palmer.

Sezóny 1
2021 -

Základní informace

1×04 – What If… Doctor Strange Lost His Heart Instead of His Hands? 

Stephen Strange jel s Christine Palmer na večeři. Cestou měli autonehodu, při které Christine zemřela. Stephen autonehodu přežil a jeho cesta vedla k Prastaré, kde se naučil mystická umění. Po její smrti se stal Nejvyšším čarodějem a použil několikrát Kámen času, aby změnil Christininu smrt. Nikdy se mu to však nepodařilo, což mu vysvětlila i Prastará. Christina smrt byla absolutním bodem. Nebýt její smrti, nikdy by se nevydal na cestu mystických umění, nikdy by neporazil Dormammu a nezachránil by svět.

Doctor Strange se jí však postavil, proto Prastará ho rozdělila na dvě části. Jedna se se smrtí Christine smířila, druhá ne a vydala se na cestu temna, kdy vstřebávala jedno monstrum za druhým kvůli moci a tak i prolomení absolutního bodu. Prastará první verzi Strange varovala a ta se i pokusila temného Strange porazit, ale marně. Temný Strange vstřebal verzi první a zlomil absolutní bod Christininy smrti. Ta ho ovšem nepoznávala a chtěla utéct. Svět se díky zlomení její smrti začal rozpadat. Strange přemlouval Uatu, aby zasáhnul, ten však odmítnul. Tak byl celý svět zničen.

1×05 – What If… Zombies?!

V roce 2018 ho infikoval Iron Man kvantovým virem a byl zabit mravenci Wasp poté, co se pokusil sníst Bruce Bannera.

1×08 – What If… Ultron Won?

Později Strange navštívil fyzicky Uatu v Zrcadlové dimenzi. Pozorovatel tam Strangovi slavnostně řekl, že nemá možnosti bojovat proti Ultronovi, který byl z jiného vesmíru. Strange soucítil s Pozorovatelem a zeptal se, zda je připraven nahlas porušit svou přísahu. Ačkoli zpočátku váhal, Pozorovatel shromáždil dost odvahy, aby přímo požádal Strange o pomoc a porazil s ním tak Ultrona.

1×09 – What If… The Watcher Broke His Oath?

Strange spolu s Captain Carter, Thorem, Erikem Killmongerem, Gamorou a Star-Lordem vytvořili Strážce Multivesmíru. Tým bojoval proti Ultronovi ve více realitách, Strange dal týmu ochranné kouzlo, aby vydrželi sílu Ultrona. Strange ovládal plnou sílu své magie proti Ultronovi a postavil se proti němu se svými démonickými draky a hordy zombie. Jakmile byl Ultron vymazán Zolou, Zola i zrádný Killmonger se pokusili získat Kameny nekonečna, což vedlo k tomu, že je Strange uvěznil ve zmenšené časové bublině. Strange byl poté Uatem pověřen hlídáním vězňů, což byla role, kterou Strange přijal s radostí, když teď neměl nic než čas.

Foto: Disney+

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
ori

Rozhodne jedna z najlepších postáv seriálu, parádne sa podaril.

webmaster
31.12.2021 | 22:38:17
Babylonian

Nejlepší postava seriálu. A kurva tak šíleně OP!

7.10.2021 | 22:24:21

Nepřehlédněte

Seznamte se s Kahhori, nejnovější superhrdinkou ze seriálu What If…?

Seznamte se s Kahhori, nejnovější superhrdinkou ze seriálu What If…?

Ve druhé řadě seriálu What If…? se setkáváme s novou superhrdinkou Marvelu, Kahhori. Jaký bude její příběh a čím se epizoda bude zabývat, se dozvíte v následujícím článku.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Sociální odkazy

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama