Narcos: Mexico Rekapitulace epizody Just Say No

Rekapitulace epizody Just Say No

Rekapitulace epizody Just Say No

Po upevnění pozice vůdce kartelu Félixe Gallarda se dočkáme dalšího napětí mezi členy kartelu, ale především nás čeká skvělé vyprávění. Pojďte si s nám zrekapitulovat osmou epizodu s názvem Just Say No.

3 0
6.1.2019

Na začátku epizody se dostáváme do přestřelky na marihuanovém poli Rafaela ‚Rafy‘ Cara Quintery, které bylo odhaleno mexickými vojáky, které vedou agenti DEA Enrique ‚Kiki‘ Camarena, Jaime Kuykendal a Butch Sears. Policisté bitvu proti kartelu vyhrají a tato akce je později označena za nejúspěšnější policejní razii v dějinách DEA. Po této akci se Kiki dostává do obecné povědomosti všech členů kartelu, a hlavně tedy Migueli Ángelu Félix Gallardovi, na kterého Kiki u auta v předchozí epizodě řval.

(Rafa snažící se zabránit útoku na pole, foto: Netflix)


U Félixe se dějí důležité změny. Poslal svoji ženu pryč, protože už ji prý dle svých slov nepotřebuje; ta odešla i s jejich dítětem. Když se Félix dozvídá, že jeho farma s marihuanou byla zabavena Američany, uvědomuje si, že přišel kvůli kšeftu o rodinu a také si uvědomuje, že je poprvé zranitelný. Této slabé chvíle si začínají všímat ostatní, a chtějí ji co nejdříve a nejlépe využít.

Když se Félix rozhodne navštívit své sídlo, čekají tam na něj Ernesto ‚Don Neto‘ Fonseca Carillo a Rafael, kteří jsou oba zdecimováni ztrátou. Don Neto ztratil syna a Rafa ztratil své rostlinky. Oba, spíše tedy Rafa, jsou psychicky na dně, a chtějí od Félixe záruku bezpečí, kterou jim však Félix v tuto chvíli na sto procent dát nemůže. Rafa smutný a naštvaný odchází. Félix si také uvědomuje, že oslabil ještě víc, než si dokázal připustit.

Mezitím se agenti na párty dozvídají, že jsou jejich akce známé, a že si v DC získali několik lidí. Vedení jim následně pošle kontrolory, kteří zhodnotí, jestli je jejích program výhodný. Všichni agenti to vidí jako příležitost a uvědomují si, že možná nebudou přeřazeni na nové pozice, a že zůstanou v Guadalajaře.

(Amado s Donem Pablem vyslýchají řidiče náklaďáku, foto: Netflix)

U Rafaela doma se také dějí divoké věci. Jelikož si konečně uvědomuje, co z něj udělal kokain, a že kvůli němu přišel i o přítelkyni Sofí Conesu, rozhodne se, že s ním skoncuje. To mu však moc dlouho nevydrží.

V Guadalajaře se Félix rozhodne, že v Juarézu nejdou věci moc dobře a pošle za místním Donem Pablem svého zástupce Amada Carilla Fuentese, který má věci napravit. Amado promluví s Donem Pablem. Vztahy mezi Guadalajarou a Juarézem jsou tedy zachráněny. Spolu s Donem Pablem se pak vydávají na cestu za ztraceným náklaďákem, a když ho najdou, Amado si všímá unikátního způsobu skrývání zásilek.

Do Guadalajary už přijeli i kontroloři, kteří zkontrolují všechny dokumenty a jedou zpět domů, aby se rozhodli, co dál. Později zavolají kontroloři Jaimemu a sdělí mu zprávu ohledně dočasného zdržení se ze strany Spojených států amerických. Informaci sdělí Kikimu, který je vzteky bez sebe.

(Kiki a jeho manželka den před Kikiho únosem, foto: Netflix)

V kartelu se rozjíždí debata ohledně slabošství Félixe, jelikož nechce chytit Kikiho, aby na sebe nepřilákal pozornost ze strany DEA. Jeho poskoci však jednají za něj, a když se dozvídá o plánu zajetí Kikiho od Dona Neta, který to zjistil od Rafaela, je už pozdě, jelikož už Kiki byl zadržen. Félix je naštvaný jak na Rafaela, tak na El Azula, který akci zinscenoval. Don Neto je nespokojen a prosí Félixe, aby si našli jinou poušť a začali znovu. Félix následně dává rozkaz, aby kumpáni kartelu Kikiho začali vyslýchat a mučit.

Jak se vám líbila osmá epizoda? Sdělte nám svůj názor v komentáři.

Diskuze /0

Zatím žádné komentáře… Buď první!
Ale k tomu se musíš registrovat nebo se !

Novinky

Narcos: Mexico se vrátí s druhou řadou

Narcos: Mexico se vrátí s druhou řadou

Streamovací služba Netflix řeže hrdla svým seriálům jako po másle. Fanoušci Narcos se bát nemusí. Náš výlet do Mexika totiž bude mít své pokračování. Seriál se dočká druhé řady. Podívejte se na video, kterým to Netflix oznámil.

Anketa

Jaká série je vaše nejoblíbenější?

Jaká série je vaše nejoblíbenější?

Jelikož jsme se nedávno dočkali první série spin-offu Narcos s podtitulem Mexiko, rozhodli jsme se, že uspořádáme anketu, ve které můžete hlasovat, jaká řada seriálu Narcos je vaše nejoblíbenější.

Reklama

Postavy na hracích kartách

Postavy na hracích kartách

Reklama

Najdete nás