Perception (Prozíravost)
90/100 - 25×

Perception(Prozíravost)

Doktor Daniel Pierce je excentrickým učitelem neurovědy na univerzitě, který svět a lidskou mysl vnímá trochu jinak – na jedné straně pro něj nejsou nezvyklé halucinace a iracionální chování, na straně druhé ale až neuvěřitelně rozumí lidské mysli a zná lidské chování. Své bývalé studentce Kate Moretti teď kývne na spolupráci s FBI a bude pomáhat řešit ty nejzapeklitější případy.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | TNT | 43 minut
žánr
Detektivní, Drama, Romantický
hrají
Eric McCormack (Daniel Pierce), Rachael Leigh Cook (Kate Morettiová), Arjay Smith (Max Lewicki), Kelly Rowan (Natalie Vincent)

S02E01: Ch-Ch-Changes

S02E01: Ch-Ch-Changes

V prvním díle druhé řady s názvem Ch-Ch-Changes musí Daniel udělat psychologický posudek na muže, jež zabil svou manželku a poté si prostřelil hlavu. Kate se zase naopak musí poprat se setkáním se svým bývalým manželem Donniem.

sk
25.6.2013
4 000 000
43 minut

První díl druhé řady začíná pár měsíců poté skončení řady první. Daniel bere na svou nemoc prášky a zdá se být celkem v pořádku. Z jeho přátelství s doktorkou Caroline Newsomovou se podle očekávání vyklubala láska a Daniel přímo září štěstím. Sice se zatím s Caroline nechtějí moc ukazovat na veřejnosti, protože se Caroline bojí reakcí svých kolegů, jelikož Daniel byl svého času jejím pacientem, ale tráví spolu hodně kvalitního času.

Objeví se Katin bývalý manžel Donnie Ryan (v jehož roli se nám bude objevovat Scott Wolf), který je právník a právě se zabývá žalobou na Billyho Flynna, který svou ženu poté, co ho opustila, tři dny mučil a následně ji brutálně uškrtil.

Billy byl již dříve odsouzen k smrti, ale poté se jistému právníkovi povedlo tento rozsudek při odvolání zvrátit kvůli “neefektivnímu obhájci“, který nikdy nenechal udělat zhodnocení Billyho příčetnosti v době, kdy se tohoto činu dopustil.

Donnie přemluví Kate, aby přesvědčila Daniela, aby udělal Billyho zhodnocení a poté dosvědčil u soudu, co zjistil. Donnie ovšem počítá s tím, že mu Daniel pomůže Billyho odsoudit, ale výsledkem Danileova vyšetření je, že kulka, kterou si Billy prostřelil hlavu, vymazala řadu jeho mozkových synapsí a díky tomu je z něj úplně jiný člověk. Dřív to byl násilnický potížista a nyní je z něj člověk, který je milý a pokorný a miluje umění. A toto Daniel dosvědčí i u soudu a poté, co dokonce i bratr oběti řekne, že by ho měli propustit, je Billy propuštěn.

U Daniela se v důsledku braní jeho prášků objeví třes rukou, který by mohl být, pokud se prášky nezmění nebo nevysadí, předzvěstí poruchy zvané Tardivní dyskineze, což je něco, co by Daniel nerad a proto si po dohodě se svým lékařem začne snižovat dávky léků, aby je mohl následně vyměnit za jiné. Výsledkem ovšem je, že se mu vrátí jeho halucinace. Objeví se u něj Billy a vysměje se mu, že ho převezl a že byl naivní, když si myslel, že se změnil.

Daniel hned běží za Kate, aby jí řekl, že je Billy oklamal a musí ho hned nechat zatknout, ale Kate mu oznámí, že Billy je již 12 hodin mrtvý. V tu chvíli Danielovi dojde, že měl halucinace.

Nakonec Billyho vraha najdou – je jím bratr oběti, který schválně svědčil v jeho prospěch, aby ho mohl následně zabít sám.

Na konci dílu vidíme Daniela, jak je na návštěve u Caroline a živě klábosí s Natálií :).

Epizodu napsanou Kenem Billerem a Jasonem Ningem režíroval Greg Beemanan.

Foto: TNTHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Budoucnost seriálu

Seriál Perception byl bohužel po třech řadách zrušen a dalších dílů se již nedočkáme. Patnáctou epizodou dáváme tedy doktoru Danielu Piercovi sbohem.

Reklama

Viděli jste...

Viděli jste...

Filtr seriálů
Reklama