Perception (Prozíravost)
90/100 - 25×

Perception(Prozíravost)

Doktor Daniel Pierce je excentrickým učitelem neurovědy na univerzitě, který svět a lidskou mysl vnímá trochu jinak – na jedné straně pro něj nejsou nezvyklé halucinace a iracionální chování, na straně druhé ale až neuvěřitelně rozumí lidské mysli a zná lidské chování. Své bývalé studentce Kate Moretti teď kývne na spolupráci s FBI a bude pomáhat řešit ty nejzapeklitější případy.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
3 sezóny | TNT | 43 minut
žánr
Detektivní, Drama, Romantický
hrají
Eric McCormack (Daniel Pierce), Rachael Leigh Cook (Kate Morettiová), Arjay Smith (Max Lewicki), Kelly Rowan (Natalie Vincent)

S01E04: Cipher

S01E04: Cipher

Ve čtvrtém díle musí Daniel prolomit kódovanou zprávu v novinách, jinak budou lidé umírat.

sk
30.7.2012
3 730 000
43 minut

Čtvrtý díl s názvem Cipher (Šifra) jako první díl nezačíná tím, že je Daniel ve škole a má přednášku. Začíná tím, jak Daniel a Lewicki sedí u snídaně, čtou si noviny a Lewicki narazí na článek (dopis editorovi), který si myslí, že by mohl Daniela zajímat. Začne mu ho v dobré víře předčítat a Daniel ho samozřejmě setře, že ho to nezajímá ani trochu. Autoři se rozhodli dát tam tentokrát komediální vložku, takže Lewicki, který už má Danielova jednání dost, vstoupí do stávky.

Pak se ale Daniel do novin začte, objeví se halucinace, která nás bude provázet tímto dílem a Daniel najde skrytou šifru informující o pěti vraždách, které se chystá pachatel spáchat. Samozřejmě hned běží za Kate, ale než se mu povede ji a Proberta přesvědčit, že opravdu není blázen, na stanici volá Chicagská policie a žádá jejich asistenci u útoku sarinem. První vražda proběhla. Všichni se snaží najít způsob, jak zabránit další vraždě, Daniel se dokonce pokusí navázat s vrahem komunikaci. Dostane od něj i další šifru, ale nepovede se mu ji rozluštit včas. A smrti pokračují a Daniel propadá depresi. Nakonec se jim povede zjistit, kdo je tím vrahem, ale stále nejsou schopni ho najít. Dostávají jen další a další šifry a hádanky, které se Daniel snaží rozluštit včas, ale ne vždy je úspěšný.

Povede se jim zachránit alespoň jednu z obětí, nebo vrah svůj seznam dokončí? To se dozvíte ve čtvrtém díle.

Mým nejoblíbenějším momentem dílu se stala scéna, kdy se Danielovy halucinace pustí do křížku a Natálie se snaží Daniela vyvést z omylu, do kterého ho uvádí jeho druhá halucinace :D.

A jedna zajímavost z tohoto dílu: Pokud si myslíte, že není možné komunikovat s člověkem, který je v komatu a umírá, podívejte se na tenhle díl a dozvíte se, jakým způsobem se to dá snadno udělat.

Dále hrají: Cary Elwes a Neal McDonough , který hrál například ve filmu Kapitán Amerika a seriálech Zoufalé manželky, Lékařské záhady a Vzkvétající město.

A s jakými nemocemi jsme se v této epizodě setkali?
Dislexie
Člověku, který trpí dislexií, slova a písmena plavou po stránce. Takže se bohužel psaní a čtení zcela vyhýbá.

Foto: TNTHodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
dm66

Ten vojak z 2.svetovej bol super.

16.8.2014 | 20:30:45

Budoucnost seriálu

Seriál Perception byl bohužel po třech řadách zrušen a dalších dílů se již nedočkáme. Patnáctou epizodou dáváme tedy doktoru Danielu Piercovi sbohem.

Stav překladu

Epizoda S03E15: Run

cz100%
DOKONČENO

Tento díl pro vás překládá Milenka

Reklama

Viděli jste...

Viděli jste...

Filtr seriálů
Reklama