Ratched (Ratchedová)
77/100 - 27×

Ratched(Ratchedová)

Prequel slavného filmu One Flew Over the Cuckoo's Nest se zaměří na životní příběh slavné sestry Ratchedové, která terorizuje celý ústav a vládne mu železnou pěstí. Proč taková byla? Na to najdeme odpověď v novém seriálu od Ryana Murphyho (American Horror Story).

USA | 2020 | Pauza
vysílání
2 sezóny | Netflix | 50 minut
žánr
Drama, Lékařský, Psychologický


S01E03: Angel of Mercy

S01E03: Angel of Mercy

Charles Wainwright navštěvuje paní Osgoodovou s informací, že našel Dr. Hanovera. Ta mu dá nabídku, která se nedá odmítnout.

cz sk
18.9.2020
50 minut

Charles Wainwright, jehož měla Mildred Ratchedová za reportéra, navštíví paní Osgoodovou. Ukazuje se, že je soukromý detektiv a jeho úkolem bylo najít Dr. Manuela Banagu. Oznamuje paní Osgoodové, že úkol splnil a jeho cíl se nyní jmenuje Dr. Hanover a je ředitelem ve Státní nemocnici v Lucii. Paní Osgoodová nabídne Wainwrightovi, že mu nezaplatí dohodnutých 10 000 dolarů (dnes by odpovídalo 100 000), ale rovnou 250 000 (dnes 3 000 000 dolarů), pokud jí přinese Hanoverovu hlavu.

Dr. Hanover nařídí sestře Bucketové, aby na pacientce vykonala novou proceduru s pomocí střídání teplé a studené vody. Proceduře jsou přítomni i Mildred a Huck a jsou jí zděšeni. Edmund zmanipuluje Dolly, aby mu udělala dobře, o čemž se dozví Mildred.

Charles Wainwright se pokusí Dr. Hanovera zabít, ale tomu se podaří utéct. Charles se poté vydá za Mildred, o kterou se už předtím pokoušel. Tentokrát s jejími hrami souhlasí a Mildred by v nich chtěla v budoucnu pokračovat. Ale jak se Charles vyjádří, tohle bylo ujeté i na něj. Gwendolyn Briggsová se svěří manželovi, že v jejich manželství už nemůže déle setrvávat. Jejich dohoda sice prospívala oběma, ale Gwendolyniny city k Mildred jí nedovolí pokračovat.

Sestra Bucketová nahlásí Dr. Hanoverovi, že se postrádá pacient Dario a je třeba ho najít. Ratchedová jejich rozhovor přeruší, jelikož to byla ona, která se po jeho sebevraždě zbavila těla a pomohla tak Dr. Hanoverovi. Mildred z něj poté vytáhne, proč po něm Wainwright jde. Kdysi léčil Henryho, syna paní Osgoodové a v rámci terapie mu podal LSD. Bohužel Henry mu nestřežené chvíli podal 200násobek dávky. Henry pod vlivem dávky uřízl ruce zahradníkovi a amputoval si svoje ruce. Dr. Hanover se pokoušel Henryho zachránit a zkoušel mu přišít zahradníkovy ruce a poté utekl. Henrymu ruce odpadly a poté přešel do sepse a málem umřel. Nakonec se ale zotavil, ale přišel o nohy, jež mu kvůli infekci musely být amputovány. Mildred se rozhodne Dr. Hanoverovi pomoci, jelikož on je tím, kdo jí může pomoci s jejím bratrem.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Jackie Decker

Ten příběh s Henrym byl vážně síla :D

23.9.2020 | 19:39:30
Lucifrid

Pěkně se to rozvíjí a Murphy je v ráži, jako obvykle.

webmaster, korektor
20.9.2020 | 0:11:53
Poolverine

Všetko čoho sa dotkne Ryan Murphy a Netflix musí obsahovať LGBT. Z filmu zo 70 rokov Mildred nebola lesba, ale teraz zrazu vďaka netflixu je? Úbohé. Zrazu sú všetci gayovia. Iba to pokazí celý príbeh. Shame.

překladatel
19.9.2020 | 23:06:00

Filtr seriálů
Reklama