Scream (Vřískot) Co se skrývá za názvy epizod? II. díl

Co se skrývá za názvy epizod? II. díl

Co se skrývá za názvy epizod? II. díl

Přinášíme pokračování série článků, ve kterých rozebereme pozadí názvů epizod druhé řady. Přijdou vám povědomé? Tak si pojďte připomenout, čím se nechali tvůrci seriálu Scream inspirovat.


13 0
6.8.2016

6. Jeepers Creepers

Zdroj: United Artists, American Zoetrope, Cinerenta – Cinebeta

Horor: Jeepers Creepers
Obsah: Sourozence jednou v noci málem vytlačí ze silnice dodávka. On se rozhodne vrátit na místo a objeví tam potrubí, kterým se spustí dolů. Následuje boj o život obou sourozenců…
Můj názor: Další film, který jsem, já ostuda, neviděla. Podle popisu se zdá být rozhodně zajímavým. Spojitost se seriálem, řekla bych, je v pouti, která je stejně opuštěná jako díra v zemi. Nebo v tom vidí někdo jinou spojitost? Napište nám.


7. Let The Right One In

Zdroj: EFTI, Sandrew Metronome Distribution Sverige AB, Filmpool Nord

Horor: Ať vejde ten pravý
Obsah: Outsiderský chlapec se seznámí se záhadnou sousedkou. Ta je opravdu záhadná. Je to totiž upírka.
Můj názor: Konečně opět něco, co jsem viděla díky své posedlosti upířím žánrem. Ač je tenhle film vychvalovaný až do nebe, na mě byl moc stoický, věčně se nic nedělo, přišel mi moc umělecký. Vůbec mě nebavil a jen si pamatuju, že mě zaujal konec. Co se tam ale odehrálo, to už skutečně nevím, což mluví samo za sebe… A proto ani nevím, jakou spojitost by mohl mít film s tímto dílem. Pokud vás něco napadá, určitě nám napište.

8. Village of the Damned

Zdroj: Universal Pictures, Alphaville Films

Horor: Městečko prokletých
Obsah: Malé město začnou ovládat děti narozené ve stejný den, děti s nadpřirozenými schopnostmi a podivným, velmi podobným vzhledem.
Můj názor: Záležitost, kterou jsem viděla poměrně nedávno. Mám ráda téma „posedlých“ dětí, takže za mě palec nahoru. A koho nenalákaly šílené děti, určitě naláká obsazení: „Superman“ Christopher Reeve, „Kdopak to mluví“ Kirstie Alley, a „Luke Skywalker“ Mark Hamill. Řekla bych, že tento díl měl spojitost s filmem tu, že se tu hlavne cílilo na mladé.

9. The Orphanage

Zdroj: Esta Vivo! Laboratorio de Nuevos Talentos, Grupo Rodar, Rodar y Rodar Cine y Televisión

Horor: Sirotčinec
Obsah: Žena, která vyrostla v sirotčinci, se do něj v dospělosti vrátí. Tajemný děsivý dům je ale evidentně plný tajemství.
Můj názor: Záležitost, na kterou se chystám. Zase ty děti… Tady byla spojitost jasná. Mejdan v opuštěném sirotčinci.

10. The Vanishing

Zdroj: Twentieth Century Fox Film Corporation

Horor: Záhadné zmizení
Obsah: Žena záhadně zmizí při zastávce u pumpy. Policie je k ničemu, tak po ní její snoubenec pátrá sám. Nejde mu to, až náhodou narazí na skutečného pachatele. Ten se rozhodne pokračovat v experimentu, který započal se snoubenkou, a zabít ho. Podaří se jeho nové přítelkyni dorazit včas?
Můj názor: Opět neznám. Jsem to ale ostuda, vážně :D Tady podle mě šlo o závod s časem, když Audrey s Emmou hledaly Noaha a Zoe.

Druhý díl našeho miniseriálu je u konce. Viděli jste jmenované filmy? Co na ně říkáte? Nebo jsme vám zavdali inspiraci, na co se podívat? Podělte se s námi o vaše názory.

První díl | Třetí díl

Diskuze /1

LacicikDex

The Orphanage je podľa mňa určite povinná jazda pre každého, čo má rád mysteriózne horory. Jeden z mojich obľúbených :-)

17.8.2016 | 11:58:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Staň se členem našeho kultu. Hlasuj pro Ednu.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S02E13: Halloween

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @LadyAlex, @Plocan a @komcus

Sedí na verze Scream The TV Series:

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit.. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Reklama

Nepřehlédněte

Co se skrývá za názvy epizod? III. díl

Co se skrývá za názvy epizod? III. díl

V posledním článku této série vám přinášíme objasnění názvů posledních dvou epizod. Pojďte se tedy s námi podívat, co tvořilo předlohu poslední části druhé série.

Narozeniny herců