Stargate SG-1 (Hvězdná brána)
95/100 - 521×

Stargate SG-1(Hvězdná brána)

Chtěli jste někdy mít teleport nebo jinou hračičku, abyste nemuseli sáhodlouze cestovat či odbíhat do kuchyně? Tým SG-1 takovou hračičku má. Ale ta místo do supermarketu či na úřad lidi hezky přesouvá světelné roky daleko do dosud neprobádaných končin vesmíru a umožní nám seznamovat se s novými mimozemskými civilizacemi. Cool, že? Miliony fanoušků souhlasí.

USA | 1997 | Ukončeno
vysílání
10 sezón | Syfy | 43 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Sci-fi

S02E15: The Fifth Race (Pátá rasa)

S02E15: The Fifth Race (Pátá rasa)

Daniel Jackson informuje zbytek SG-1 a Hammonda o Heliopolis, kde byl Ernest Littlefield. Dozvídáme se, že na planetě, kam byla poslána sonda, je nápis v jazyce Antiků, které ještě naši hrdinové neznají. Jdou na planetu, kde je jen jedna místnost s podivným zařízením trčícím ze zdi. Když se na to O'Neill podívá zblízka, zařízení ho chytne za hlavu a něco do něj nahraje. Poté O'Neill zkolabuje a naší hrdinové se musí vrátit na Zem.

cz sk
22.1.1999
43 minut

Po hodině, kdy byl O'Neill v katatonickém stavu, se snaží všechny přesvětčit, že je v pořádku. Nakonec O'Neill použije antické slovo místo pozemského. Hammond řekne, ať ho hlídají. Následně si O'Neill vezme Teal'ca jako společníka na box, kde se opět projeví jeho jiný jazyk. Poté jdou za Danielem, aby přišel na to, proč ztrácí falutas řádně mluvit, načež Daniel přijde na to, že jde o slovo schopnost. Dále O'Neill přečte onen kruh z planety, který je na obrazovce, a řekne „Nou ani anquueitas“ a napíše na tabuli matematiku v osmičkové soustavě. Zjistí se, že jeho mozek má vysokou úroveň aktivity. O'Neill zničeho nic přepíše strojový kód v počítači a v databázi se objeví další brány. O'Neill úplně ztrací schopnost mluvit naší řečí a Jackson konečně přichází na to, že má v sobě archiv stavitelů bran – Antiků. Musí se pokusit najít Antiky. Mezitím O'Neill vytvoří modul nulového bodu (ZPM) z pozemsko-jaffských materiálů. Následně se pokusí zadat adresu, ale brána nemá dost energie. O'Neill zapojil ZPM a nakonec se otevřela červí díra s adresou s osmi symboly do jiné galaxie. Do galaxie Ida, kde sídlí Asgardi, kteří O'Neillovi pomůžou odstranit vědomosti Antiků z jeho hlavy.Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lucie.8

Super díl.

webmaster
22.7.2021 | 12:05:28
ori

Jeden z najlepších dielov druhej série.

webmaster
14.5.2021 | 17:55:34
RedRose

Tohle byl skvělej díl :-)

16.3.2021 | 12:34:35

Filtr seriálů
Reklama