The Boys (Banda)
95/100 - 236×

The Boys(Banda)

Skupinka obyčejných lidí, kteří si říkají Banda, stojí proti superhrdinům, kteří se ne vždy chovají tak, jak se na první pohled zdá a očekává.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
4 sezóny | Amazon | 50 minut
žánr
Akční, Komiksový, Sci-fi
hrají
Jensen Ackles (Soldier Boy), Karl Urban (Billy Butcher), Jack Quaid (Hughie Campbell), Antony Starr (Homelander), Erin Moriarty (Starlight), Dominique McElligott (Maeve), Jessie T. Usher (A-Train), Laz Alonso (Mother's Milk), Chace Crawford (Deep), Tomer Capon (Frenchie), Karen Fukuhara (Kimiko), Nathan Mitchell (Black Noir), Elisabeth Shue (Madelyn Stillwell), Alex Hassell (Translucent), Aya Cash (Stormfront)

Soldier se předvádí v plné parádě a Butcher má novou holku

Soldier se předvádí v plné parádě a Butcher má novou holku

Máme za sebou pátou epizodu, která byla plná zajímavých zvratů a posunů v ději. Pojďme si krátce zrekapitulovat pátý díl třetí série.

10 1
20.6.2022

Homelander ovládá Vough

Samolibý Homelander pokračuje v nenásilném převzetí Voughtu a jde mu to jako po másle. V minulé epizodě se mu podařilo odstranit Stana Edgara a nyní dosadil do čela Ashley, která mu zobe z ruky. Zároveň se i účastní zasedání nejvyšší rady. Prostě z superhrdiny se stává nepsaný generální ředitel společnosti a každého, kdo s nám nesouhlasí pošle okamžitě k šípku.

Stejně tak dosazuje své kamarády i na další důležité posty. Nedá se tedy říct, že by Deep a Homelander byli kamarádi, ale momentálně se Homelanderovi snaží každý, respektive téměř každý, zavděčit.

Mezi Hughiem a Starlight se skřípe 

Každý vztah má svá lepší a horší období. Hughieho a Starlight teď pravděpodobně čeká ta horší část. Starlight se totiž nelíbí, jak moc si Hughie užívá své nové schopnosti. I když jsou jen dočasné.
Hughie si totiž V24 oblíbil víc než by tomu bylo zdrávo a jeden by řekl, že by se klidně nechal nadopovat Sloučeninou V dobrovolně.

Butcher a Hughie jsou na stopě Soldier Boyovi; Foto: Amazon

Butcher a Maeve

Maeve a Butcher mají jedno společné. Oba nenávidí Homelandera a to mezi nimi tvoří poměrně velké pouto. Zdá se, že tak velké, že je to oba k sobě přitahuje a Butcher je schopný pominout i to, že Maeve je suprák a ještě k tomu suprák ze Sedmičky. Jejich scénka byla sice poměrně krátká, ale dost impulzivní a jeden by řekl, že máme zaděláno na nový pár seriálu.

Maeve to podle nás má z celé Sedmičky nejvíc nahnuté.
Jednak Homelander ví, že něco kuje s Butcherem, zadruhé Maeve má proti Homelanderovi video z letadla a také se vůči němu nebere žádné servítky. S klidným srdcem mu tedy řekne, že ho nenáviděla již od první chvíle, což u Homelandera musí vyvolávat značně nelibé pocity.

Kimiko bez schopností

Soldier Boy se nám pěkně vybarvil. Jeho síla mu umožňuje udělat ze supráků obyčejné lidi. I když to vypadalo, že Kimiko nepřežije čtvrtou epizodu, tak nakonec se vše vyvinulo správným směrem. Kimiko žije, má to ale jeden háček. Nemá už žádné schopnosti a je z ní obyčejný člověk.
Zatím nevíme, jestli jde o nějaký dočasný efekt, ale i tak je to nejzajímavější schopnost, kterou jsme zatím viděli. Mnozí fanoušci teď doufají, že v závěru třetí řady skončí Homelander bez schopností.

Blue Hawk se otírá o téma rasismu

Amazon si v The Boys dovoluje opravdu mnohé. Ve třetí řadě tu máme další ožehavé téma. Black Live Matters asi netřeba představovat. Po smrti Georga Floyda se v Americe zvedla vlna nevole vůči policejnímu rasismu.
Black Hawk kuje do žhavého železa a vykřikuje hesla typu: „v černošských čtvrtí je vyšší kriminalita“ a úplně nejvíc tomu dává na frak, když křičí „na všech životech záleží“.

Tento suprák má své dny pravděpodobně spočítané. Bude zajímavé sledovat, jestli ho dokáže zabít samotný A-Train.

Soldier Boy byl milým zpestřením páté epizody; Foto: Amazon

Soldier Boy nastupuje v plné parádě

Konečně jsme se dočkali. O této postavě se zatím hodně mluví, ale v akci jsme ji moc neviděli. V páté epizodě jsme se dočkali Soldier Boye v plné parádě. Dokonce nám poodhalil svou minulost, což se tvůrci celkem zajímavě rozhodli udělat ve stejné epizodě, ve které Maeve řekla Homelanderovi, že ho nenáviděla již od samotného začátku.

Přesně tahle slova věnovala i Crimson Countess i svému milému Soldier Boyovi. Ano, Crimson Countess a Soldier Boy tvořili pár. Crimson Countess pak Soldier Boye zaprodala Rusku a sama pak mohla žít poklidným životem.
Není tedy divu, že po svém osvobození se Soldier Boy vydal přímo za svou přítelkyní, aby se pomstil. Pomsta to byla přímo výbušná a ze superhrdinky nám toho moc nezbylo.

Soldier Boye rozhodně nezapomeňte ohodnotit i v jeho profilu.

Co se vám na páté epizodě líbilo nejvíc?

Zdroj anotačního obrázku: Amazon

Diskuze /3

sten1122

BOLA TO 5EPIZODA MIMOCHODOM

21.6.2022 | 9:17:03
pavel.hangman

Homelander bez schopností je divácky i scénáristicky jistě zajímavá vyhlídka. Paybacks by se Soldier Boye nezbavili, kdyby k tomu neměli setsakra dobrý důvod, ve výsledku to může být ještě větší magor než právě Homelander.

#3 Basim
21.6.2022 | 21:29:50
Basim

#2 pavel.hangman: Teď má mít ta velkolepá komiksová událost Herogasm na tom ostrově. Jinak Soldier boy se nakonec stane vůdce sedmičky a bude hlavní záporák čtvrté série.

23.6.2022 | 11:46:13
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S03E08: The Instant White-Hot Wild

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro třetí řadu jsou z Amazonu.

Minule jste viděli...

V závěrečné epizodě jsme se dočkali nečekaných soubojů

V závěrečné epizodě jsme se dočkali nečekaných soubojů

Závěr třetí řady nám nabídl hned několik zajímavých soubojů. Kdo s kým poměřil síly a kdo se s kým spojil? Shrňme si události poslední epizody.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Momentka

Momentka

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama