The Gilded Age (Pozlacený věk)
89/100 - 13×

The Gilded Age(Pozlacený věk)

Osmdesátá léta 19. století byla v New Yorku plná změn. Na vlastní kůži to pozná osiřelá mladá dívka Marian Brook, která se sem přestěhuje. Ta se totiž ocitne uprostřed zcela nového světa, ve kterém musí čelit jak svým tetám, tak i zámožné rodině Russellových.

USA | 2022 | Pauza
vysílání
3 sezóny | HBO | 55 minut
žánr
Drama, Historický
hrají
Christine Baranski (Agnes van Rhijnová), Cynthia Nixon (Ada Brooková), Carrie Coon (Bertha Russellová), Morgan Spector (George Russell), Denée Benton (Peggy Scottová), Louisa Jacobson (Marian Brooková), Taissa Farmiga (Gladys Russellová), Blake Ritson (Oscar Van Rhijn), Harry Richardson (Larry Russell), Thomas Cocquerel (Tom Raikes), Simon Jones (Bannister), Debra Monk (Armstrongová), Kristine Nielsen (Paní Bauerová), Taylor Richardson (Bridget), Ben Ahlers (Jack Trotter)

Postavy

 • Agnes van Rhijnová

  Agnes van Rhijnová

  Agnes je hrdá a tvrdohlavá aristokratka, která se nikdy nesmíří s nastupujícími změnami a že dávné hodnoty jsou nahrazovány novými. Ráda všem říká, co mají dělat a sdílí své upřímné názory, které se ne všem líbí.

  Sezóny 2
  2022 -
 • Ada Brooková

  Ada Brooková

  Na rozdíl od své sestry Agnes si Ada nikdy nenašla manžela a byla nucena spoléhat na podporu své sestry. Není konfrontační, ale je schopná postavit se za to, čemu věří. Je velmi milá, vstřícná a dokáže pomoci svým zaměstnancům i rodině v nouzi.

  Sezóny 2
  2022 -
 • Bertha Russellová

  Bertha Russellová

  Bertha pochází z běžné střední třídy, vždycky ale chtěla patřit mezi bohaté a vyšší třídu. Proto dala na svůj instinkt a provdala se za George, syna z obchodní rodiny, který se ukázal být finančním géniem. Je odhodlaná využít své peníze k tomu, aby prorazila ve společnosti, která se brání změnám.

  Sezóny 2
  2022 -
 • George Russell

  George Russell

  George je něco jako baron své doby. Ve společnosti je velmi příjemný. Miluje svou ženu a své děti, ale v podnikání je naprosto nemilosrdný. Díky podníkání získal miliony dolarů. Je velmi ambiciózní a v každé výzvě musí vyhrát.

  Sezóny 2
  2022 -
 • Peggy Scottová

  Peggy Scottová

  Mladá, ambiciózní spisovatelka. Vyrůstala v New Yorku a vystudovala prestižní Institut pro barevnou mládež ve Philadelphii. Pomůže Marian při cestě do New Yorku a stávají se z nich přítelkyně. Nemá příliš dobrý vztah se svými rodiči, hlavně s otcem, který odsuzuje její zaměstnání novinářky.

  Sezóny 2
  2022 -
 • Marian Brooková

  Marian Brooková

  Milá, silná a upřímná Marian se narodila do pensylvánské rodiny. Její otec jí po smrti nezanechal vůbec nic a tak je nucená přestěhovat se k tetě Agnes. Ví, že jejím osudem je co nejlépe se vdát a přežívat, ale touží po něčem větším. Je omezována pravidly své tety a doby ve které žije. Často se snaží Agnes postavit a dělat si, co považuje za správné.

  Sezóny 2
  2022 -
 • Gladys Russellová

  Gladys Russellová

  Klasické, nevinné a milé dítě bohatých rodičů, která už nechce aby s ní její matka zacházela jako s dítětem – touží být ve společnosti a potkávat vhodné mladé muže. Matka ji využívá jako nástroj pro vlastní ambice a nutí ji do společensky výhodných situací.

  Sezóny 2
  2022 -
 • Oscar Van Rhijn

  Oscar Van Rhijn

  Charismatický syn Agnes van Rhijn. Rozhodl se, že je čas se usadit a tak hledá bohatou, seriózní dědičku, která mu umožní žít jako do teď. Chytrý, atraktivní, vyrovnaný, okouzlující a zlomyslný, rád žertuje. Je jedním z mála lidí, který se dokáže postavit své matce a neposlouchá její rady.

  Sezóny 2
  2022 -
 • Larry Russell

  Larry Russell

  Larry je přitažlivý a dobromyslný, čerstvý absolvent Harvardské univerzity, který touží prorazit si cestu do světa. Je především syn své matky, její Achillova pata, jediný člověk, kterého bezmezně miluje a on miluje ji. Chrání svou malou sestru Gladys a stejně jako ona i on je dítě bohatých rodičů. Na penězích mu nezáleží, protože jich měl vždycky dost.

  Sezóny 2
  2022 -
 • Tom Raikes

  Tom Raikes

  Tom je rozumný mladý právník z Doylestownu. Byl kariérně orientovaným praktickým mužem, ale když potká Marianu, osiřelou dceru svého zesnulého klienta, uchvátí ho. Stěhuje se do New Yorku ve snaze navázat s ní vztah. Tom chápe, že Marianiny tety jsou velmi konzervativní a dává si pozor, aby nepřekročil žádné hranice.

  Sezóny 1
  2022 - 2022
1

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů