The Last Kingdom (Poslední království)
93/100 - 200×

The Last Kingdom(Poslední království)

V roce 872, kdy většina království v dnešní Anglii padla do rukou Vikingů, dokázal Wessex jako jediný nájezdům pod velením krále Alfréda Velikého vzdorovat. Uhtred, syn saského šlechtice, se stane kvůli Vikingům sirotkem. Navíc jej unesou a vychovají mezi sebou. Donucen vybrat si mezi zemí svého původu a lidmi, kteří jej vychovali, je jeho loajalita věčně testována. Kdo vlastně je, Sas, nebo Viking?

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | BBC Two, Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Válečný
hrají
Alexander Dreymon (Uhtred), David Dawson (Alfréd), Emily Cox (Brida), Tobias Santelmann (Ragnar mladší), Ian Hart (Beocca), Rune Temte (Ubba), Matthew MacFadyen (Lord Uhtred), David Schofield (opat Eadred), Charlie Murphy (Iseult),

Ravn

Ravn

Moudrý starý muž, otec jarla Ragnara.

Sezóny 1
2015 - 2015

Základní informace

Otec jarla Ragnara, Ravn, je „skald“ (vikinský básník a moudrý muž). Vzhledem ke svým značným životním zkušenostem má již nadhled a jedná s klidem, když je třeba vyřešit zapeklitý problém. O svou moudrost se dělí s Uhtredem, který je pro slepého Ravna jeho očima.

Zajímavostí je, že Ravn mluví hned několika jazyky včetně jazyka Dánů, Anglosasů, Velšanů, Franků a západních Slovanů. Vystupuje tedy také jako překladatel pro svého syna Ragnara a také pro jarla Ubbu Lothbroka.

Foto: BBC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
S.T.A.L.K.E.R.

Dal bych mu pět hvězd, ale na to tam byl bohužel moc krátce.

8.6.2019 | 14:58:38
Wolfinator1

Tu chvilku co tam byl byl super

17.4.2017 | 0:16:33

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější Dánové

Reklama

Nejoblíbenější Sasové

Narozeniny

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama