The Last Kingdom (Poslední království)
93/100 - 199×

The Last Kingdom(Poslední království)

V roce 872, kdy většina království v dnešní Anglii padla do rukou Vikingů, dokázal Wessex jako jediný nájezdům pod velením krále Alfréda Velikého vzdorovat. Uhtred, syn saského šlechtice, se stane kvůli Vikingům sirotkem. Navíc jej unesou a vychovají mezi sebou. Donucen vybrat si mezi zemí svého původu a lidmi, kteří jej vychovali, je jeho loajalita věčně testována. Kdo vlastně je, Sas, nebo Viking?

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | BBC Two, Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Válečný
hrají
Alexander Dreymon (Uhtred), David Dawson (Alfréd), Emily Cox (Brida), Tobias Santelmann (Ragnar mladší), Ian Hart (Beocca), Rune Temte (Ubba), Matthew MacFadyen (Lord Uhtred), David Schofield (opat Eadred), Charlie Murphy (Iseult),

Beocca

Beocca

Saský kněz, který provází Uhtreda na jeho cestě životě již od mládí.

Sezóny 4
2015 -

Jako kněz v domácnosti lorda Uhtreda je u toho, když mu umře jeho nejstarší syn a právě on překřtí Osberta na Uhtreda. Následně se stává Alfredovým nejdůvěryhodnějším poradcem.

Jako takový viděl Uhtreda vyrůstat a ví o jeho právu na trůn Bebbanburgu. Je zbožný, ale to mu nebrání v používání ironie. Jeho názorů si Uhtred velmi cení. Stále doufá, že se Uhtred odpoutá od svých pohanských zvyklostí, k čemuž se mu snaží dopomoct.


Foto: BBC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Magdalena888

jedinečný a chytrý ochránce Uhtreda

26.6.2020 | 14:27:35
S.T.A.L.K.E.R.

Skvělý přítel Uhtreda. Na to, že to je kněz, tak se s tím občas vůbec nepáře. Opravdu si nezasloužil takhle přijít o manželku.

8.6.2019 | 14:52:42
Wolfinator1

Obecně nemám moc rád ty přeboželý křesťany, ale uznávám, že je i rozumný slušný a dobře zahraný

17.4.2017 | 0:17:55

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější Dánové

Reklama

Nejoblíbenější Sasové

Narozeniny

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama