The Last Kingdom (Poslední království)
93/100 - 200×

The Last Kingdom(Poslední království)

V roce 872, kdy většina království v dnešní Anglii padla do rukou Vikingů, dokázal Wessex jako jediný nájezdům pod velením krále Alfréda Velikého vzdorovat. Uhtred, syn saského šlechtice, se stane kvůli Vikingům sirotkem. Navíc jej unesou a vychovají mezi sebou. Donucen vybrat si mezi zemí svého původu a lidmi, kteří jej vychovali, je jeho loajalita věčně testována. Kdo vlastně je, Sas, nebo Viking?

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | BBC Two, Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Válečný
hrají
Alexander Dreymon (Uhtred), David Dawson (Alfréd), Emily Cox (Brida), Tobias Santelmann (Ragnar mladší), Ian Hart (Beocca), Rune Temte (Ubba), Matthew MacFadyen (Lord Uhtred), David Schofield (opat Eadred), Charlie Murphy (Iseult),

Lord Uhtred

Lord Uhtred

Otec Uhtreda a vládce Bebbanburgu.

Sezóny 1
2015 - 2015

Základní informace

Otec Uhtreda, lord Uhtred, je impozantní bojovník a vůdce, vládce království Bebbanburg v Northumbrii. Je vážný a poněkud vzdálený své rodině, na kterou neměl moc času kvůli závazkům vůči své zemi.

Z manželství vzešli dva synové. Po smrti jehodnoho z nich neváhá a zavelí, aby byl mladší z nich pokřtěn na Uhtreda. Následně umírá při útoku Dánů.

Foto: BBC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
S.T.A.L.K.E.R.

Nemůžu dát víc hvězd postavě, co zde byla tak krátce a prakticky nic nepředvedla. Jeho jediná dobrá věc byla, že zplodil Uhtreda Ragnarsona.

8.6.2019 | 14:55:43

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější Dánové

Reklama

Nejoblíbenější Sasové

Narozeniny

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama