The Last Kingdom (Poslední království) Iseult

Iseult

Iseult

Královna, krásná čarodějka a jedna z žen, které Uhtredovi učarovaly.

Sezóny 1
2015 - 2015

Královna Iseult byla jednou ze dvou manželek cornwallského krále Peredura. Ona byla tzv. královnou stínů, jelikož uměla ovládat magii. Díky tomu byla stále pannou, protože jinak by ztratila své schopnosti a pro panovníka by se stala bezcennou.

I bez svých schopností Uhtredovi okamžitě učaruje. Navíc mu nedávají spát střípky vizí jeho budoucnosti, o které se s ním dělí. Tajemná, vznešená a nevázaná – na hony vzdálená Mildrith. Uhtred tak nemůže odolat jejím svodům dlouho a začne s ní žít, ačkoliv je v té době ještě ženatý.


Iseult pomůže zachránit syna krále Alfréda, Edwarda, a pro samotného krále vytvoří lék z bylin, který mu pomáhá na jeho neduhy. Jako pohanka je ale u dvora obávaná a nikdo jí nevěří. Alfréd ji navíc využívá jako pojistku, aby mu byl Uhtred věrný a neutekl k Dánům. Prorokovala, že Uhtred zplodí tři děti, dva syny a dceru, ale detaily neprozradila.

Byla zabita během bitvy o Ethandun na konci první série, což Uhtredovi zlomilo srdce.

Foto: BBC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Magdalena888

líbila se mi – kočka

26.6.2020 | 14:31:03
S.T.A.L.K.E.R.

Průměrná postava. A že by byla nějak zvlášť hezká, to se také říct nedá. Způsob její smrti mě sice překvapil, ale víceméně jsem rád, že tam nebyla delší dobu.

8.6.2019 | 15:03:42
QUIXILVER

Iseult bola kočka s espritom a kúskom tajomna v sebe … ale hlavne bola britónka, resp. welšanka, resp. cornwalčanka, teda keltka a nie sas(ka) …

13.4.2017 | 2:09:25

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější Dánové

Reklama

Nejoblíbenější Sasové

Narozeniny

Reklama

Sledujte nás