The Last Kingdom (Poslední království)
93/100 - 200×

The Last Kingdom(Poslední království)

V roce 872, kdy většina království v dnešní Anglii padla do rukou Vikingů, dokázal Wessex jako jediný nájezdům pod velením krále Alfréda Velikého vzdorovat. Uhtred, syn saského šlechtice, se stane kvůli Vikingům sirotkem. Navíc jej unesou a vychovají mezi sebou. Donucen vybrat si mezi zemí svého původu a lidmi, kteří jej vychovali, je jeho loajalita věčně testována. Kdo vlastně je, Sas, nebo Viking?

VB | 2015 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | BBC Two, Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Válečný
hrají
Alexander Dreymon (Uhtred), David Dawson (Alfréd), Emily Cox (Brida), Tobias Santelmann (Ragnar mladší), Ian Hart (Beocca), Rune Temte (Ubba), Matthew MacFadyen (Lord Uhtred), David Schofield (opat Eadred), Charlie Murphy (Iseult),

Mildrith

Mildrith

Uhtredova první manželka.

Sezóny 1
2015 - 2015

Základní informace

Krásná a urozená saská dívka, kterou si Uhtred vezme na popud Alfréda, aby získal pozemky a mohl se tak stát právoplatným hrabětem. To ale nevěděl, že jsou tyto pozemky v Oxtonu zatíženy značným dluhem k církvi, který její otec nesplatil a Alfréd nevymazal.

Mildrith se i přesto s Uhtredem postupně sblíží, ačkoliv je rozdělují rozlišné názory na víru a život obecně. Porodí svému manželovi první dítě, syna Uhtreda, ale ten bohužel umírá ještě v raném věku. Uhtred věří tomu, že je smrt jeho syna spojena s přežitím Alfrédova syna Edwarda, kterého vyléčila Iseult ve stejné době, kdy jeho vlastní syn zemřel. Po této smutné události se Mildrith stáhne ještě více do sebe a útěchu hledá ve víře, až nakonec vstoupí do kláštera.

Foto: BBC

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
mirako

Nádherná. Souhlas, nejhezčí Uhtredova žena.

3.3.2022 | 1:12:02
mudr.scorpion

zrzky jsou proste strasidelny :D Za me nejhezci Uhtredova zenska porad Gisela :P

28.1.2020 | 13:25:19
S.T.A.L.K.E.R.

Sice byla jenom krátce, ale pohled na ni stál za to. Za mě rozhodně nejhezčí Uhtredova žena.

8.6.2019 | 14:50:36

Momentky

Momentky

Nejoblíbenější Dánové

Reklama

Nejoblíbenější Sasové

Narozeniny

Sledujte nás

Filtr seriálů
Reklama