The Marvelous Mrs. Maisel (Úžasná paní Maiselová)
95/100 - 46×

The Marvelous Mrs. Maisel(Úžasná paní Maiselová)

Midge Maiselová má všechno, co kdy chtěla, ale nečekaná událost způsobí, že musí začít od znovu. Díky svému skrytému talentu se jí podaří prorazit v komediálních klubech Greenwich Village.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
5 sezón | Amazon | 53 minut
žánr
Drama, Komedie
hrají
Rachel Brosnahan (Midge Maisel), Alex Borstein (Susie Myerson), Michael Zegen (Joel Maisel), Tony Shalhoub (Abe Weissman), Marin Hinkle (Rose Weissman), Kevin Pollak (Moishe Maisel), Caroline Aaron (Shirley Maisel), Jane Lynch (Sophie Lennon), Luke Kirby (Lenny Bruce), Zachary Levi (Benjamin Ettenberg), LeRoy McClain (Shy Baldwin), Stephanie Hsu (Mei Lin)

Tvůrkyně seriálu promluvila o tom, proč se rozhodli seriál ukončit po páté sérii

Tvůrkyně seriálu promluvila o tom, proč se rozhodli seriál ukončit po páté sérii

Tvůrkyně seriálu The Marvelous Mrs. Maisel Amy Sherman-Palladino se chtěla ujistit, že herci i diváci seriálu budou spokojeni s postavami a s tím, kde skončí na konci páté a poslední série.

1 1
3.5.2023

Chtěli jsme se ujistit, že všichni budou odcházet s pocitem naplnění a že postavy dostaly to, co si zasloužily. Pak jsme přihodili pár dalších malých překvapení, o kterých jsme mluvili a pohrávali si s nimi, kdyby seriál pokračoval déle, a řekli jsme si: 'No, pokračovat nebudeme. Pojďme je všechny dát do poslední série.

Sherman-Palladino a spoluscenárista Daniel Palladino šli do psaní sezóny s opěrnými body, kam chtěli, aby se jejich postavy dostaly. Amazon dal manželskému páru možnost volby mezi osmi a deseti epizodami, což jim pomohlo zjistit, čeho chtějí v příběhu dosáhnout.

Foto: Prime Video

Když došlo na rozhodnutí ukončit seriál pátou sérií, Sherman-Palladino řekla, že pro ni bylo důležité, aby všichni z The Marvelous Mrs. Maisel byli na stejné vlně, co se týče jeho konce a společného putování k cílové čáře.

Vědomí, že pátá sezóna je dobrým místem pro ukončení, však loučení s herci a štábem nijak neusnadnilo, vysvětluje tvůrkyně a svěřuje se, že je to „ta nejtěžší věc na světě“. Vtipkovala, že lidé, kteří o sobě na place tvrdí, že se mají rádi, lžou, protože tým Maiselových je jediná skupina, která se má opravdu ráda.

Naši herci a štáb se stali rodinou v tom nejlepším slova smyslu. Budou mi hluboce chybět a budu potřebovat hodně terapie, abych se s tím vyrovnala. Je to prostě divný sabat, jako by to byla Nebeská brána, a všichni si obujeme stejné boty, lehneme si a jako bychom společně vystoupili na mateřskou planetu, ale myslím, že se to nestane, protože všichni pracují. Takže jo, je to hrozný. Mám z toho hroznou depresi.

Pátou sérii seriálu The Marvelous Mrs. Maisel můžete právě teď sledovat na Prime Video, přičemž nové epizody budou vycházet každý pátek až do 26. května.

Mrzí vás, že se další série již nedočkáme?

Diskuze /3

m0rdred

Nemrzí. Už 4. série byla zbytečná a text autorky jsou běžný řeči jak přes kopírák odkudkoliv. Tohle je snad jeden z mála seriálů, který se dočkal 5. série a skoro nikdo o něm nediskutuje :)

3.5.2023 | 18:04:31
blacken

Přesně tak. Nemrzí. První série byla super, pak to postupně klesalo a už u té předchozí jsem si říkala, že nemusela být. Ta pátá je zatím totální zklamání a teda pokud se tam neuděje něco zásadního v pohledech do budoucnosti, tak to potěš koště, jestli tady měly ty postavy končit.

3.5.2023 | 20:48:32
BuuxXxa

nemrzi, ze konci, mrzi, ze to obsahovo ide/islo nikam, je tak malo naozaj vtipnych serialov, za posledne roky. tak ako slubne to zacalo tak to po 2hej serii pomaly zacalo upadat a po tretej zomrelo.

3.5.2023 | 23:13:41
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nepřehlédněte

Seriál získává pátou a poslední sezónu

Seriál získává pátou a poslední sezónu

Před premiérou čtvrté sezóny Prime Video oznámilo, že seriál The Marvelous Mrs. Maisel se vrátí pro pátou a poslední řadu, která se již v New Yorku natáčí.

Reklama

Momentka

Momentka

Narozeniny

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama