Zachary Levi

Zachary Levi

Celé jméno: Zachary Levi Pugh
Místo narození: Lake Charles, Louisiana, USA
Známé projekty: Chuck, Heroes, Na vlásku

Datum narození: 29.9.1980 (43 let)

Zachary Levi Pugh je americký herec a zpěvák, který se narodil v Lake Charles v Louisianě Susan a Darellovi Pughovým. Když byl ještě dítě, tak se jeho rodina hodně stěhovala, než konečně našla svůj domov ve Ventuře v Kalifornii, kde Zachary čtyři roky navštěvoval střední školu.

S hraním začal už ve věku šesti let, když hrál v regionálních divadelních hrách. Své prostřední jméno později začal používat jako pseudonym. V televizi se Levi poprvé objevil na stanici FX ve filmu Big Shot: Confessions of a Campus Bookie. Později ztvárnil Kippa Steadmana v sitcomu Less than Perfect a objevil se také ve filmu See Jane Date. Levi si zahrál též v pilotním dílu seriálu Three, který se bohužel nedostal na televizní obrazovky.

Rok 2007 byl přelomový, protože získal hlavní roli v seriálu Chuck. Později se objevil ve filmu Alvin a Chipmunkové 2 v jako Dave. V roce 2010 propůjčil svůj hlas animované postavičce ve filmu Na Vlásku a později si v roce 2017 roli zopakoval v seriálu Tangled.

V roce 2011 se ujal role vypravěče v dokumentárním filmu Under the Boardwalk: The Monopoly Story. O rok později si zahrál v pilotu seriálu Let It Go, který se bohužel nedostal na televizní obrazovky. Ve filmu Thor měl ztvárnit postavu Fandrala, ale kvůli natáčení seriálu Chuck musel od role upustit. Objevil se však v pokračování tohoto filmu, protože tentokrát nemohl v natáčení pokračovat Josh Dallas.

Svůj debut na Brodway měl v létě roku 2013 v komediálním muzikálu First Date. V televizi jsme ho mohli dále vidět v seriálu Heroes Reborn jako Luka Collinse. Kromě toho se objevil též v seriálu Deadbeat a v divadelní hře She Loves Me.

Kromě zpěvu ve filmu Na Vlásku, kde si zazpíval po boku Mandy Moore, nahrál také duet s herečkou a zpěvačkou Katharine McPhee. Zachary má rád motorky a hraní videoher. V roce 2014 si vzal kanadskou herečku Missy Peregrym, se kterou se o rok později rozvedl.

Foto CC BY-SA 2.0 Mingle Media TV, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Justice League Captain Marvel 2019 2023 2
The Marvelous Mrs. Maisel Benjamin Ettenberg 2018 3
Heroes Luke Collins 2015 2015 1
Avengers Fandral 2011 2017 3
Tangled Flynn Rychlík 2010 2020 5
Chuck Chuck Bartowski

Filtr seriálů