Fandral

Fandral

Šarmantní asgarďan, který vládne kordem stejně dobře jako svým úsměvem.

Sezóny 3
2011 - 2017

Informace

Celé jméno: Fandral
Výška: 1,93 m
Váha: 265 kg
Barva očí: modrá
Barva vlasů: blond
Autoři postavy: Stan Lee, Jack Kirby
Představitelé: Zachary Levi, Joshua Dallas
Poprvé se objevil v:
Journey into Mystery #119 (srpen 1965)

Filmy

O Fandralovi

Je jedním ze zakladatelů Válečnické trojky, kde bojoval po boku Hoguna a Volstagga, kterého nyní v komiksech vystřídala silná Hildegarde. Během třináctého století se patrně díky toulkám po Anglii stal předobrazem Robina Hooda. Je držitelem legendárního meče Fimbuldraugru a díky svému vzhledu si vysloužil přízvisko „švihácký“. Jeho povahu založili komiksoví autoři na herci Errolu Flynnovi, který vedl bohémský život.

Mezi jeho nepřátele patří Fenris, Grey Gargoyle, Malekith, Ulik nebo Hulk.

Komiksy

Již v dávných dobách byl Fandral popisován jako nejlépe vypadající asgarďan, což mu společně s jeho šarmem získalo reputaci sukničkáře. Kromě svého vzhledu však také ovládal meč a stal se členem Válečnické trojky, která Thora poprvé doprovázela, když bylo třeba opravit Odinův meč.

Ve třináctém století byl pronásledován bouřlivým obrem a portálem pronikl do anglického Nottinghamu. Zde porazil skupinu vojáků, kteří ožebračovali lidi a potkal ženu jménem Mariah. Do dívky se zamiloval a začal pomáhat místním před guvernérem obírajícím chudé. Po několika úspěšných akcích si Mariah vzal, ale díky smrtelnosti zemřela. Po její smrti se vrátil na Asgard, kde opět bojoval po boku svých přátel.

Jedna z jejich výprav například porazila Mogola, který pozabíjel Hogunovy lidi a zničil jeho zem. Po pádu Asgardu se reinkarnoval do afrického vojáka, kde jej nalezl Thor a osvobodil. Trojice válečníka nakonec vyrazila pátrat po dobrodružstvích na Midgardu, což však vedlo k vyvolání války proti jeho lidem, kterou neúmyslně vyvolal Volstagg. Později se vrátil také Odinův bratr Cul, proti kterému se asgarďané postavili.

Filmy, seriály a další média

Šarmantní válečník poprvé na obrazovky zavítal v seriálu The Super Hero Squad Show a poté se objevil také v Avengers: Nejmocnějších hrdinech světa. Roli dostal také v seriálech z Disneyho animovaného univerza. Prostoru se dočkal i ve dvou animovaných filmech, které se nazývají Hulk Vs. a Thor: Tales of Asgard. Zahrát jste si za něj pak mohli v Marvel: Avengers Alliance nebo LEGO hrách od TT Games. Jako vedlejší postava pak vystupuje v MMO Marvel Heroes.

Marvel Cinematic Universe

Fandral je dobrodružný asgarďan, který se stal dobrým přítelem Odinových synů. Spolu s nimi, Sif a Válečnickou trojkou zažil na devíti světech spoustu dobrodružství a vysloužil si reputaci urputného a statečného válečníka. Jednoho dne nastala Thorova korunovace a do Asgardu vnikli mraziví obři, kteří slavnost pozastavili. Fandral se spolu s Thorem vydal do Jotunheimu, kde se od krále Laufeye snažili dozvědět pravdu. Vypukl boj, který ukončil až Odin. Své bojovníky vzal domů a Thora vykázal.

Hrdinové si však uvědomili, že za vším stojí Thorův bratr Loki. Trojka a Sif vyrazili za Thorem na Zemi, kde museli brzy čelit Destroyerovi. Thor tento stroj porazil a vrátil se domů. Loki sice na nějakou dobu zmizel, ale po bitvě o New York byl lapen a souzen. Po jeho činech vypukly nepokoje, které se Fandral a ostatní hrdinové snažili utišit. Poslední bitva se odehrála na Vanaheimu, kde poté Hogun zůstal se svými lidmi.

Fandral a ostatní slavili doma na Asgardu, ne však nadlouho. Do Asgardu tentokrát vnikli temné elfové a zabili Friggu, Odinovu manželku. Pomsta dohnala hrdiny k vlastizradě, kde byl Fandral posledním článkem. Pro Thora a Lokiho získal druhou loď a odlákal pronásledovatele. Činy jeho přátel byly nakonec úspěšné, dokonce i na Lokiho se usmálo štěstí.

FOTO: Marvel Studios, Marvel Comics

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
sábahi

Super válečník

2.3.2021 | 20:49:08

Nejlepší postavy: Marvels

Reklama

Zajímavosti

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Colman Domingo přiznal kontakt s Marvelem, ale o Kangovi neřekl ani slovo

Nejenže čekáme na nového Kanga, ale taktéž očekáváme odhalení jeho úlohy v širším MCU. Kang má projít určitou změnou a zřejmě se to neobejde bez osekání jeho příběhu. Alespoň takto se o tom v zákulisí hovoří. Budou mít tedy hvězdy stále o tuto roli zájem? Domingo se konečně vyjádřil.

Marvel Cinematic Universe

PRVNÍ FÁZE

 

DRUHÁ FÁZE

 

TŘETÍ FÁZE

 

ČTVRTÁ FÁZE

 

PÁTÁ FÁZE

Galerie

Galerie

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama