Top Gear
98/100 - 79×

Top Gear

Jeremy Clarkson, Richard Hammond a James May v zábavném pořadu o autech a všem co s nimi souvisí. Seriál se těší velké divácké oblíbenosti i mimo okruh auto-moto fanoušků díky servírovaným velkým porcím suchého anglického humoru sehraných moderátorů a někdy skutečně ztřeštěným nápadům na způsob testování nových aut.

VB | 2002 | Pauza
vysílání
24 sezón | BBC Two | 60 minut


Jeremy Clarkson končí v Top Gear?

Jeremy Clarkson končí v Top Gear?

Je těžké si to představit, ale je to opravdu tak. Jeremy Clarkson, moderátor a tvůrce motoristické televizní legendy jménem Top Gear, byl po ostré hádce s producenty BBC „suspendován“ na neurčito. V neděli tak nový díl Top Gear neuvidíme.


4 2
10.3.2015

Potíže a Jeremy Clarkson? Rozhodně nic nového. Svérázný moderátor je sice srdcem a duší celé show a bez něho si fanoušci Top Gear dokážou show jen velmi těžko představit, jeho povaha a kontroverzní výroky už často způsobily nemálo problémů. Drsné vtipy, rasistické narážky či přímé konflikty – na jednu stranu je to něco, co dělá Top Gear tou nejsledovanější motoshow na světě, zároveň však už kolikrát museli producenti žehlit mnoho problémů.

Zdá se, že tentokrát pohár trpělivosti už přetekl. Zdroje z BBC uvádějí, že poslední rok byl „peklo“ a spory mezi Clarksonem a producenty dosáhly vrcholu. BBC tak zatáhlo doslova a do písemene za ruční brzdu a než riskovat další problémy, raději hlavní hvězdu stáhla. Že to možná zastaví celou show, to už je pro ně zřejmě menší problém. Ale těžko si lze představit, že Top Gear bude stejný jako za času Clarksona, který je s pořadem od roku 1988 a pomohl ho v roce 2002 restartovat.


Zatím není známo, jak se celá situace bude vyvíjet, zdroje blízko BBC tvrdí, že je to opravdu definitivní. Samotný Clarkson se zatím nevyjádřil, jen fotbalista Gary Lineker, který se měl jako host objevit v aktuálním dílu, se nechal na Twitteru slyšet, že ho zřejmě v show neuvidíme. Příští dny ukáží, jak se situace bude vyvíjet.

P.S. Pokud si říkáte, proč se na seriálovém webu věnujeme Top Gear, tak je to proto, že bychom se show rádi věnovali. Chtěli byste se s námi na seriálu podílet? Přihlašte se na thomas@edna.cz. Uvidíme, zda příští týden budou k pokračování show milosrdnější a bude vůbec co dál rozvíjet. Každopádně se budeme celé cause rozhodně věnovat.

Diskuze /8

Avalanche_

A já už si říkal, Top Gear na vrcholu, 22. série snad zatím nejlepší vůbec a teď tohle! Mor na tebe BBC!

10.3.2015 | 21:20:05
awacs

No na druhou stranu, ono v dnešní době, kdy každýho naštve každá blbost jsou ty jeho výroky dost na hraně a to si asi BBC jako jeden z hlavních představitelů Británie nemůže dovolit. Vždyť právě Top Gear je často ten, kdo reprezentuje Británii ve světě a BBC nemůže nechat prezentovat stát takto. A navíc, je to referováno jako rvačka s producentem a pokud se v práci porvete se šéfem, tak prostě letíte.

10.3.2015 | 22:50:04
BruceCrain

Vyšší divácká sledovanost zaručena ;) navíc je jasný, že se tam stejně pak vrátí.. a je hezké, že se chcete věnovat týhle seriálový bezvýznamnosti, namísto jiných seriálů, který by si to zasloužily mnohem víc.. =(

10.3.2015 | 22:51:38
danicalifornia

Seriálová bezvýznamnost?? 22 serií, 350 000 000 diváků – TELEVIZNÍCH…výz­namnější TV pořad se hledá těžko. Jako seriál bych to neoznačil nejspíš, ale nic sledovanějšího tu asi zatím nebylo a nikdy nebude:) A Clarkson se vrátí, vždyť je to nejlépe placený člověk v BBC…nebo právě proto už se nevrátí? And on that bombshell …

#5 BruceCrain
10.3.2015 | 23:39:17
BruceCrain

#4 danicalifornia: tady ale vůbec nejde o sledovanost nebo počet sérií… jde o to, že se tenhle pořad naprosto vymyká oproti ostatním seriálům.. a vážně.. kolik lidí by o to tady mělo zájem? Přitom je tu tolik seriálů v pravym slova smyslu, který jsou hodně sledovaný, o titulky je velký zájem, dalo by se psát i spousty článků, ale bohužel se o to nikdo nechce starat … Pořád se přidávaj nový věci, pro který se někdo nadchne a za čas to stejně umře.. a najde se něco novýho, aktuálnějšího, populárnějšího a to předchozí se zase hodí k ledu atd… Cením přístup mít v seriálovym ranku co nejširší záběr, ale jde o to se taky tomu celýmu spektru věnovat naplno… nikomu nic nevyčítám, ale chtělo by se zeptat, jestli to má vůbec cenu…

11.3.2015 | 0:03:57
elikrudik

Ja mam humor Jeremyho rada, ikdyz je drsny. Poukazuje na skutecnost a prave proto ho maji vsichni radi. Jeremy je TG. Urcite piste o TG, je to nejlepdi porad. Doufam, ze nekonci.

11.3.2015 | 0:07:56
Arrow_CZ

Po dlouhý době konečně parádní série a ty mamalasové to utnou ještě před koncem… Já bejt na Clarksonově místě tak už se jim na to vykašlu.

11.3.2015 | 9:55:07
Bhall

Pokud se Jeremy nevrátí tak je Tom Gear mrtvý. Snad si tento jasný fakt uvědomí i tvůrci a představitelé BBC. Humor Clarksona je často poměrně drsný, ale to je jedno s kouzel Top Gearu. Podle mě je důležité vyjádřit Jeremymu podporu. Když pošle na BBC 10000 lidí stížnost k jeho výroku, tak ted musí poslat milion lidí a podpořit ho. Není někde nějaká petice? Facebook nebo forum BBC nebo něco takového?

11.3.2015 | 11:24:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Luk a šípy nestačí. Potřebujeme váš hlas.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!