TRON: Uprising (TRON: Povstání)
92/100 - 15×

TRON: Uprising(TRON: Povstání)

Série zasazená do časového období mezi filmy Tron a Tron: Legacy sleduje osudy Becka, mladého programu, který se stane učedníkem Trona, největšího bojovníka, kterého kdy počítačový svět Síť poznal. Postupně se stává vůdcem revolty proti dobyvačnému programu Clu a jeho přisluhovačům.

USA | 2012 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Disney XD | 30 minut
žánr
Akční, Animovaný, Sci-fi
hrají
Elijah Wood (Beck), Bruce Boxleitner (Tron), Emmanuelle Chriqui (Paige), Mandy Moore (Mara), Nate Corddry (Zed), Reginald VelJohnson (Able), Lance Henriksen (Generál Tesler), Fred Tatasciore (Clu 2)

Beck

Beck

Mechanik, kterého začne zacvičovat Tron a udělá z něj Odpadlíka.

Sezóny 1
2012 - 2013

Životní status: Naživu

Barva obvodu: Bílá

Pohlaví: Muž

Profese:

     - Automechanik

     - System monitor

Vybavení:

     - Světelný disk (identifikační)

     - Baton

     - Recoder

Ovladatelná vozidla:

     - Světlocykl (Světelná motorka)

     - Světlovůz (Světelný vůz)

     - Světloloď (Světelná loď)

Spojenci:

     - Tron

     - Mara

     - Zed

     - Able

     - Bodhi

     - Cutler


     Základní informace o postavě:

     Beck je mladý program, který se stane vůdcem revoluce uvnitř Sítě. Jeho úkolem je osvobodit svůj domov a přátele z rukou darebného diktátora Clu a jeho stoupence – generála Tesslera. Beckovi se dostává tréninku od samotného Trona, nejlepšího bojovníka, kterého Síť kdy poznala. Tron nejen Becka učí všem možných dovednostem, které se mu budou hodit pro boj proti mocné armádě velitele Clu, mezi které například patří bojová technika nebo ovládání světlocyklu, ale také je pro něj mentorem a rádcem při nelehké cestě, která Becka dozajista čeká. Osudem určen aby se stal novým ochráncem sítě, si Beck přivlastnil Tronovu identitu a stal se tak úhlavním nepřítelem generála Tesslera a jeho okupačních vojsk.


     Beckův počátek:

     Beck po svůj celý život působil v Ableově garáži, kde vykonával svou naprogramovanou činnost, opravy a udržování vozidel. Poté se však vojska generála Tesslera zmocnila města Argon. A všude po městě se během několika málo hodin rozšířily drby o Tronově smrti. Nedlouho na to, co generál Tessler začal okupovat Argon, byl zabit Beckův dlouholetý přítel Bodhi a to přímo před jeho očima. Po tomto incidentu se Beck rozhodl jednat a vyhlásit revoluci proti hrůzovládě velitele Clua, tím že zničil sochu velkého velitele, která do té doby stála na náměstí. Ale to by nebylo všechno, rozhodl se dát lidem ve městě novou naději tím, že sochu zničil v převleku samotného Trona.

     Ovšem každá akce má také svou reakci a ta nastala během okamžiku. Nejprve byl Beck v převleku Trona pronásledovan jednotkami Clua a následně na to i jeho polní velitelkou Paige. Za účelem nepozorovaného návratu do města, Beck ukradl jeho z vozidel, ovšem i to mělo své následky. Začal ho pronásledovat vysoký černý program, který měl tvář zahalenou neprůhlednou černou maskou. Záhadný program nakonec Becka dohnal a také ho zajmul. Při následné konfrontaci, která nastala mezi Beckem a neznámým pronásledovatelem se Beckovi podařilo nepozorovaně uniknout z pout. Hned, jakmile se osvobodil, Beck na neznámý program zaútočil, ale ani to nepomohlo a Beck byl opět poražen. Když už se zdálo, že nastane Beckův konec, program si sundal masku a ukázalo se, že se jedná o samotného Trona.

     Poté, co se Beck dostal zpátky do garáže setkal se s nemilým překvapením. Spolu s ostatními spolupracovníky si vyslechl oznámení generála Tesslera, že všechny programy, které žijí ve městě, se kvůli akcím „odpadlíka“ dobrovolně účastní bojových her. Ihned na to bylo několik programů zajmuto, včetně Beckových přátel Mary a Zeda. Beck opět v převleku Trona, pronásledoval transport. Pomocí svého světlocyklu se mu ho také podařilo dohnat. Beck bez rozmyšlení ihned skočil se svou motorkou na vlak. Ovšem i tady se setkal s menšími problémy, tentokrát ve formě jednoho černého strážce, hlídajícího transport. Po následném boji, odpadla tomuto strážci helma a Beck se při pohledu do strážcových očí rozhodl ušetřit jeho život. Nakonec se mu podařilo transport zastavit a s pomocí již zmíněného strážce osvobodit také své přátelé. Jeho pomocník byl nedlouho na to vymazán samotným generálem Tesslerem, který tak dokázal, že se nebojí si zašpinit ruce. Tessler bez rozmyšlení okamžitě zaútočil na Becka. Tentokrát při Beckovi ovšem stálo štěstí a podařilo se mu uprchnout.

     Nedlouho na to se Beck opět setkal s Tronem. Zde nastal ten magický okamžik, kdy si oba dva, jak Beck, tak Tron, rozpulili své disky napůl a následně si poloviny vyměnily. Jakmile se to stalo, Beckův oblek se změnil na jasně bílý.


     Beckův trénink:

     Beckův trénink je obtížný a často ho naprosto vyčerpá. Jednou po tréninku, se Beck vracel zpět do Argonu, kdy ho jeho smůle spatřila hlídka generála Tesslera. Tím, že se ocitl po setmění v Pustině porušil Beck zákaz vycházení. Naštěstí pro něj se mu ovšem hlídce podařilo utéct tak, že proklouzl do jednoho z nákladních kontejnerů. Ovšem jak sám zanedlouho zjistil, tak si moc nepomohl. Jelikož s ostatními programy, které byly drženy právě v tomto přepravním kontejneru, se měl zúčastnit bojových her v Koloseu.


     Bojové hry:

     Beck se v transportu seznámil se dvěma programy, Rilem a Cutlerem a jakmile hry započali dohromady vydrželi déle než všichni ostatní, minimálně do té doby, než byl Rilo vymazán. Nedlouho po Rilově smrti se Beckovi s Cutlerem podařilo přežít první kolo her. Při následné cestě z arény se jim podařilo se osvobodit.

     To ovšem netrvalo moc dlouho. O několik okamžiků později, co se jim podařilo uniknout, je opět nalezla Paige, která s nimi chtěla na generálův příkaz skoncovat. Spoutala je k sobě a poslala do arény, kde čelili 3 světlocyklům. I přesto, že k sobě byli připoutáni a zdálo se, že nemají nejmenší šanci, tak se Beckovi s Cutlerem podařilo opět přežít. Tesslerův plán zase nevyšel a tak druhý z jeho velitelů, Pavel, navrhl další tentokrát podle všeho dokonalé řešení. Beck se měl utkat s Cutlerem tváří v tvář, kdy vítěz toho souboje obdrží tu nejcennější cenu ze všech, svobodu.

     Cutler se nakonec vzdal, aby mohl Beck žít a pokračovat v revoluci. Tessler měl původně v plánu nechat vymazat oba dva protivníky, ale tady opět vstoupila do děje Paige a Tesslerovi navrhla, aby jednoho z nich pustil a toho druhého nechal vymazat. Šťastnějším z dvojice byl nakonec Beck, který byla tak propuštěn, naopak Cutler měl být na konci následujícího cyklu veřejně vymazán na náměstí.


     Záchrana Cutlera:

     Po krátké rozmluvě s Tronem, se Beck vydal Cutlera zachránit a nevydal se tam jinak, než v obleku samotného Trona. Beck Cutlera osvobodil a při následném souboji opět s Paige a následně také s Pavlem, se oběma podařilo uniknout pomocí světelné lodi. Jak byli oba dva v bezpečí, požádal Cutler Trona, aby za něj poděkoval Beckovi, že mu zachránil život.

     Po zdárné záchraně se Beck opět vrátil do své práce, kde stihl zachránit život i Zedovi tím, že opravil světlocykl Encom 786, který byl Zedovi ukraden Perl, dívkou, se kterou se seznámil v klubu Konečná. Beck se následně vydal za Tronem pokračovat ve svém tréninku.


     Vztahy:

     Tron:

     Mara:

     Zed:

     Able:

     Paige:

Foto: Disney XD

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů