Veronica Mars
95/100 - 84×

Veronica Mars

Veronica Mars je osmnáctiletá soukromá detektivka, která díky svému ostrovtipu a inteligenci řeší případy v Kalifornii. Musí se také vypořádat s vraždou své kamarádky a najít jejího opravdového vraha.

USA | 2004 | Ukončeno
vysílání
4 sezóny | Retro Music Television, Hulu | 42 minut
žánr
Detektivní, Rodinný, Romantický
hrají
Kristen Bell (Veronica Mars), Jason Dohring (Logan Echolls), Enrico Colantoni (Keith Mars), Percy Daggs III (Wallace Fennel), Francis Capra (Eli Navarro), Max Greenfield (Leo D'Amato), Ryan Hansen (Dick Casablancas), David Starzyk (Richard Casablancas)

Veronica Mars

Veronica Mars

Veronica Mars je vysoce inteligentní detektiv, která dříve pomáhala svému otci v detektivní kanceláři, ale dnes již převzala rodinný podnik a vyšetřuje sama.

Sezóny 4
2004 -

Dětství

Veronica Mars se narodila mezi 1. a 22. srpnem 1987 Keithovi a Lianne Marsovým. Když bylo Veronice šest, její matka měla problémy s alkoholem, a už to Veronicu nezanechávalo klidnou, protože pochopila, že množství flašek v domě má souvislost s chováním její matky. Strávila většinu svého dětství v soudní budově Balboa County, kde byl její otec náměstkem a poté zvolen i šerifem, když jí bylo devět. Ona společně s její matkou ho navštěvovaly o poledních pauzách a v pozdějších letech si Veronica dělala ve vyslýchací místnosti domácí úkoly. Na základní škole začala snít o tom, že půjde na Stanfordovu univerzitu. Na střední škole se poté seznámila s Lilly Kane, s kterou nevynechala tři roky jediný oběd ve škole, než jí zavraždili.

Před vraždou Lilly Kane

Během dospívání Veronica navštěvovala střední školu se svojí nejlepší kamarádkou Lilly a navázala vztah s jejím bratrem Duncanem Kanem. Až do jejího druhého ročníku na Neptunské střední vedla Veronica bezstarostný život jako jedna z nejpopulárnějších lidí na škole. Spolu s přítelem Lilly, Loganem Echollsem, Lilly a Duncanem byli v čele bohatého a populárního spolku „09er“, která ovládala sociální scénu na Neptunské střední. Ačkoli Veronica nesplnila ekonomický status ostatních ze spolku, i tak byla přijatá, protože chodila s Duncanem, Lilly byla její nejlepší kamarádka a otec Veronicy byl místním šerifem.

Jednoho dne s ní Duncan přestal mluvit a rozešel se s ní bez vysvětlení. Brzy po jejich rozchodu byla Lilly nalezena mrtvá na kraji bazénu jejich rodinného sídla. Šerif Keith Mars obvinil otce Lilly, softwarového magnáta Jakea Kanea, že skrývá něco o vraždě své dcery. Občané Neptunu byli zděšeni a stáli za Jakem, protože spousta z nich mu dlužila za jejich bohatství. Keith byl vyhozen ze svého postu šerifa prostřednictvím voleb. Keithova důvěryhodnost spadla na samotné dno, když jeho náhradník, bývalý náměstek šerifa Don Lamb, zatkl nespokojeného bývalého zaměstnance Kanea Abela Koontze, který se přiznal k vraždě Lilly. Také zveřejnění videa z místa činu vraždy Lilly obrátilo veřejné mínění proti němu, protože se spousta lidí domnívala, že to byl právě on, kdo video vypustil do světa.

Šok a ztráta příjmu zničili rodinu Marsových. Matka Veronicy opustila rodinnu na několik měsíců, když přišli o dům. Veronica přijala svůj osud věčného zatracence na škole, když odmítla odsoudit svého otce a nestála za svými bývalými přáteli. Logan s ní přestal mluvit a svůj hněv si na ní neustále vybíjel. Zbytek spolku „09er“ ho následovalo. Veronica se

Znásilnění na párty Shelly Pomroy

Dva měsíce po smrti Lilly se Veronica rozhodla jít na párty Shelly Pomroy, aby dokázala svým bývalým přátelům, že se nestará o to, co si o ní povídají. Na párty jí podají drink, u kterého později zjistí, že do něj byl přidán rum a extáze. Další ráno se Veronica probudí na posteli v Shellyině domě, aniž by si cokoli z minulé noci pamatovala. K její hrůze si uvědomí, že byla znásilněna, když na podlaze najde své spodní prádlo. Vyděšená a zmatená se v hrůze rozpláře, než opustí dům a nahlásí zločin šerifovi Lambovi, který se jí vysměje a nazve jí lhářkou, než ji vyhodí ze své kanceláře.

Veronica později zjistí, že do jejího drinku někdo hodil extázi a že nebyl určen pro ni, ale pro její dlouhodobou nepřítelkyni, Madison Sinclair. Navíc zjistí, že Madison nejen, že jí podstrčila drink, který měl být její, ale navíc jí do něj i plivla, čemuž ona sama říkala „cesta k zubnímu lékaři“ a dala jí drink jako nevinný žertík. Veronica poté věří, že to byl právě Duncan, kdo ji znásilnil, ale Duncan se jí přizná, že i on byl zdrogovaný extází, kterou mu někdo podstrčil, čímž nebyl nikdo jiný než Logan. Po promoci zjistí, že to byl právě Cassidy Casablancas, bratr Dicka Casablancasa, který jí v ten večer znásilnil a dal jí chlamydie.

Tyto události změnily Veronicu jednou provždy. Stala se cynikem, naplněná opovržením a znechucením k jejím spolužákům a Neptunskou smetánku. Jako její otec, který se stal vyvrhelem, se mu snažila pomáhat v jeho detektivní kanceláři. První školní den si našla nového kamaráda Wallace Fennela a využila svoje vyšetřovací schopnosti, aby pomáhala svým spolužákům.

Hlavní detektiv na Neptunské střední a na univerzitě Herst 

Od té doby, co se její táta stal soukromým vyšetřovatelem poté, co byl vyhozen z postu šerifa, Veronica pracovala jako jeho sekretářka v Mars Investigations. I když jí často zakazoval, aby se angažovala v jeho případech, často překračovala hranice a někdy dokonce i úplně vyšetřila případy jejího otce. Kromě toho se angažovala a stala takovým malým detektivem na Neptunské střední škole.

Logan Echolls, dříve její blízký přítel, pomohl zkompletovat lov na Veroniku a vyškrtnutí ze spolku „09er“. Ti dva mezi sebou měli neustále potyčky, než ji Logan vyhledal, aby vyšetřila, zda jeho matka Lynn svoji sebevraždu nějak nefingovala, když skočila do oceánu. Veronica se stále vzpamatovávala z opuštění svojí vlastní matky krátce po Lillyině smrti, vcítila se do Loganovy bolesti a pomohla mu.

Přestože se Veronica snažila za sebou nechat svůj starý život, vždy se vrací zpět k tomu svému a je přitahována k případům, které jí přinesou její přátelé a spolužáci. Na univerzitě Heart, kde má u sebe blízko jejího kamaráda Wallace, Mac, Logana a do jisté míry i Dicka, se stane kamarádkou s oběí znásilnění Parker Lee a Stoshem Piznarskim, s kterým později začne chodit po rozchodu s Loganem. Na konci třetí série Veronica úspěčne složí zkoušky na soukromého detektivka a dostane licenci.

Odchod z univerzity Hearst a zanechání jejího starého života v Neptunu 

Veronica po roce odešla z univerzity Hearst a přešla na Stanford, kde dokončila bakalářský titul s psychologie, poté přešla na práva na Kolumbijskou, kde vyšla jako jedna z nejlepších ve třídě. Po promoci jí byla nabídnuta práce v právní firmě Truman-Mann Associates v New Yorku. Za tu dobu byla neustále v kontaktu se svým otcem Keithem, kamarády Wallacem a Mac a dalšími, ale s Loganem nepromluvila deset let. To samé deset let nevkročila do Neptunu. Nepracovala na případech devět let, protože byla přesvědčená, že jí to dělalo nepořádek v jejím životě, zvlášť když zničila znovu zvolení jejího otce na post šerifa. Přesto když její bývalý přítel je obviněn z vraždy svojí přítelkyně – je hlavním podezřelým – Logan se obrátí na Veronicu, aby mu pomohla.

Kristen Bell jako Veronica Mars. Foto: Hulu

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
olouch02

Bavila mě tenkrát a i ted když jsem to oprašovala po letech.

21.7.2019 | 19:51:32
MARTAS SK

Keby seriál sledujem už v 2004 tak už odvtedy som len na blondínky. Nie až v roku 2014. Je to skvelá buchta, akurát dnes som dopozeral 3.sériu aj s filmom. Teším sa na novú sériu.

20.7.2019 | 19:12:02

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny herců

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama