Victoria (Viktorie)
97/100 - 81×

Sledovat

Victoria(Viktorie)

Životopisný seriál Victoria sleduje příběh britské královny Viktorie. Její vláda největší říši celého světa trvala dlouhých 64 let.

VB | 2016 | Pauza
vysílání
3 sezóny | ITV | 45 minut
žánr
Drama, Historický, Životopisný
hrají
Jenna Coleman (Královna Viktorie), Tom Hughes (Princ Albert), David Oakes (Arnošt), Alex Jennings (Král Leopold I.), Daniela Holtz (Baronka Lehzenová), Diana Rigg (Vévodkyně z Buccleuch), Rufus Sewell (Lord Melbourne), Nigel Lindsay (Sir Robert Peel), Leo Suter (Eduard Drummond), Nell Hudson (Slečna Skerrettová),

Král Leopold I.

Král Leopold I.

První král Belgičanů, strýc královny Viktorie a prince Alberta.

Sezóny 2
2016 -

Leopold Jiří Kristián Frederik se narodil jako deváté dítě vévody Františka Sasko-Kobursko-Saafeldského. Vzhledem k tomu, že bylo velmi málo pravděpodobné, že by se někdy měl stát vévodou, od mládí se věnoval vojenské kariéře. V roce 1816 se oženil s jedinou dcerou britského krále Jiřího IV., Šarlotou. Ta ale zemřela na následky těžkého porodu mrtvého dítěte v roce 1817. V roce 1831 byl belgickým národním shromážděním vybrán, aby se stal prvním belgickým králem po belgickém vyhlášení nezávisloti na Nizozemsku, které její samostatnost uznalo až v roce 1839. I když se sám britským princem-choťem nestal, rozhodl se využít příležitosti, zatahat za nitky a šikovně spojit osudy svého synovce a své neteře, Viktorie a Alberta.

Foto: ITV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Reklama

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama