Warcraft
90/100 - 31×

Warcraft

Jedna z nejúspěšnějších a nejoblíbenějších her se dočkala svého prvního filmového zpracování a do kin v roce 2016 vstoupila pod názvem Warcraft: První střet. Na filmu se usilovně pracovalo od roku 2006 a tvůrci si dali opravdu záležet, aby film dopadl co nejlépe, a prolomil neúspěchy počítačových her v posledních letech.

Knihy o Warcraftu koupíte na Kniha.cz.

USA | 2016 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | | 123 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Travis Fimmel (Anduin Lothar), Toby Kebbell (Durotan), Dominic Cooper (Llane Wrynn I.), Ruth Negga (Taria Wrynn), Paula Patton (Garona Halforcen), Ben Foster (Medivh), Ben Schnetzer (Khadgar), Robert Kazinsky (Orgrim Doomhammer), Clancy Brown (Blackhand), Daniel Wu (Gul'dan)
redaktoři
tom99

Warcraft vs. Assassin's Creed: Proč nepůjde Warcraft stejnou cestou?

Warcraft vs. Assassin's Creed: Proč nepůjde Warcraft stejnou cestou?

Pokud mají herní série Warcraft a Assassin's Creed něco společného, tak je to finanční neúspěch v kinech. Zatímco Ubisoft s asasíny dlouho neotálel a v budoucnu se dočkáme hraného seriálu, nad sérií Warcraft je stále velký otazník. Proč se nemohou tvůrci vydat stejným směrem jako studio Ubisoft?

7 1
11.4.2017

Rok 2016 byl soubojem dvou velkých herních sérií, které konečně zavítaly i na plátna kin. V létě jsme se dočkali snímku Warcraft, který celkově vydělal v kinech 433 milionů dolarů. Bohužel značná část tržeb přišla z Číny a studiu se tak vrátila pouze jedna čtvrtina. Assassin's Creed zase celosvětově vydělal 241 milionů dolarů. Asijské země zde asasínům příliš nepomohly.

V obou případech se uvažovalo nad několika pokračováními, ale tržby studiu v nelehkém rozhodování moc neulehčily. Zatímco u Warcraftu je stále naděje na druhý film, který by mohl vzniknout s trochu jiným obsazením pod čínským vedením, Assassin's Creed se dalšího filmu v dohledné době nedočká. Ten se definitivně přesouvá na televizní obrazovky. Zatím se neví, zda se bude pokračovat ve filmovém příběhu, či se tvůrci vydají zcela novým směrem.

(Seriál by stál hodně peněz, což by zřejmě rozpočet neunesl. Foto: Blizzard)

Proč stejným směrem nemůže jít i Warcraft? Tak rozsáhlý příběh by si určitě zasloužil mnohem více hodin času a Warcraftu by to tak slušelo více na televizních obrazovkách, kde by byl patřičný čas ponořit se do rozsáhlého světa. Assassin's Creed má ovšem tu výhodu, že se obejde bez závratně velkých rozpočtů. Může to být v podstatě historický seriál plný akce, něco na styl seriálu Vikings či Spartacus s mixem The Borgias a The Tudors.

Warcraft se ovšem bez velkého množství digitálních triků, náročných kostýmů a mask neobejde, což je hlavním důvodem, proč se seriálu nedočkáme. Sice jsme už viděli pár náročných seriálů, kde se tvůrci snažili o velkolepý seriál s mnoha triky (Defiance a podobné seriály), ale výsledek nikdy nebyl až tak oslnivý. Jedinou nadějí na pokračování je tak stále film. Doufejme, že v příštích měsících padne finální verdikt studia. Jakékoliv prodlužování rozhodnutí sérii jen ubližuje.

Pokud by to bylo možné, uvítali byste Warcraft seriál, nebo jste toho názoru, že si zaslouží pouze film?

Diskuze /9

Weylin

Warcraft seriál si myslím že by nepomohl. Myslím, že film by mohl pomoci, jen by lidi nesměli mít předsudky ještě před tím než to vůbec vidí.

11.4.2017 | 17:52:16
Oswald138

mne bi se libil více seriál než film

11.4.2017 | 19:35:00
Blackhand47XD

Co animovaný seriál ve stylu Clone Wars? :D

webmaster
11.4.2017 | 21:51:49
lenacia

Nope, bez Travise Fimmela by to nebylo ono!!

#6 JK
12.4.2017 | 0:14:43
mety

lol film som videl a mozem povedat za seba ze to bol len slaby odvar potom ako dlho sa natahovalo a uprimne keby idem na to do kina citil by som sa ze som vyhodil peniaze

#8 Hed94
12.4.2017 | 1:44:25
JK

#4 lenacia: přesně tak !! :D

12.4.2017 | 12:33:29
tominotomino

Mně osobně se Warcraft líbil. Nebylo to něco extra, co by mě naprosto nadchlo, ale rozhodně to stojí za shlédnutí. Dalšímu dílu bych se nebránil.

webmaster
2.5.2017 | 18:23:02
Hed94

#5 mety: Tak hlavní problém proč to dopadlo jak dopadlo, je podle mě v tom, že s tím filmem strašně dlouho otáleli… WoWko už má svůj prime dávno za sebou, kdyby to vydali před 8 lety tak by to byl naprostý trhák.

Těma různejma změnama tomu taky moc nepomohli…

Ale v celku to je dobrej film kterej by si zasloužil pokračování a dodělání… jen prostě zaspali dobu.

#9 Holldir
30.12.2017 | 23:36:33
Holldir

#8 Hed94: Musím tě opravit. Trhák by to nebyl ani před osmi lety…trhák by to byl jedině tehdy vyšel-li by tento film před vydáním knih například Zrod Hordy v roce 2006 nebo poslední strážce. Kdyby ten film vyšel kdykoliv po vydání těchto knih byl by to stejnej propadák jako nyní. Poněvadž propadák to byl právě proto, že se v několika hodně podstatných detailech odklonili od knih. Malé detaily by nikoho nesraly, ale ty kolosální ty způsobily tak fatální hate od čtenářů knih a hráčů warcraftu

Film jako takovej byl dobrej. hezký efekty, pěkná práce s počítačem. Pokud by udělali pokračování tak by se museli držet těchto zásadních stavebních kamenů na kterých stojí knihy.

Abych byl přesný například útok na klan Frostwolf. To ve filmu zcela zprznili. Orkové jsou v knihách popsaní jako čestní, odvážní a hrdinní. Každý kdo to četl všechno ví, že by v hierarchii orků bylo zcela nemyslitelné aby jeden klan zaůtočil na jiný zcela bez důvodu jak to bylo ve filmu…ale to bych ještě bral. Ale pak dají do filmu na konci scénu kde orkové odmítnou kvůli cti a hrdosti poslechnout toho warlocka. To si zcela protiřečí. A tohle je například jeden z několika fatálních přešlapů tvůrců filmu…jeden z několika. O kterých samozřejmě nemá ponětí nikdo kdo nečetl knihy

Když dělám film podle filmu tak se alespoň držím základních stavebních kamenů ne? To by klidně mohli udělat orky modrý, s kopytama a ocasem a draeneie zelený a s kly…možná blbé přirovnání, ale naprosto přesné. pro fanouška zcela neodpustitelné

8.1.2018 | 5:33:32
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Aktuální film

Warcraft: První střet

Informace

Premiéra: 9. 6. 2016
Režie: Duncan Jones
Hudba: Ramin Djawadi
Hrají: Ben Foster, Travis Fimmel, Dominic Cooper, Paula Patton, Toby Kebbell, Robert Kazinsky, Daniel Wu, Clancy Brown, Ben Schnetzer, Ruth Negga, Burkely Duffield, Daniel Cudmore, Callum Keith Rennie, Ryan Robbins, Patrick Sabongui, Andre Tricoteux, Christian Sloan, Elena Wurlitzer
Stopáž: 123 minut 

Nejlepší film

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Svět Warcraftu

Galerie

Galerie

Narozeniny

Kde nás najdete

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama